Αγορά Mini schnauzer


Donzouan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
649
1
αυτο με το θέμα των τιμών ακόμα δνε μπορώ να καταλάβω γιατί είναι ταμπού ...
 


spitsos

New Member
27 Ιουνίου 2012
2
0
εγω γνωριζω εναν εκτροφεα... αλλα ειχε προσφατα γεννες και νομιζω οτι τα εχει δωσει ολα

βασικα ξερω οτι στην Ελλαδα υπαρχουν σιγουρα 2 εκτρωφεις τον ενα τον ξερω,τον αλλο τον εχω δει σε εκθεση και εχει απιστευτα σκυλια



απο αυτον που ξερω 2 φιλες μου αγορασαν 2 Schnauzers miniature προσφατα πριν κανενα 5αμηνο και ειναι πολυ καλα σκυλια μμορφωλογικα αλλα επειδη ο ανθρωπος το κανει σωστα δεν θα ξαναεχει γεννα για πολυυυ καιρο ακομα...
μπορω αν μου ζητησετε να σας δωσω τηλ να μιλησετε γιατι εχει πολλα κονε και με εξωτερικο και ισως μπορει να βρει σκυλι απο καποιον γνωστο του μιας και παει και σε διεθνεις εκθεσεις

ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΣΚΥΛΙ ΑΠΟ petshop και απο.... κτηνιατρους....
χιλιες φορες να περιμενετε
λιγο

περιττο να πω συγχαρητηρια για την επιλογη σας τα schnauzer ειναι AΠΙΣTEYTA σκυλια
και ΟΧΙ δεν ειμαι αντικειμενικος :D

Θέλω να αγοράσω ένα ( μένω Χαλκίδα). Παίζει να μου στείλετε κανα τηλέφωνο και να μου πείτε σε τί τιμή κυμαίνονται;
 


MarkosWaits

New Member
29 Νοεμβρίου 2017
2
0
46
Γεια σας και καλώς σας βρήκα! Ενδιαφέρομαι κι εγω για την υιοθεσία mini schnauzer. Μήπως θα μπορούσα να έχω κι εγω ενα mail με Ελληνες εκτροφείς ; Εχω στείλει και στον ΚΟΕ βέβαια, αλλα δεν εχω πάρει απάντηση εδω και καιρό...
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Καλως ηρθες!! Τον κοε καλο ειναι να τον παρεις τηλεφωνο, θα στα πει αμεσα. Οι εκθεσεις μορφολογιας βοηθουν πολυ για τετοιο σκοπο, η επομενη ειναι στην λαμια τον ιανουαριο, λιγο πριν την εκθεση θα ξερουν αν υπαρχει συμετοχη της φυλης. Εδω πολυ πιθανο μελη να γνωριζουν εναν εμπιστο εκτροφεα της φυλης επισης.
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict




Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Γεια σας και καλώς σας βρήκα! Ενδιαφέρομαι κι εγω για την υιοθεσία mini schnauzer. Μήπως θα μπορούσα να έχω κι εγω ενα mail με Ελληνες εκτροφείς ; Εχω στείλει και στον ΚΟΕ βέβαια, αλλα δεν εχω πάρει απάντηση εδω και καιρό...
Η λίστα που θα πάρετε από τον ΚΟΕ περιλαμβάνει όλους όσους δήλωσαν γέννα το τελευταίο χρονικό διάστημα.
Οποιοσδήποτε μπορεί να βρίσκεται σε αυτή τη λίστα, ειτε καλός, είτε κακός. Μην θεωρησετε πως επειδή την δίνει ο ΚΟΕ είναι ελεγμένοι ή "πιστοποιημενοι".
Ο καλύτερος τρόπος να δείτε μαζεμένους εκτροφείς και τα σκυλιά τους, είναι στις εκθέσεις μορφολογίας, αναπόσπαστο κομμάτι της εκτροφής.
Αν θέλετε διαβάστε και αυτό να δείτε τι είναι οι εκθέσεις, τι εξυπηρετούν και πως σχετίζονται με το δικό σας μελλοντικό σκυλάκι.
 


kok

Well-Known Member
14 Αυγούστου 2013
210
120
Γεια σας και καλώς σας βρήκα! Ενδιαφέρομαι κι εγω για την υιοθεσία mini schnauzer. Μήπως θα μπορούσα να έχω κι εγω ενα mail με Ελληνες εκτροφείς ; Εχω στείλει και στον ΚΟΕ βέβαια, αλλα δεν εχω πάρει απάντηση εδω και καιρό...
Με το καλό να βρείς το σκυλί που θες,αλλά δεν θα το υιοθετήσεις,θα το αγοράσεις,μην μπερδεύεσαι.
Αν θέλεις να υιοθετήσεις,υιοθέτησε αδέσποτο.
 
  • Like
Reactions: Penguin


Elios

Well-Known Member
8 Μαϊου 2017
161
157
31
Ασχετη γενικα-σχετικη ειδικα: ξερουμε ποτε ειναι η επομενη εκθεση στη θεσσαλονικη?
 








MarkosWaits

New Member
29 Νοεμβρίου 2017
2
0
46
Με το καλό να βρείς το σκυλί που θες,αλλά δεν θα το υιοθετήσεις,θα το αγοράσεις,μην μπερδεύεσαι.
Αν θέλεις να υιοθετήσεις,υιοθέτησε αδέσποτο.
Σε ευχαριστώ, αλλά τι διαφορά έχει; Θα προσθέσω ενα νέο μέλος στην οικογένεια μου. Άρα θα υιοθετήσω. Ο τρόπος ειναι σίγουρα διαφορετικός, και δικαιωμα σου να εχεις τις αντιρήσεις σου οσον αφορά τον τρόπο υιοθεσίας, αλλα το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.
 


zgiorgos10

Member
15 Σεπτεμβρίου 2018
5
0
41
Υπαρχει τουλαχιστον ενα εκτροφειο Μινι Σναουτσερ στην ελλαδα- και ειναι και πολυ καλο.
Εχεις ΠΜ
Καλησπέρα σας, ενδιαφερομαι κι εγω για αγορα αλλα δεν μπορω να βρω εκτροφεα καθως ο ΚΟΕ δεν εχει στειλει τιποτα ακομα εδω και 2 βδομαδες. Αν εχετε καποιο ονομα η τηλ απο εκτροφεα παρακαλω στειλ τε μου ενα προσωπικο μηνυμα. Ευχαριστω πολυ!
 


Solvap

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2018
167
250
Καλησπέρα σας, ενδιαφερομαι κι εγω για αγορα αλλα δεν μπορω να βρω εκτροφεα καθως ο ΚΟΕ δεν εχει στειλει τιποτα ακομα εδω και 2 βδομαδες. Αν εχετε καποιο ονομα η τηλ απο εκτροφεα παρακαλω στειλ τε μου ενα προσωπικο μηνυμα. Ευχαριστω πολυ!
Ίσως σας βοηθήσει ο σύνδεσμος αυτός
 
  • Like
Reactions: spyv


23 Μαϊου 2018
7
1
79
Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρώ τέτοια ράτσα στην Ελλάδα? Η κτηνίατρός μου μου βρίσκει ένα σκυλάκι με χαρτιά από Ουγγαρία 600Ευρώ. Θα είναι οκ? Με όλα αυτά που διαβάζω έχω αρχίσει να το ξανασκέφτομαι. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ Έλληνα εκτροφέα της φυλής?
Ευχαριστώ
Θα πρότεινα να βρεις Ελληνικό εκτροφείο και να αποκλείσεις το Ουγγαρέζικο. Ξέρω αρκετά εκτροφεία αξιόλογα. Μπορείς να μου πεις τι χρώμα σε ενδιαφέρει ?

Γεια σας και καλώς σας βρήκα! Ενδιαφέρομαι κι εγω για την υιοθεσία mini schnauzer. Μήπως θα μπορούσα να έχω κι εγω ενα mail με Ελληνες εκτροφείς ; Εχω στείλει και στον ΚΟΕ βέβαια, αλλα δεν εχω πάρει απάντηση εδω και καιρό...
Υπάρχει και ο Ομιλος Σνάουτσερ που μπορεί να σας δώσει πληροφορίες "schnauzerclubofgreece.gr
 
Last edited by a moderator:


Solo

New Member
30 Οκτωβρίου 2018
2
0
49
Καλημέρα, ψάχνουμε ένα mini schnauzer αρσενικό salt & pepper αλλά εδώ και δύο μήνες δεν έχουμε καταφέρει να βγάλουμε άκρη. Μονο petshop με αμφίβολη προέλευση και αμφίβολα χαρτιά... θα εκτιμηθεί εάν κάποιος έχει στοιχεία κάποιου εκτροφείου να μας στείλει.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Καλημέρα, ψάχνουμε ένα mini schnauzer αρσενικό salt & pepper αλλά εδώ και δύο μήνες δεν έχουμε καταφέρει να βγάλουμε άκρη. Μονο petshop με αμφίβολη προέλευση και αμφίβολα χαρτιά... θα εκτιμηθεί εάν κάποιος έχει στοιχεία κάποιου εκτροφείου να μας στείλει.
https://www.schnauzerclubofgreece.gr/
 


23 Μαϊου 2018
7
1
79
Όχι μην πάρεις Pet shop. Θα σου πω εγώ. Θέλεις σίγουρα αλατοπίπερο ? δεν σου αρέσει το black silver ;

Όχι μην πάρεις Pet shop. Θα σου πω εγώ. Θέλεις σίγουρα αλατοπίπερο ? δεν σου αρέσει το black silver ;
Μιλάμε για Μινιατούρα ε?

εγω γνωριζω εναν εκτροφεα... αλλα ειχε προσφατα γεννες και νομιζω οτι τα εχει δωσει ολα

βασικα ξερω οτι στην Ελλαδα υπαρχουν σιγουρα 2 εκτρωφεις τον ενα τον ξερω,τον αλλο τον εχω δει σε εκθεση και εχει απιστευτα σκυλια

απο αυτον που ξερω 2 φιλες μου αγορασαν 2 Schnauzers miniature προσφατα πριν κανενα 5αμηνο και ειναι πολυ καλα σκυλια μμορφωλογικα αλλα επειδη ο ανθρωπος το κανει σωστα δεν θα ξαναεχει γεννα για πολυυυ καιρο ακομα...
μπορω αν μου ζητησετε να σας δωσω τηλ να μιλησετε γιατι εχει πολλα κονε και με εξωτερικο και ισως μπορει να βρει σκυλι απο καποιον γνωστο του μιας και παει και σε διεθνεις εκθεσεις

ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΣΚΥΛΙ ΑΠΟ petshop και απο.... κτηνιατρους....
χιλιες φορες να περιμενετε
λιγο

περιττο να πω συγχαρητηρια για την επιλογη σας τα schnauzer ειναι AΠΙΣTEYTA σκυλια
και ΟΧΙ δεν ειμαι αντικειμενικος :D
Ο καλύτερος που έχει αλατοπίπερο σνάουτσερ είναι στην Θεσσαλονίκη και λέγεται George Stefanou βρέστον στον facebook. Έχει αρσενικά κουταβάκια

Καλημέρα, ψάχνουμε ένα mini schnauzer αρσενικό salt & pepper αλλά εδώ και δύο μήνες δεν έχουμε καταφέρει να βγάλουμε άκρη. Μονο petshop με αμφίβολη προέλευση και αμφίβολα χαρτιά... θα εκτιμηθεί εάν κάποιος έχει στοιχεία κάποιου εκτροφείου να μας στείλει.
Giorgos Stefanou βρες τον στο facebook

Giorgos Stefanou

Ο καλύτερος που έχει αλατοπίπερο σνάουτσερ είναι στην Θεσσαλονίκη και λέγεται Giorgos Stefanou βρέστον στον facebook. Έχει αρσενικά κουταβάκια
 
Last edited by a moderator:


Solo

New Member
30 Οκτωβρίου 2018
2
0
49
Σας ευχαριστώ όλους μίλησα ήδη με τον κ. Στεφάνου σήμερα ... Ειδομεν

Όχι μην πάρεις Pet shop. Θα σου πω εγώ. Θέλεις σίγουρα αλατοπίπερο ? δεν σου αρέσει το black silver ;
Παίζει κάτι σε Black & silver.? Δεν το αποκλείω ..
 
Last edited by a moderator:




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.827
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU