Αναζήτηση Εκπαιδευτή για "αδέσποτο"


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
Mια επισήμανση απλά...

Ότι γράφω δεν απευθύνετε ή δεν απευθύνετε μόνο σε αυτούς που απαντούν και συνγράφουν , αλλά και σε αυτούς που απλά διαβάζουν ή θα διαβάσουν.

Δεν μπορώ να γνωρίζω το Milokoritso και το όποιο Milokoritso , τι και πως το κάνει.Καταθέτω την άποψη μου για ένα γεγονός , όπως μου περιγράφετε και όπως εγώ το αντιλαμβάνομαι , σύμφωνα με τις γνώσεις και τις εμπειρίες μου.

...και μια δεύτερη...

Είναι δύσκολο να συμμετέχεις σε διάλογο που οι ερωτήσεις σου δεν απαντώνται κατά 90% (και σε άλλα θέματα)...
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Ντιτζει ντοκτορ. Στη θεση του σκυλου μη βαλεις ενα 17χρονο αλλα ενα 3χρονο παιδι. Τι θα λεγες τοτε?
Εγω αναρωτιεμαι. Σε οσους συμφωνουν με την ευθανασια αν ενα σκυλι γραπωσε δυο ανθρωπους απο μπατζακι για μενα ειναι σα να υποστηριζουν την ευθανασια σε ολα τα αδεσποτα. Απλα και μονο απο το γεγονος οτι τα περισσοτερα βρισκουν καταφυγια στα σχολεια. Με 200-1000 παιδια να τα πασπατευουν να ουρλιζουν κλπ. Ειναι η δεν ειναι εν δυναμει επικινδυνα για τα παιδια? Να ευθανατιστουν?
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Άννα όντως δεν καταλαβαίνεις ή κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις? :-?

Είπε κανείς ότι είναι καλύτερα να γίνει ευθανασία στο ζώο? ΟΛΟΙ είπαμε να υιοθετηθεί άμεσα από αυτούς που το φροντίζουν και ισχυρίζονται ότι νοιάζονται για την τύχη του διότι σε αντίθετη περίπτωση ο σκύλος θα συνεχίσει να επιτίθεται σε ανθρώπους και η κατάληξη θα είναι η φόλα ή η ευθανασία.
ΠΟΥ διαφωνείς? :confused:
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Αν μιλουσαμε για τη θεωρητικη καταληξη του οκ συγγνωμη. Αλλα εγω καταλαβα οτι ειπωθηκε οτι αν ενα σκυλι ειναι επιθετικο -οπως περιγραφηκε απο το μιλοκοριτσο, οχι κανα δολοφος- συμφωνειτε αν δε βρεθει οικογενεια να ευθανατιστει. Εννοειται πως ολοι το ιδι θελουμε να βρεθει οικογενεια για το σκυλι. Ωστοσο η ενσταση μου ηταν σε αυτο. Σορυ αν δεν καταλαβα καλα και παλι
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Οχι, να βρεί ιδιοκτήτη.

Το τάισμα αδέσποτων σε συγκεκριμένο χώρο δημιουργεί τέτοια προβλήματα 100%

το λέμε. το βλέπετε εδώ στο forum. το βλέπετε έξω ...

.. τί πρέπει να γίνει για να πείτε "ναι, έτσι είναι" ??? :eek:

ΑΝ δαγκωθεί ή απλά στραβώσει κάποιος θα ΦΟΛΙΑΣΤΟΥΝ και τα 5 που ζούν εκεί. Ισως και οικόσιτα.
 




xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Ε και τι? Τα χατηρια των τρελων θα κανουμε?Ναι εχεις δικιο ντενις αλλα αυτο δε σημαινει οτι θα στειλω το σκυλι στον σαιηντ πιτερ επειδη υπαρχουν τρελοι με φολες. Ειναι σα να μου λες αν εχω δυο σκυλια και το ενα τη δινει σο γειτον τνα το δωσω για να μη μου φολιασει το αλλο?
υ.γ. το οτι το σωστο και το ευκταιο ειναι να βρει ιδιοκτητη ειναι κατι στο οποιο συμφωνουμε ολοι -Αη θινκ