Αναζητηση εκτροφείου γκολντεν ριτριβερ


Vsasa

New Member
18 Ιουλίου 2021
3
0
45
Θέλουμε ένα σκυλάκι για μέσα στο σπίτι. Ο γιος μου θέλει να πάρουμε ένα γκόλντεν ριτρίβερ γιατί έχουν καλό χαρακτήρα και είναι όμορφα. Αναζητούμε εκτροφέα.
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Να σκεφτείτε πολύ πριν αποκτήσετε σκυλί και όχι επειδή το θέλει το παιδί. Δεκάδες ερωτήματα πρέπει να θέσετε στον εαυτό σας.

Το φόρουμ είναι θησαυρός πληροφοριών και αν έχετε διάθεση θα σας βοηθήσει πάρα πολύ.

Ο εκτροφέας για Γκόλντεν δεν είναι δύσκολο να βρεθεί.

Φιλικά.
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Όπως έγραψε ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ, εκτροφεία Γκόλντεν υπάρχουν αρκετά στην Ελλάδα. Επιμείνετε σε αυτό που σας καλύπτει περισσότερο και ας περιμένετε 8-10μηνες για γέννα.

Είχατε ποτέ μακρυτριχο μέσα στο σπίτι;
Σκεφτείτε καλά τι θέλετε και αν είναι συνειδητοποιημένη απόφαση και όχι ενθουσιασμού.
 
  • Like
Reactions: ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ


Vsasa

New Member
18 Ιουλίου 2021
3
0
45
Είχαμε σκύλο μέχρι πρόσφατα. Μας ενδιαφέρει να πάρουμε ένα σκυΛάκη άμεσα γι αυτό απευθύνθηκα στο φόρουμ.
 






Hera23

New Member
20 Αυγούστου 2022
3
0
21




BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Σε τι τιμές κυμαίνονται αν επιτρέπεται τα παραπάνω εκτροφεία ;
Μη ντρέπεσαι να ρωτήσεις τηλεφωνικά.
Ξέρω ότι είναι δύσκολη καιροί αλλά 500€ πάνω κάτω για μένα είναι τίποτα για τέτοια απόφαση. Κοίτα από που θες περισσότερο να πάρεις το σκυλί και μη ψάχνεις τον πιο οικονομικό. Το σκυλί θα είναι μέσα στα πόδια σας για 10+ χρόνια. Θα τρώτε και θα κοιμαστε μαζί του. Τα βράδια που δεν θα ροχαλιζει θα ξυπνάς γιατί έχει μπει στην ζωή σου για τα καλά.

Αν οι απαιτήσεις σας δεν είναι τόσες που να δικαιολογούν μια επιλογή κουταλιού των 1500€ τότε δεν βλέπω το λόγο να μπεις σε μια τέτοια χρηματική δαπάνη. Υπάρχουν τα καταφύγια. Το εκτροφείο το θέλουμε όταν έχουμε συγκεκριμένες απαιτήσεις, πράγμα που κοστίζει.
 
  • Like
Reactions: Hera23


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Πρέπει να υπολογίζεις 1200 - 1500€.
Επίσης ένα μηνιαίο κόστος των 100€ / μήνα για σκυλί αυτού του μεγέθους.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3