Αγορά τροφής μέσω του Amazon.co.uk και Amazon.de


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Έχει την υποσημείωση Eligible for FREE Super Saver Delivery όπου αποστέλουν δωρεάν.
Είναι κάτι σαν promotion αυτό βασικά,γιατί τώρα που βλέπω την ίδια τροφή που ήδη παρήγγειλα παρατηρώ ότι το free delivery έχει αφαιρεθεί.Θα το τσεκάρω βέβαια πάλι όταν θα πλησιάζει ο καιρός για την επόμενη παραγγελία κ θα δω αν συμφέρει κ το subscription.
Νομίζω ότιδήποτε πάνω από 25 λίρες που να προέρχεται από τον ίδιο προμηθευτεί έχει το super saver delivery. Απλά δεν φαίνεται από την αρχή αλλά καθώς προχωράς την παραγγελία.
 


Nikos83

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2011
103
1
Ρε παιδια εγω προσπαθησα να βαλω στο καλαθι τροφες με Eligible for FREE Super Saver Delivery αλλα στο checkout μου λεει

We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below

Γιατι?
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Πρέπει να επιλέξετε να είναι seller το amazon. Δεν στέλνουν όλοι οι πωλητές στην Ελλάδα.αριστερα κάτω είναι η επιλογή.
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
να σκευτομασταν και λιγο τον συνανθρωπο που πουλαει τροφες για σκυλακια στην γωνια και ζουμε στον ιδιο τοπο και σπαει συνεχως η εμπορικη αλυσιδα δεν βλαπτει....γιατι σε λιγο καιρο δεν θα υπαρχει εμπορικη αλυσιδα...

στηριξτε τα ελληνικα μαγαζια.
και αυτους που ειναι αξιοσεβαστοι επαγγελματιες.
 


George_Nafplio

Well-Known Member
25 Ιουνίου 2012
116
1
Ναύπλιο
να σκευτομασταν και λιγο τον συνανθρωπο που πουλαει τροφες για σκυλακια στην γωνια και ζουμε στον ιδιο τοπο και σπαει συνεχως η εμπορικη αλυσιδα δεν βλαπτει....γιατι σε λιγο καιρο δεν θα υπαρχει εμπορικη αλυσιδα...

στηριξτε τα ελληνικα μαγαζια.
και αυτους που ειναι αξιοσεβαστοι επαγγελματιες.
Συμφωνώ απόλυτα, αλλά όταν ζεις στην επαρχία και τα καταστήματα είναι λιγότερα απ ότι τα δάχτυλα του ενός χεριού και οι τιμές που βρίσκεις στα πράγματα που θέλεις είναι 30-40% ακριβότερες απ ότι μέσω internet δεν έχεις την πολυτέλεια να σκεφτείς την εμπορική αλυσίδα δυστυχώς...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Aυγέρη πολύ σωστά τα λες. Όταν έπαιρνα την fish4dogs, την έβρισκα 20 ευρώ φθηνότερα στο amazon, οπότε με συγχωρείς πολύ αλλά η διαφορά είναι μεγάλη για να σκεφτώ με αυτόν τον τρόπο. (65 ευρώ στην ελλάδα, 45 απο Amazon).
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Μπορεί να βρεθεί μια χρυσή τομή και όλα γίνονται..
Μπορείς να αγοράζεις την τροφή από amazon και να στηρίζεις τα τοπικά καταστήματα με άλλο τρόπο.Ούτως η άλλως δεν μιλάμε για εθνικό προιόν,είναι εισαγώμενο προιόν και αγοράζοντας από amazon ουσιαστικά αφήνουμε απ'έξω έναν από τους μεσάζοντες ..
Με τον ίδιο τρόπο μου αρέσει να αγοράζω και πατάτες η άλλα κηπευτικά,απευθείας από τους παραγωγούς,χωρίς μεσάζοντες,όποτε μου δίνεται η ευκαιρεία..

Όπως είπε η Kyveli,σε ορσιμένες τροφές έρχεται στα 3 τσουβάλια το 1 δώρο.Δεν μπορείς να το προσπεράσεις έτσι εύκολα.Δεν μπορείς επίσης μεσούσης της κρίσης να ηθικολογείς γενικά κ αόριστα χωρίς να ξέρεις την οικονομική κατάσταση του ανθρώπου στον οποίο απευθύνεσαι.

Άν κλείσει το μαγαζί στη γωνία τι έγινε?Εγώ φταίω?Μήπως κ εγώ δεν έχω χάσει τη δουλειά μου?Δεν θα κατηγορήσω τον κόσμο όμως που δεν αγοράζει gadgets,laptops και είδη τεχνολογίας πια με τους ρυθμούς που αγόραζε γι'αυτό..

Πολλοί από εμάς κάνουμε ήδη το σκ@τό μας παξιμάδι,από το να δίνουμε μια μέτρια η κακή τροφή με 25-30e,δίνουμε μια εξαιρετική τροφούλα με λίγα ευρουλάκια παραπάνω..

Η προσαρμοστικότητα είναι μεγάλο προσόν!
 


Nikos83

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2011
103
1
Πρέπει να επιλέξετε να είναι seller το amazon. Δεν στέλνουν όλοι οι πωλητές στην Ελλάδα.αριστερα κάτω είναι η επιλογή.
Μπα παλι δεν γινετε κατι.Μηπως τα αλλαξανε?Μπορει καποιος να δοκιμασει να βαλει στο καλαθι μια τροφη και να δει στο checkout αν το αφηνει να προχωρησει σε αγορα?
Στο συνδεσμο παρακατω εχω επιλεξει και free super delivery και amazon και παλι τιποτα.
http://www.amazon.co.uk/s/ref=sr_nr...proplan&ie=UTF8&qid=1358852313&rnid=419157031
 


silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
Μπα παλι δεν γινετε κατι.Μηπως τα αλλαξανε?Μπορει καποιος να δοκιμασει να βαλει στο καλαθι μια τροφη και να δει στο checkout αν το αφηνει να προχωρησει σε αγορα?
Στο συνδεσμο παρακατω εχω επιλεξει και free super delivery και amazon και παλι τιποτα.
Amazon.co.uk: proplan - FREE Super Saver Delivery: Pet Supplies
Νικο το εκανα και μου λεει οτι ιδιο με σενα. Το καλυτερο ειναι να στειλεις ενα mail στο support. θα σου απαντησουν σημερα λογικα.
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Μόλις επικοινώνησα κ εγώ,φαίνεται πως είναι γενικό το κακό..
Πήρα αυτή την απάντηση:

Kasiviswanathan:I've checked and see that we have already raised a ticket for this issue. It will be resolved soon. To help you in this situation, I'll now contact the appropriate team to resolve this issue soon and also create a follow up to chase this ticket and let you know via email within the maximum of 5 business days.
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Μήπως έγιναν παράπονα από τον αντιπρόσωπο στην ελλάδα στην εταιρία και κόπηκε για τον λόγο αυτό;
 




Jp.Ak.Elias

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2012
217
11
Δοκίμασα και εγώ να πάρω και μου βγάζει έξοδα αποστολής 68 λίρες....
Φιλε μου μηπως εβαλες ως επιλογη το Priority Express [FONT=arial, helvetica, clean, sans-serif](1-2 business days)?Γιατι ετσι βγαζει 68 λιρες μεταφορικα! Γιατι τωρα που δοκίμασα γινεται κανονικα παραγγελια ξανα με δωρεαν μεταφορικα.[/FONT]
 






nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Επιβεβαιώνω κ εγώ.Οι παραγγελίες δουλεύουν ξανά κανονικά.

Sent from my Galaxy NOTE II using tapatalk