Αλλαγη σπιτιου


georgakakis

Member
21 Απριλίου 2021
13
17
73
Γεια σας φιλοι μου...εχω αρκετο καιρο να γραψω κατι. Σημερα ομως & ειδικα απο χτες, ο αγαπημενος μας σκυλακος αλλαξε σπιτι...Τον πηρε η κορη μου. τον ειχε φερει σπιτι οπου μεναμε ολοι μαζι πριν απο εννια χρονια & συγκεκριμενα το 2013, ηταν μερικων μηνων-δυο ή τριων, αδεσποτακι παρατημενο με το αδελφακι του στο βουνο & ευτυχως τα σωσαμε εμεις το ενα & μια φιλη μας το αλλο....Ομως, τα χρονια περασαν, παρεουλα το ειχαμε...Η κορη μου μεγαλωσε & αυτη & θα κανει το δικο της σπιτικο, εμεις μενουμε Αιγαλεω & η κορη θα μενει Σεπολια....Απο χτες που αποχωριστηκαμε, μας λειπει πολυ...Περιμενω ενα γαυγισμα της,αλλα τιποτα...Καθομαι να φαω στο τραπεζι αλλα δεν ειναι απεναντι μου οπως εκανε παντα, & της εδινα κατι να φαει εκτος βεβαια απο το δικο της φαγητο που ετρωγε κανονικα, οταν την βγαζαμε βολτα και επιστροφη ετρωγε το φαγακι της. Ξερω οτι ο αποχωρισμος ειναι δυσκολος & ειδικα τις πρωτες μερες το να διαχειριστεις αυτο οδυνηρο....Χαθηκε η παρουσια της...Σκεπτομαι διαφορα τωρα....Η σκυλιτσα μας ειναι καλα στην υγεια της & θα πηγαινω ταχτικα να την βλεπω & να ξεποναω....Ελπιζω να μην σας κουρασα. Ηθελα να πω τον πονο μου...Σας ευχαριστω πολυ που με ακουσατε. καλο σας απογευμα.
 


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
283
247
KORYDALLOS
αφήνουν τεράστιο αποτύπωμα στην καρδιά μας...εγώ περιμένω τον γλυκό γρατζούνισμα στην πόρτα του δωματίου μου από το πατουσάκι της..πώς μύριζε τον αέρα όταν μαγείρευα λιχουδιές....κι άλλα πολλά.....αλλά η δική μου έφυγε για πάντα...εσάς τουλάχιστον είναι ζωντανή και σε καλά χέρια...αν σας βοήθησα έστω κι ελάχιστα....
 


georgakakis

Member
21 Απριλίου 2021
13
17
73
Και βεβαια με βοηθησατε...και ειλικρινα λυπαμαι που χασατε το δικο σας. και δεν ξερω εν <<εφυγε>>απο γηρατεια ή απο κατι αλλο...να ειστε καλα να την θυμαστε...Τελικα οσοι τα εχουμε μεσα στα σπιτια μας δενομαστε μαζι τους, το ενοιωσα με την δικια μας. καλο σας βραδυ!
 
  • Like
Reactions: marytherion


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf