Αλεν Ντελον ο Κρητικος.


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
809
920
27
Ας πω λοιπον και εγω πεντε πραγματα για το παιδι μου. Τον λενε Ντελον και ειναι ενα πανεμορφο ημιαιμο κρητικοπουλο. Περιπου 29 μηνων. (Ομως εγω πιστευω πως μοιαζει αρκετα σε danish swedish farmdog, οχι πως οι ρατσες εχουν καμια σημασια για εμενα, αλλα πριν τον υιοθετησω δεν ηξερα καν οτι υπαρχει αυτη η φυλη, οποτε εμαθα και κατι καινουργιο στο ψαξιμο μου.) Οπως ειπα λοιπον, ηρθε με πλοιο απο την Κρητη, και παρ'ολο που ζουσε σε χωριο, σηνηθησε πολυ γρηγορα την ζωη στην πολη. Απο την πρωτη στιγμη που με ειδε, αποφασησε οτι θελει να ειμαι ο ανθρωπος του, και εγω αποφασησα οτι θελω να ειναι ο σκυλος μου. Ειναι ενα ιδιαιτερο πλασμα, εμφανως κακοποιημενο απο ενηλικους και παιδια, καθως τα φοβαται σε σημειο να τα κανει πανω του. Εχουμε κανει τεραστια προοδο ομως σε ολα αυτα μεσα στους 11 μηνες που τον εχω πλεον, πραγμα που καποιος μπορει να διαβασει εδω εαν τον ενδιαφερει. Ειναι εξαιρετικα υπακουος και πιανει τα παντα ευκολα. Δε ξερω εαν οποιος τον ειχε τον πρωτο εναμιση χρονο της ζωης του τον ειχε εκπαιδευσει, παντως ηξερε αρκετες λεξεις ηδη. (πραγματικα απορω ρε παιδια πως καποιος μπορει να περασει τοσο καιρο με ενα σκυλο, να αφιερωσει χρονο και ενεργεια στο να του μαθει πραγματα, και μετα να το παρατησει στους πεντε δρομους.) Θα μπορουσα να μιλαω γι αυτον για ωρες ολοκληρες, πραγματικα φερνει χαμογελα οπου και αν παει, και για καποιον λογο ολοι νομιζουν πως ειναι κουταβι. :LOL:

εδω ειναι στο "καταφυγυο" στην κρητη.

Delon and his companion.jpg

80353669_3134741673417043_9069238373704531968_n.jpg

και στις παρακατω φωτογραφιες, ειναι πλεον ασφαλης, υγιης και χαρουμενος στο νεο του σπιτι μαζι μου.

IMG_20200727_125539.jpg

IMG_20200616_133756.jpg

IMG_20201019_115129.jpg

IMG_20201012_125831.jpg

IMG_20200817_201034.jpg

IMG_20200430_114031.jpg

IMG_20200718_125422.jpg

κατα καιρους θα ανεβαζω καινουργιες φωτογραφιες του μικρο σε αυτο το νημα.
 








TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
809
920
27
Γλύκας είναι, να σου ζήσει!
Σε κάποιες φωτό βέβαια, δείχνει πολύ μοχθηρός :giggle:
καλε ναι, ο σατανας ο ιδιος ειναι. :LOL:
μια κοπελα τον ειχε πει οτι ειναι σαν δαιμονας καποια μερα.
και μια αλλη φορα καποιος τον ειχε περασει για..... ντομπερμαν....(χωρις πλακα)
εγω, μπορει και απο προκαταληψη, παντως, τον βλεπω σαν ενα χαμογελαστο αγγελουδι.
 




ΒασιλικηΖ

Well-Known Member
26 Σεπτεμβρίου 2020
276
246
41
Να τον χαίρεσαι τον Ντάλτον.
Γλύκας είναι και το ότι ξεπέρασε τις φοβίες του και πλέον είναι χαρούμενος, χάρη σε εσένα, είναι εκπληκτικό.

Αυτός που σου είπε ότι είναι ντόμπερμαν μου θύμισε την αγγελία.

Χάσαμε μονόκερο άσπρο τριών χρόνων στην περιοχή του Ζωγράφου. Είναι τριών χρόνων φιλικός και ακούει στο όνομα ατι. Όποιος τον δει να περιφέρεται Παρ; καλείται πολύ να κόψει τα ναρκωτικά.
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
809
920
27
Να τον χαίρεσαι τον Ντάλτον.
Γλύκας είναι και το ότι ξεπέρασε τις φοβίες του και πλέον είναι χαρούμενος, χάρη σε εσένα, είναι εκπληκτικό.

Αυτός που σου είπε ότι είναι ντόμπερμαν μου θύμισε την αγγελία.

Χάσαμε μονόκερο άσπρο τριών χρόνων στην περιοχή του Ζωγράφου. Είναι τριών χρόνων φιλικός και ακούει στο όνομα ατι. Όποιος τον δει να περιφέρεται Παρ; καλείται πολύ να κόψει τα ναρκωτικά.
ευχαριστω πολυ, να εισαι καλα!

χαχαχαχαχα πραγματικα. και οχι τιποτα αλλο, ειχε τρομαξει κιολας ο ανθρωπος.... μου λεει ωχ, αυτο ειναι ντομπερμαν? μην το φερεις κοντα στο σκυλι μου γιατι αυτα ειναι τα χειροτερα σκυλια, θα τρελαθει και θα σε φαει!
και ηταν και νεος κιολας, να πεις οτι ηταν κανενας παππους..... τι να πω, θα τον βρει και τον μονοκερο ετσι οπως το παει
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
ευχαριστω πολυ, να εισαι καλα!

χαχαχαχαχα πραγματικα. και οχι τιποτα αλλο, ειχε τρομαξει κιολας ο ανθρωπος.... μου λεει ωχ, αυτο ειναι ντομπερμαν? μην το φερεις κοντα στο σκυλι μου γιατι αυτα ειναι τα χειροτερα σκυλια, θα τρελαθει και θα σε φαει!
και ηταν και νεος κιολας, να πεις οτι ηταν κανενας παππους..... τι να πω, θα τον βρει και τον μονοκερο ετσι οπως το παει
Φταίνε τα αυτια με ματια στον δικό σου!Ο δικος μου οταν ειναι παρατηρητικος αλερτ ,δηλαδη ολη την βολτα,, φερει ετσι τα αυτια ψηλα σαν ντοπερμαν, ειναι και μαυρο ψιλολιγνο το αγορι μου, δε μπορεις να φανταστεις ποσες φορες εχω απαντησει στην ερωτηση αν ειναι ντοπερμαν, που ειναι και ενα κεφαλι πιο κοντός απο ντοπερμαν.Ελεγα οκ καλα δε βλεπουν οτι δεν εχει καφε?
Τωρα με το δικο σου που ειναι και ασπρο και μικρο, τι να πω.....εκει η λογικη σηκώνει τα χερια ψηλα!
 












GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
καλε ναι, ο σατανας ο ιδιος ειναι. :LOL:
μια κοπελα τον ειχε πει οτι ειναι σαν δαιμονας καποια μερα.
και μια αλλη φορα καποιος τον ειχε περασει για..... ντομπερμαν....(χωρις πλακα)
εγω, μπορει και απο προκαταληψη, παντως, τον βλεπω σαν ενα χαμογελαστο αγγελουδι.
ok .. χαζομπαμπας χαζομπαμπας (έχεις κάθε λογο)...
αλλά να μάθουμε να ξεχωρίζουμε και το δούλεμα ε?:p
 




TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
809
920
27
ok .. χαζομπαμπας χαζομπαμπας (έχεις κάθε λογο)...
αλλά να μάθουμε να ξεχωρίζουμε και το δούλεμα ε?:p
θα ηθελα πολυ να ηταν δουλεμα, αλλα το εννοουσε! ειχε τρομαξει πραγματικα, δισταζε να πλησιασει και μετα μου κανε το κυριγμα οτι τα ντομπερμαν ειναι τρελα και θα με φανε :ROFLMAO:

πάντως είναι φατσάρα,
μου κάνει jack russell mix beagle
κυνηγάει ?
ειναι ο ατιμος
μου το λενε συνεχεια για τζακ ρασελ, και για μπιγλ εχουν πει καποιοι
δεν βλεπω να εχει prey drive.... τις γατες τις λατρευει και παει και καθεται κοντα τους, τα πουλια του κανουν λιγη εντυπωση αλλα δεν εχει κυνηγησει ποτε, και στο σπιτι εχω και ινδικο χοιριδιο το οποιο δεν του δινει σημασια καν
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.595
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3