Ήρθε ο Laekenois μας και θέλουμε βοήθεια με τα τσίσα!


J_Marius

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2022
60
25
39
Τι το θέλεις καλέ το σωσίβιο;
έχω δει ένα βίντεο στο YouTube που μια κυρία έχει ένα Τερβύρεν και λέει ότι αν και καλοί κολυμβητές τα σκυλιά, δεν έχουν και τεράστιες αντοχές στο να επιπλέουν για μεγάλη διάρκεια...και το σωσίβιο τους δίνει την δυνατότητα να κρατιούνται στην επιφάνεια με σιγουριά....Rancho the Dog λέγεται το κανάλι του YouTube...:giggle:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Really τώρα;;; πες στην κυρία :p

Βασικά, θα πρέπει πρώτα, να βρεις παραλία που να μπορείς να πηγαίνεις με το αγόρι σου, και να μη σας πετάνε πέτρες άμα τη εμφανίσει σας και μόνο :LOL:
Εκτός αν έχεις ήδη κατά νου, κάτι πολύ ερημικό (y)
Μετά, θα πρέπει να τσεκάρεις, αν έχεις την τύχη, ο μικρός να γουστάρει την θάλασσα και να μην θέλει ατελείωτα παρακάλια, στην καλύτερη.
Τέλος, αν δεν σκοπεύεις να τον κάνεις παγκόσμιο πρωταθλητή και να τον έχεις πολλές ώρες non stop να κολυμπάει, το σωσίβιο θα σου χρειαστεί ίσως, σε καμιά 10αριά χρόνια σου εύχομαι :)
 
  • Like
Reactions: J_Marius


J_Marius

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2022
60
25
39
Really τώρα;;; πες στην κυρία :p

Βασικά, θα πρέπει πρώτα, να βρεις παραλία που να μπορείς να πηγαίνεις με το αγόρι σου, και να μη σας πετάνε πέτρες άμα τη εμφανίσει σας και μόνο :LOL:
Εκτός αν έχεις ήδη κατά νου, κάτι πολύ ερημικό (y)
Μετά, θα πρέπει να τσεκάρεις, αν έχεις την τύχη, ο μικρός να γουστάρει την θάλασσα και να μην θέλει ατελείωτα παρακάλια, στην καλύτερη.
Τέλος, αν δεν σκοπεύεις να τον κάνεις παγκόσμιο πρωταθλητή και να τον έχεις πολλές ώρες non stop να κολυμπάει, το σωσίβιο θα σου χρειαστεί ίσως, σε καμιά 10αριά χρόνια σου εύχομαι :)

Η αλήθεια είναι ότι η μοναδική παραλία που έχω κατά νου είναι στην ευρύτερη περιοχή του Ωρωπού όπου έχουμε και το εξοχικό μας. Έχει αρκετά ερημικές τοποθεσίες στην παραλία αλλά το έδαφος είναι τόσο χάλια από κοφτερές πέτρες που επιβάλλει τη χρήση παπουτσιών για σκύλους. Οπότε δεν είμαι και σίγουρος....:giggle:
 
  • Like
Reactions: mareco


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3