Αλλαγή τροφής


dimer00

New Member
30 Μαρτίου 2022
1
0
27
Χελλοου σε όλους!

Έχω ένα ημίαιμο κοκονάκι 9 μηνών και 4,5 κιλά.
Της έδινα την Royal Canin x small puppy αλλά τώρα πρέπει να την αλλάξουμε στους 10 μήνες.
Τι μου προτείνετε σε low grain τροφές για μικρόσωμα σκυλάκια;
Ιδανικά θα ήθελα τροφές σε συσκευασίες των 3ων κιλών ή και 5 κιλες αν υπάρχουν γιατί οι μεγάλες συσκευασίες θα κάνουν πολύ καιρό να καταναλωθούν.
 


GSD92

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2020
233
143
32
Χελλοου σε όλους!

Έχω ένα ημίαιμο κοκονάκι 9 μηνών και 4,5 κιλά.
Της έδινα την Royal Canin x small puppy αλλά τώρα πρέπει να την αλλάξουμε στους 10 μήνες.
Τι μου προτείνετε σε low grain τροφές για μικρόσωμα σκυλάκια;
Ιδανικά θα ήθελα τροφές σε συσκευασίες των 3ων κιλών ή και 5 κιλες αν υπάρχουν γιατί οι μεγάλες συσκευασίες θα κάνουν πολύ καιρό να καταναλωθούν.
Καλησπέρα,

Σε low grain μπορείς να πας σε n&d, naturea naturals, alleva natural, brit fresh, profine...
Τις περισσότερες θα τις βρεις και σε μικρή συσκευασία.
 


Billias83

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2020
109
131
41
Άνω Γλυφάδα
Χελλοου σε όλους!

Έχω ένα ημίαιμο κοκονάκι 9 μηνών και 4,5 κιλά.
Της έδινα την Royal Canin x small puppy αλλά τώρα πρέπει να την αλλάξουμε στους 10 μήνες.
Τι μου προτείνετε σε low grain τροφές για μικρόσωμα σκυλάκια;
Ιδανικά θα ήθελα τροφές σε συσκευασίες των 3ων κιλών ή και 5 κιλες αν υπάρχουν γιατί οι μεγάλες συσκευασίες θα κάνουν πολύ καιρό να καταναλωθούν.
Καλησπέρα και εγώ κοκκονακι έχω και ξεκίνησα με royal που έδινα στο προηγούμενο σεττερ που είχα αλλά δεν τις άρεσε και από δέκα μηνών της δίνω sams field glutein free εδώ και ένα χρόνο.την τρώει σαν τρελή πολύ καλά κακά και τσισα,ούτε εμετούς ούτε τίποτα,και από εξετάσεις αίματος μια χαρά φυσιολογικά όλα!Έχει με μοσχάρι με ελάφι,με γαλοπούλα,με σολομό σε συσκευασίες 2,5 κιλών που με βολεύει.Δεν βρομανε οι τροφές και κάθε δύο τρεις μήνες της αλλάζω γεύση.απλα με τον σολομό είδα πολύ ποιο μαλακά κακά.Και ο κτηνίατρος μου είπε είναι πολύ καλή τροφή.