Αναζήτηση fox terrier smooth..


droopy

New Member
17 Αυγούστου 2011
2
0
Καλημερα σε ολους και καλος σας βρηκα!!!!ειμαι ο Γιωργος και ειχα και εγω ενα foxaki το οποιο δυστυχως δηλητηριαστηκε πριν λιγους μηνες....μου την ειχανε χαρισει και τωρα που σκεφτομαι να αποκτησω παλι ενα δεν ξερω που να κοιταξω....αν μπορειτε να βοηθηστε με καποια πληροφορια θα μου ηταν πολυ χρησιμη!!!
ευτχαριστω πολυ!!!!:)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Καλώς ήρθες droopy στο φόρουμ :)

Θα πρέπει να επικοινωνήσεις με τον ΚΟΕ [www.koe.gr] και να ζητήσεις λίστα -αν υπάρχει- με εκτροφεία στην Ελλάδα.
Αν δεν υπάρχουν, θα πρέπει να ψάξεις στο εξωτερικό.
Θεωρώ όμως πολύ σημαντικό, να εξασφαλίσεις συγχρόνως, ότι δεν θα υπάρξει στο μέλλον, νέα περίπτωση δηλητηρίασης του σκύλου σου, κυρίως αν το περιστατικό έγινε στον δικό σου χώρο (αυλή; ) :(
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Αν τυχόν σε ενδιαφέρει και το wire, στο Βέλγιο ο Rony και η Dieny (Foliny terriers) έχουν καταπληκτικά σκυλιά και περιμένουν γέννα το Σεπτέμβριο. Ζευγάρωσαν στο World Dog Show Paris την σκύλα τους που πήρε το CAC & RCACIB.

Δεν έχουν καιρό για updating της ιστοσελίδας τους, αλλά τα στοιχεία επικοινωνίας θα τα βρεις.
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Αν τυχόν σε ενδιαφέρει και το wire, στο Βέλγιο ο Rony και η Dieny (Foliny terriers) έχουν καταπληκτικά σκυλιά και περιμένουν γέννα το Σεπτέμβριο. Ζευγάρωσαν στο World Dog Show Paris την σκύλα τους που πήρε το CAC & RCACIB.

Δεν έχουν καιρό για updating της ιστοσελίδας τους, αλλά τα στοιχεία επικοινωνίας θα τα βρεις.
ομορφα σκυλια και με "χαρακτηρα"!
Αλεξια οι διαφορες τους ποιες ειναι σε σχεση με τα westies? γνωριζεις ?
Αν ειμαι off, ζητω συγνωμη...
 










Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Να μας απαντησει ο ιδιος και να μην προδικαζουμε?:)Αν παρει καταρχην την ιδια ρατσα θα του θυμιζει τον σκυλο που εχασε.
ωχ συγνωμη...ειμαι αλλου γι'αλλου...νομιζα ρωτουσες εμενα......
 




tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
Φυσικά και να κοιτάξεις σε διάφορα καταφύγια. Υπάρχουν αρκετά όμορφα και έξυπνα αδέσποτα που ψάχνουν για νέους γονεις!
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
ομορφα σκυλια και με "χαρακτηρα"!
Αλεξια οι διαφορες τους ποιες ειναι σε σχεση με τα westies? γνωριζεις ?
Αν ειμαι off, ζητω συγνωμη...
Ο χαρακτήρας τους και το ταμπεραμέντο μοιάζουν. Έχουν ίσως περισσότερη ενέργεια και είναι πιο πεισματάρικα και καβγατζίδικα.
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
ομορφα σκυλια και με "χαρακτηρα"!
Αλεξια οι διαφορες τους ποιες ειναι σε σχεση με τα westies? γνωριζεις ?
Αν ειμαι off, ζητω συγνωμη...
Πέρα από το ότι είναι κ τα 2 τεριέ κ άρα φτιαγμένα για κυνήγι, δν μοιάζουν ούτε καν φυσιογνωμικά. Τα φοξ είναι μια από της φυλές που υπάρχουν στο αίμα των JRT οπότε είναι πιο κοντά σε αυτά. Δες εδω... ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Fox_terrier
http://en.wikipedia.org/wiki/West_Highland_White_Terrier
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Mια μικρή εκτροφή σε αυτό που σε ενδειαφέρει, με άριστα σκυλιά έκανε η κα Μίτση Καλαιτζιδάκη, γνωστή ως εκτροφέας westies ,που ζεί στη Χίο, στοιχεία της μπορείς να βρείς απο το διαδίκτυο, όνομα εκτροφείου mitsiter, δεν χάνεις κάτι, αν κάνεις μια ερώτηση.
 


droopy

New Member
17 Αυγούστου 2011
2
0
Σας ευχαριστω για τις πληροφοριες που μου δινετε θα τις χρειαστω σιγουρα!!! Η αρχικη μου σκεψη ειναι να παρω ενα foxaki παλι γιατι τα λατρευω αυτα τα σκυλακια,χωρις απαραιτητα να μου θυμιζει τη σκυλιτσα που ειχα.....καθε σκυλι ειναι διαφορετικο αλλωστε!!!!θα μπορουσα να κοιταξω και σε καταφυγιο για καποιον κουταβακο,μου αρεσουν ολα τα σκυλακια.....απλα θελω να βρω ενα μικροσωμο σχετικα,γιατι δεν εχω πολυ μεγαλη αυλη και θελω να μεταφερεται ευκολα. Συνηθως το περνω μαζι μου το σκυλακι ωπου παω και με βολευει να ειναι μικρουλι!!!
Σας ευχαριστω πολυ θα κοιταξω εκει που ειπατε.....να ειστε καλα:)
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Καλως ηρθες :)
Το μεγεθος του σκυλου δεν παει με το μεγεθος της αυλης :D ....αυτο καλυτερα να μη το πεις στον εκτροφεα ;)