Αγορά κουταβιού από εξωτερικό


tassos277

Well-Known Member
20 Νοεμβρίου 2008
67
0
Εχω ερθει σε επαφη με διαφορα εκτροφεια του εξωτερικου προκημενου να παρω το κουταβι που θελω.Αν εξαιρεσω την Αγγλια με τους υπολοιπους που μιλησα μετα βιας συνενοθηκαμε γιατι πολλοι απ αυτους δε μιλουσαν καλα αγγλικα.Τελος παντων ακρη εβγαλα κουτσα στραβα αλλα οποιος εχει κανει αντιστοιχη διαδηκασια ας με διαφωτησει παρακαλω.Ολοι ζητανε ενα μεγαλο ποσο ως προκαταβολη και εξοφληση αφου παρω το κουταβι.Φοβαμαι μηπως μπλεξω με κανεναν απατεωνα και μου φαει τα λεφτα.Εγω με την αποδειξη που θα παρω απ την τραπεζα,απο την καταθεση που θα κανω στο λογαριασμο του εκτροφεα,ειμαι εξασφαλισμενος??Μηπως θα πρεπει να ζητησω και κατι αλλο?Και επειτα τα χαρτια του κουταβιου μου λενε οτι θα τα στειλουν αλλα ειναι σιγουρο??Με τετοια αποσταση φανταζομαι οτι δε θα δισκολευονται να πουν και ψεματα?και αμα ρθουν τα χαρτια θα ναι ευκολο να διαπιστωσω αν ειναι αυθεντικα??
Ευχαριστω!
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
κανεις σοβαρος εκτροφεας δεν θα μπει στην διαδικασια να σε κοροιδεψει.

πάντα ετσι γινετε

μια προκαταβολη για να κλειστει το κουταβι και τα υπολοιπα οταν ειναι να σου το στειλει

το αυτο και με τα χαρτια
 


tassos277

Well-Known Member
20 Νοεμβρίου 2008
67
0
Nαι ρε συ Μακη αλλα απο το τηλ και απο τα μαιλς μπορω να ειμαι σιγουρος οτι προκειται για σοβαρο εκτροφεα??
 




sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Nαι ρε συ Μακη αλλα απο το τηλ και απο τα μαιλς μπορω να ειμαι σιγουρος οτι προκειται για σοβαρο εκτροφεα??
αεροπλανακη και ταξιδακη!

υπαρχουν καποιες ενδιξεις

οι κρισεις των σκυλιων, σε ποιες εκθεσεις κατεβαινει, οι εξετασεις υγειας των σκυλιων!
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
χωρις προκαταβολη ΚΑΝΕΙΣ δεν κλεισει κουταβι

χαρτια θα αργησουν να βγουν

απο εκει και περα να καποιος ειναι αξιοπιστος φαινετε και απο οτι ειπε ο Sir Erlic
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Προσπάθησε να βρείς έναν καλο εκτροφέα που να εμπιστεύεσαι και ρώτησε τον αν το ξέρει το συγκεκριμένο εκτροφείο..,ρώτησε τον κτηνίατρο σου η τον εκπαιδευτη σου αν τον γνωρίζει..

Το καλύτερο σίγουρα είναι να πας από εκεί..,η να σε βοηθήσει κάποιος φίλος σου-γνωστός σου εκτροφέας να μεσολαβήσει ο ίδιος..
Εκτροφείς με εκτροφείς=τα λένε αλλιώς..:):)
 
Last edited:


tassos277

Well-Known Member
20 Νοεμβρίου 2008
67
0
αεροπλανακη και ταξιδακη!

υπαρχουν καποιες ενδιξεις

οι κρισεις των σκυλιων, σε ποιες εκθεσεις κατεβαινει, οι εξετασεις υγειας των σκυλιων!
Oποτε να ρωτησω και αυτα??αλλα και παλι δεν εινια πολυ ευκολο να ειναι ολα ψευτικα?Μη ξεχνατε οτι συνενοουμε με ανθρωπους που δε μιλαμε καν την ιδια γλωσσα και οπως ειπα πολλοι δε μιλουσαν οτι καν καλα καλα αγγλικα.Αυτο με την τραπεζα ισχυει??με την αποδειξη ειμαι ΟΚ??Για να παω εκει ουτε λογος μονο εναν εκτροφεα στην Πολωνια μπορεσα να τσεκαρω γιατι εχω γνωστους εκει αλλα αυτος οταν πηγαν οι φιλοι μου εκει αλλα ντ αλλων τους ειπε για αυτο πανικοβληθηκα

δεν ειπα οτι δε θελω να δοσω προκαταβολη ειπα αν με την αποδειξη της προκαταβολης ειμαι καλυμενος
 






kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Μπραβο ρε Μακη!!!!:):)
παιδια εχετε σκεφτει ποτε οτι αν ενας ανθρωπος δεν θελει αδεσποτο ,μπορει να καταλειξει να ξαναγινει αδεσποτο..

ΠΑΡΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ!!!!ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΑΚΗΣ!!!
 


tassos277

Well-Known Member
20 Νοεμβρίου 2008
67
0
Παιδια σας ευχαριστω ολους για το χρονο και τη διαθεση να μου απαντησετε το ΕΚΤΗΜΩ βαθητατα.Αλλα οπως εγραψα και στο αρχικο μου μυνημα οποιος εχει κανει αντιστοιχη ενεργεια με το εξωτερικο ας με βοηθησει.Τωρα αν θελω να παρω αδεσποτο να σται σιγουροι ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ....
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Άννα τι bold τεράστια γράμματα είναι αυτά? Μας βγήκε το μάτι!
Ο Τάσος θέλει lhasa apso. Ξεκάθαρα.
Έχεις κανένα αδέσποτο υπ' όψιν να του προτείνεις?
(α με πρόλαβαν οι άλλοι...)
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
ΠΑΡΕ ΑΔΕΣΠΟΤΟ!!!
ΟΧΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ



Ρε τασο θυμησε μου τη ρατσα θες?

οι ερωτησεις-ενδειξεις που προανεφερα ειναι εκ τω ουκ ανευ οταν ερχομαστε σε επαφη με εναν εκτροφεα εντος-εκτος ελλαδας!
Παντως μην βιαστεις!


 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
tassos277
Αν ψάχνεις ακόμα για westie, για εκτροφεία Ολλανδίας μπορώ να μάθω αν είναι σοβαρά. Επίσης μπορώ να σου συστήσω ορισμένους εκτροφεις που επισκέφτηκα πριν πάρω την Toya αλλά δεν ξέρω αν θα δεχθούν να σου δώσουν κουτάβι χωρίς να γνωριστείτε από κοντά
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
εγω θα σου πω κατι αλλο

ναι απο την προκαταβολη καλυπτεσε

και σου τα τρωει

τι θα κανεις???

θα της κάνεις μυνηση???????

η θα πας εκει να την δειρεις???

επαναλαμβανω

βρες εναν σοβαρο εκτροφεα και ας μην εχει κουταβια τωρα

ας περιμενεις

πες του ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ θες

και μην φοβασε τιποτα
 


tassos277

Well-Known Member
20 Νοεμβρίου 2008
67
0

Ρε τασο θυμησε μου τη ρατσα θες?

οι ερωτησεις-ενδειξεις που προανεφερα ειναι εκ τω ουκ ανευ οταν ερχομαστε σε επαφη με εναν εκτροφεα εντος-εκτος ελλαδας!
Παντως μην βιαστεις!
Δε ξερω καν τι σημαινει αυτο που εγραψες :):):):)
 


ANNA PITSILI

Member
20 Οκτωβρίου 2008
23
0
P. Faliro, Athens
Αν ψάξει σε όλα τα site με αδέσποτα μπορεί και να βρει κάποιο αυτής της ράτσας που χαρίζεται ή που βρέθηκε και δεν το έχει αναζητήσει κανείς.
Πέρυσι είχα διαβάσει αγγελία για τέτοιο σκυλί στο interpet.gr
Είναι απίστευτο πόσα σκυλιά ράτσας εγκαταλείπονται και κυκλοφορούν στο δρόμο!!
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
tassos277
Αν ψάχνεις ακόμα για westie, για εκτροφεία Ολλανδίας μπορώ να μάθω αν είναι σοβαρά. Επίσης μπορώ να σου συστήσω ορισμένους εκτροφεις που επισκέφτηκα πριν πάρω την Toya αλλά δεν ξέρω αν θα δεχθούν να σου δώσουν κουτάβι χωρίς να γνωριστείτε από κοντά
α ρε συ tassos277

ολο το φορουμ για εσενα δουλευει :D:D:D:D:D:D:D:D:D
 


tassos277

Well-Known Member
20 Νοεμβρίου 2008
67
0
ναι απο την προκαταβολη καλυπτεσε
Αυτο ρωτησα λεω με καλυπτει η αποδειξη της τραπεζας η πρεπει να ζητησω και κατι αλλο.Το κουταβι ας αργισει οσο θελει δε με ενοχλει αυτο τοσο καλυτερο θα ναι για μενα.Λασα απσο ειναι ρατσα που θα παρω