Αναζητηση κουρεα


sunny13

Member
3 Ιουνίου 2017
8
0
33
Το σκυλακι μου πρεπει να παει για κουρεμα αλλα δυστυχως η γυναικα που την κουρευε με μονο 5 ευρω ειναι φουλ κλεισμενη.Μονη μου δεν επιχειρω γιατι δεν καθεται,Μηπως γνωριζετε καποιο οικονομικο κτηνιατρειο/πετ σοπ ,γιατι τα 30αρια που ζητανε οι περισσοτεροι ειναι εξωφρενικα!Πειραια και προαστια ψαχνω.
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Καλησπέρα, είσαι σίγουρος/η ότι χρειάζεται κούρεμα? Μήπως μόνο μπάνιο και τακτικό βούρτσισμα?
Μου φαίνεται παράξενο που κάθεται σε άλλον και σε σένα όχι ;)
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
κουρεμα η μερεμετι θελεις;;
γιατι με 5 ευρω μαλλον μονο μερεμετι θα κανουν.
εχω πειρα.....
 
  • Like
Reactions: ISKENDER




sunny13

Member
3 Ιουνίου 2017
8
0
33
Havihaκατι δεκτές οι παρεμβολές στο ποστ μου με τις παρατηρήσεις σου αν και άσχετες με αυτο που ρώτησα.

Και εγω εχω πείρα απο τη συγκεκριμένη και μια χαρα δουλεια κανει δεν θα την παω και καλλιστεία .παντως εδω μεσα οσες φορές ζήτησα γνώμη / συμβουλή μονο ειρωνεία απαξίωση και μια αμφιβολία για ολα και ποτε απαντηση επι του θέματος και ουσιαστική " βοήθεια" . Ήθελα να το πω γιατι τοσο μεγάλο φόρουμ μου κανει εντύπωση και αναρωτιέμαι τι παει λάθος και ας μπάναριστω απλα και δημοκρατικά επειδη λεω τη γνώμη μου.καλη συνεχεια κι αν καποιος γνωρίζει οικονομικό κουρέα μου λεει. Ευχαριστώ
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Havihaκατι δεκτές οι παρεμβολές στο ποστ μου με τις παρατηρήσεις σου αν και άσχετες με αυτο που ρώτησα.
Δεν είναι καθόλου τόσο άσχετες όσο νομίζεις. Είναι αρκετές οι φυλές, να μη πω οι περισσότερες που δεν τους κάνει καθόλου καλό το κούρεμα ειδικά το καλοκαίρι. Να ξέρεις ότι το τρίχωμα του σκύλου το προστατεύει από τη ζέστη. Απλά να το βουρτσίζουμε συχνά για να μην κάνει τζίβες και να μπορεί να κυκλοφορεί ο αέρας ελεύθερα ανάμεσα στις τρίχες και να το δροσίζει.
Πες μας αν θέλεις τι σκυλί έχεις. Υπάρχουν και groomer - μέλη του φόρουμ που θα μπορέσουν να σε συμβουλέψουν στο θέμα αυτό.
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
....παντως εδω μεσα οσες φορές ζήτησα γνώμη / συμβουλή μονο ειρωνεία απαξίωση και μια αμφιβολία για ολα και ποτε απαντηση επι του θέματος και ουσιαστική " βοήθεια" . Ήθελα να το πω γιατι τοσο μεγάλο φόρουμ μου κανει εντύπωση και αναρωτιέμαι τι παει λάθος και ας μπάναριστω απλα και δημοκρατικά επειδη λεω τη γνώμη μου.καλη συνεχεια κι αν καποιος γνωρίζει οικονομικό κουρέα μου λεει. Ευχαριστώ
Πέντε φορές όλες κι όλες, έχεις γράψει σ'αυτό το φόρουμ, σε δύο μόνο θέματα που έχεις δημιουργήσει και τα οποία, πήγαν και τα δύο άκλαφτα. Γιατί και το παρόν, για κατά κει το πάει. Και σου φταίει το φόρουμ!!! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: takisft




Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Καραφλοκουρεμα - μερεμετι;;
ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!
Κ εγω θελω να μαθω να κανω παρακαλω:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Μα τι να σημαινει....
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Καραφλοκουρεμα - μερεμετι;;
ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!
Κ εγω θελω να μαθω να κανω παρακαλω:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Μα τι να σημαινει....
βασικα νταξ,μπερδευτηκα.
κουρεα ειδα και ειπα δεν ειναι για σκυλους..

παντως με το μερεμετι εννοουσα λιγο κοψιματακι στα ποδια (στα δαχτυλα) ενα τι στην μουσουδα....τετοια.
με 5 ευρω εγω ουτε θα καθομουν να το χτενισω ετσι απλα,οχι να το κουρεψω κιολας.

υγ
και μην ξεχναμε και το κωλοκουρι στα προβατα ε,ενα ειδος μερεμετιου και αυτο.στο διευρω νομιζω.
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Με εχεις κουφανει βραδιατικο τι κωλοκουρι αχχαχαχαχαχαχχαχαχα!!! Υπαρχουν αυτα οντως;; Εχω μια γατα 18 χρονων και χοντρη, πλεον δεν φτανει να καθαριστει και ετσι της κανω εγω τον μπιντε της και παιρνω λιγο εκει τα τριχακια γιατι αλλιως οπου κατσει κανει και σταμπα:confused: αρα αυτο κανω κ εγω;κωλοκουρι;:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: πωπω εχω κλαψει
 




sunny13

Member
3 Ιουνίου 2017
8
0
33
Με συγχωρειτε που δε μιλαω με ορους και δεν ειπα groomer . Πειτε μας κυριε ''μορφωμενε'' πως το λενε στα ελληνικα να το λεμε ετσι!Λοιπον ,περιμενω.
Καταρχας που βρισκονται οι αντμινς να σβησουν ΟΛΑ τα ασχετα σχολια απο το θεμα μου???
Σε μια που απο οτι εχω δει δημιουργει παντου προβληματα και διαφωνιες να πω, τι σημαινει θα παει ακλαφτο??Οτι δε θα παρω την απαντηση που θελω?Και για πειτε μου,φταιω εγω που ρωταω ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ πραγματα καθε φορα και απαντανε ολοι οι ΄''εξυπνοι΄' απο κατω για να κανουν πλακα να ειρωνευτουν ή να αρχισουν τις πονηρες ερωτησεις λες και πανε να πιασουν δολοφονο και την εχουν δει εδω μεσα αστυνομος σαινης?Ρητορικη η ερωτηση μην απαντησετε,γιατι απλα κανετε SPAM και θα ζητησω τη διαγραφη των σχολιων.
Γιατι οπως βλεπετε ,αν βλεπετε καλα,δεν υπαρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑ σχολιο(ΚΑΙ σε αυτο το θεμα ΚΑΙ στο αλλο μιας και με παρακολουθειτε και ερχοσαστε σε καθε θεμα μονο για να κανετε ''χαμο'') που να απανταει σε αυτο που ρωτησα, να πει ''εγω παω το σκυλο μου στον ταδε και ειμαι ευχαριστημενος''.Αυτο θα ηταν ενα σωστο σχολιο κι αυτο ζητουσα,νομιζω πως γραφω στα ελληνικα οποτε καταλαβαινομαστε.Αρα φταιω εγω,χμμμ.Οκ.
 
Last edited:






HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Δε νομίζω ότι θα βρείς με λιγότερο από 25-30 ευρώ και λογικό δεν είναι;; Ειδικά για κτηνιατρείο όπου παίρνει προμήθεια συνήθως και ο κτηνίατρος. Εδώ σε κομμωτήριο για ένα απλό κούρεμα αν πας δε βρίσκεις συνήθως κάτω του 10 ευρου κι αυτό χωρίς λούσιμο. Φαντάσου ο γκρούμερ τώρα που θέλει και μια κάποια ώρα..Τι σκυλάκι έχεις και τι ακριβώς υπηρεσίες ψάχνεις;
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Μιας και είσαι ευγενεστατη θα σ απαντήσω ότι επαγγελματίας κομμωτής σκύλων (groomer) δεν υπάρχει σε αυτές τις τιμές...Οποίος σ πει ότι είναι και σ πει ότι παίρνει 5 ευρώ δεν είναι επαγγελματίας και κακός κάνει και παίζει με ψαλίδια...Ήταν αρκετά ξεκάθαρη η απάντηση??
 


Vania

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2017
188
694
Ο καθενας μας λεει τη γνωμη του και μαλιστα με οποιον τροπο θελει!
Οποιος ανοιγει θεμα του "ανηκει"??? Δεν το ειχα καταλαβει!
Ειχα την εντυπωση οτι ο καθενας φιλτραρει τις απαντησεις, αν υπαρχουν, και κρατα αυτες που του κανουν-θεωρει λογικες κτλ τις υπολοιπες αν δε του κανουν μπορει να τις αγνοησει!!
χωρις παρεξηγησεις...

Προσωπικα εχω ακουσει για κουρεματα μικροσωμων σκυλων με 15 ευρω. Εχω δει επισης κουπονια τυπου γκρουπον με 12,99 κουρεμα+λουσιμο. Εχω δει γενικα στο ιντερνετ διαφορους να διαφημιζουν προσφορες κουρεματων και κατ'οικον απο 15 ευρω.

Προσωπικα λοιπον, επειδη μονο εχω ακουσει και δεν εχω δοκιμασει, δεν ειμαι σε θεση πχ. Να σου "προτεινω" καποιον. Λιγο google ομως και φανταζομαι θα τους βρεις.
Εχω δει ομως σκυλο που κουρευτηκε με 15 ευρω για λογους οικονομιας και σαφως ειχε διαφορα απο την προηγουμενη περιποιηση του που ειχε κοστισει 30.
Το grooming για " καλλιστεια"-εκθεσεις ξεκινα απο 50-60 και δε φανταζεσαι ισως ποσο μπορει να φτασει. Lol

Με 5 ευρω να πω την αληθεια πρωτη φορα ακουω απο σενα! Αφου εχεις μεινει ευχαριστημενη και οντως ειναι πολυ οικονομικα, κανε υπομονη και κλεισε μαζι της το επομενο διαθεσιμο ραντεβου.
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf