Αναζητω west highland terrier για υιοθεσια


Dpassa

New Member
10 Ιανουαρίου 2019
3
0
37
Καλησπερα,
Αναζητω ένα west highland terrier κουβάκι για υιοθεσια, αλλα δεν θέλω να αγοράσω γιατι ειμαι κατά της αγοραπωλησιας ζώων. Εάν γνωρίΖει κάποιος ιδιοκτητη με κουταβακια θα ηθελα να επικοινωνήσει μαζί μου.
Ευχαριστώ πολυ!
 


canis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
1.410
6.538
Καλησπέρα σας και καλώς ορίσατε!

Για ποιο λόγο είσαστε κατά της αγοραπωλησίας ζώων;
 
  • Like
Reactions: vek


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Προφανώς αγνοείς τι σημαίνει ζώο που ανήκει σε κάποια φυλή και τι σημαίνει εκτροφή. Ελπίζω να μην βρεις διότι θα προέρχεται απο λάθος πηγή.
 
  • Like
Reactions: mareco


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Καλησπέρα.

Πιστεύω πως θα βρείτε εύκολα ένα σκύλο ( σερνικό ή θηλυκό ) να σας συντροφεύσει για πολλά χρόνια ανάμεσα στα εκατοντάδες που αναζητούν σπίτι . Μια 1η πηγή αναζήτησης είναι το www.dogsvoice.gr. Ίσως κάποιο μέλος του dogforum να γνωρίζει κουταβάκια τα οποία βρέθηκαν στον δρόμο και ψάχνουν σπίτι.

Στο dogforum θα βρείτε απαντήσεις για εκατοντάδες απορίες σχετικά με τον σκύλο αρκεί να έχετε διάθεση για ψάξιμο και διάβασμα. Έννοιες όπως Εκτροφέας, ΒΥΒ, Puppy Mils, κουταβ'έμποροι κλπ έχουν συζητηθεί αναλυτικά, θα σας λυθεί κάθε απορία ( αν έχετε ).

Στην περίπτωση που θέλετε τυπικό εκπρόσωπο της φυλής west highland terrier ο οποίος να συνδυάζει υγεία / μορφολογία / χαρακτήρα, συνεπώς θα έχει :
  • πεντικρί ( αν δεν έχει δεν είναι σωστός εκπρόσωπος σύμφωνα με τα διεθνή πρότυπα)
  • γεννήτορες ελεγμένους για κληρονομικές παθήσεις
  • γέννα σε περιβάλλον ευζωίας με τον ανάλογο κτηνίατρο
  • να έχει μεγαλώσει για τουλάχιστον οκτώ βδομάδες στην τοκετο-ομάδα
  • με τα απαραίτητα ( πριν σας δοθεί ) εμβόλια και τσιπάκιον
  • και πολλά άλλα
τότε ... αναμένω την συνέχεια στο θέμα :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22