Αηδίες που τρώνε τα σκυλιά!


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Πήγα το Μουφ χτες το βράδυ για agility και κουβέντιαζα με τον εκπαιδευτή του, ο οποίος πλέον τα έχει δει όλα. Έχει έναν Αυστραλέζο τζαναμπέτη και έναν Γερμανικό Ποιμενικό τσαντίλα που αν και υπάκουοι όταν τους διατάζει (διότι έτσι το ερμηνεύω εγώ), είναι ανταγωνιστικοί και ενίοτε ζηλιάρηδες μεταξύ τους. Τα περασμένα Χριστούγεννα λοιπόν τους μοίρασε μια μεγάλη κονσέρβα σκυλόφαγο για μεζέ. Ο Γερμανικός Ποιμενικός έφαγε το φαΐ του κανονικά, ο Αυστραλέζος όμως, ως είθισται να κάνουν τα Μούφια, χλαπάκιασε και το κατέβασε όπως κάνει και το Μουφ.:shake: Φυσικά του ήρθε κάπως, βγήκε στον κήπο και ξέρασε τ' άντερά του.:roll:

Και μετά, ρε σεις, να γίνει Ο ΧΑΜΟΣ!!!!! Διότι οι δυο τους στήσανε καυγά στον κήπο για το ποιος θα φάει τον εμετό του Αυστραλέζου!!:eyecrazy: Βγήκε ο εκπαιδευτής να τους χωρίσει, έκρινε, λέει, ότι ο εμετός ανήκε στον Αυστραλέζο (αμάσητα βασικά τα έβγαλε), οπότε απομάκρυνε το Γερμανικό. Ο Αυστραλέζος καθάρισε τον εμετό του στο πιτς-φυτίλι και ΡΕ ΣΕΙΣ, ΚΟΡΔΩΝΟΤΑΝΕ ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΕΦΑΓΕ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ!!!!!*sick* Ο δε Γερμανικός παρεξηγήθηκε με τον εκπαιδευτή διότι, λέει, έκρινε ότι ο Αυστραλέζος έφαγε δυο φορές και δεν ήταν επομένως δίκαιη η μοιρασιά της κονσέρβας!!!!!](*,)

Σκυλίσια λογική, σου λέει ο άλλος. Σίγουρα όχι τετράγωνη και αριστοτέλεια...:rolleyes: Προσωπικά εμένα με πιάνει υστερία έτσι και το Μουφ ξεράσει και μετά πάει να τα φάει και μάλιστα κι εκείνο δεν καταλαβαίνει γιατί είναι τέτοια στριμένη και δεν τον αφήνω!:flip:
 


Leda

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
123
0
54
Βρε Sara μου,εχεις σκεφτει ποτε να γραψεις βιβλιο;
Οτροπος που τα λες με κανει να ξερενομαι στα γελια και ειναι σαν να ειμαι εκει και τα βλεπω ολοζωντανα!!!
Να 'σαι καλα εσυ με το Μεγα Μουφ.
(απορια) Το ονομα μουφ βγηκε γιατι κανει και τον εν λογω ηχο; (μουφ,μουφ μουφ;) Ετσι κανει και η δικια μου στο πιο μικρο!
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Eγώ το έχω πει πολλάκις στη Σάρα να γράψει ένα βιβλίο για το Μουφ.
Θα γίνει best seller!

Εμένα ευτυχώς το Ρανάκι δεν τρώει ποτέ τον εμετό της,
αν και παλαιότερα έχω δει σκύλους μου να το κάνουν.

Επίσης έχω δει να τρώνε και άλλα σιχαμένα, αλλά φτιάχνω πίτα οπότε θα σας τα πω αργότερα να φάω πρώτα :D

Πολύ εύθικτος ο ΓΠ ρε παιδί μου όμως,χαχα!
 


Leda

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
123
0
54
Μα το φανταζεσαι το ολο σκηνικο; Μου θυμιζει την παροιμια '2 γαιδαροι τσακωνονταν σε ξενο αχηρωνα...'
Αφου φτιαχνεις πητα,να μην σου πω για τις δικες μου τις σιχαμενες που σαν κουταβια τρωγαν περιχαρεις τα @@κα τους!
ΦΡΙΚΗ!!!!! ευτυχως το κοψαν προτου να τους εκοβα εγω τον @@λο!
 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Σας μερσώ για τις φιλοφρονήσεις.:p:D

(απορια) Το ονομα μουφ βγηκε γιατι κανει και τον εν λογω ηχο; (μουφ,μουφ μουφ;) Ετσι κανει και η δικια μου στο πιο μικρο!
Ναι, τον έβγαλα Μουφ διότι μουφιάζει συνεχώς και δυνατά. Χτες στο agility μάλιστα την έβγαλε στα διαλείματα μουφιάζοντας τις γωνίες. Τρελλαίνεται για εκπαίδευση το Μουφ!!:shock:
 


Leda

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
123
0
54
Η αληθεια πρεπει να λεγεται και να επιβραβευεται!
Συνεχιζε να γραφεις ετσι ωραια και περιγραφικα και θα ανοιξουμε Sara-Μουφ fun club εδω στο Ελλαδα.
Απαραιτητη η συναντηση με το που πατας ποδι στο 'Βενιζελος' με εξτρα λουλουδια και τα σχετικα...