Αναζητώ νέο σκύλο


bobo

Member
30 Ιουλίου 2008
11
0
γεια σας. έχασα δυστυχώς πριν 15 μέρες τον αγαπημένο μου σκύλο που τον έλεγαν bobo. Ήταν ένα αγγλικό μπουλντογκ και πέθανε ξαφνικά. ο κτηνίατρος είπε ότι μάλλον πεθανε απο πνευμονικό οίδιμα. Αναζητώ ξανά να πάρω ένα αγγλικό μπουλτογκ.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Καλώς ηρθεις στο forum Bobo!:)

Τηλεφώνησε στον Κυνολογικο Όμιλο Ελλάδος (210-8145165) και ζήτησε να σου στείλουν λίστα εκτροφέων της φυλής που σε ενδιαφέρει.
 








bobo

Member
30 Ιουλίου 2008
11
0
Σας ευχαριστώ. θα καλέσω αύριο κιολας για να μου στείλουν πληροφορίες. μπορεί να αποκτήσω ένα νέο φίλο αλλά δεν θα είναι ο bobo μου. και αυτό είναι που με πληγώνει. είναι γιατι εφυγε νωρίς. πολύ νωρίς και ξαφνικά.....
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Σας ευχαριστώ. θα καλέσω αύριο κιολας για να μου στείλουν πληροφορίες. μπορεί να αποκτήσω ένα νέο φίλο αλλά δεν θα είναι ο bobo μου. και αυτό είναι που με πληγώνει. είναι γιατι εφυγε νωρίς. πολύ νωρίς και ξαφνικά.....
απο που τον ειχες παρει ?
 






sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
τον πήρα το 2006 από petshop. γεννήθηκε 25 Φεβ 2006.
Σου ειπε ο κτηνιατρος αποτι πηγε?

edit:τωρα ειδα οτι εγραψες πνευμονικο

εχουμε κανει 2 πολυ καλα τοπικ σχετικα με τα αγγλικα. καλο θα ηταν να τα διαβασεις και ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΤ ΣΟΠ.
 
Last edited:


mikerrgp

Active Member
20 Ιουνίου 2008
33
0
γεια σας. έχασα δυστυχώς πριν 15 μέρες τον αγαπημένο μου σκύλο που τον έλεγαν bobo. Ήταν ένα αγγλικό μπουλντογκ και πέθανε ξαφνικά. ο κτηνίατρος είπε ότι μάλλον πεθανε απο πνευμονικό οίδιμα. Αναζητώ ξανά να πάρω ένα αγγλικό μπουλτογκ.
***********************************

ROTTIE: Θα παρακαλέσω οι πληροφορίες αυτές να δίνονται μόνο μέσω προσωπικού μηνύματος. Ευχαριστώ.
 
Last edited by a moderator:


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
***********************************

ROTTIE: Θα παρακαλέσω οι πληροφορίες αυτές να δίνονται μόνο μέσω προσωπικού μηνύματος. Ευχαριστώ.
κατσε ρε γιατι το εσβησες! εδω εχουμε μπουλντογκ με χαρτια και πας και μου το κανεις edit!

μαρεσουν πολυ αυτα τα κονε! εχω ενα γνωστο που εχει πετ σοπ που εχει εναν πελατη που δινει ενα μπουλντογκ.

δεν ξερουμε αν το σκυλι ειναι αγορασμενο απο πετ σοπ?
δεν ξερουμε αν το σκυλι ειναι αρωστο?
δεν ξερουμε αν το σκυλι παρουσιαζει καποιο σοβαρο προβλημα συμπεριφορας
δεν ξερουμε καν γιατι το δινει ο ανθρωπος


αλλα βγαινουμε στο φορουμ και το προτεινουμε σε εναν χριστιανο, ετσι μωρε για να γινει το κονε.
 


mikerrgp

Active Member
20 Ιουνίου 2008
33
0
κατσε ρε γιατι το εσβησες! εδω εχουμε μπουλντογκ με χαρτια και πας και μου το κανεις edit!

μαρεσουν πολυ αυτα τα κονε! εχω ενα γνωστο που εχει πετ σοπ που εχει εναν πελατη που δινει ενα μπουλντογκ.

δεν ξερουμε αν το σκυλι ειναι αγορασμενο απο πετ σοπ?
δεν ξερουμε αν το σκυλι ειναι αρωστο?
δεν ξερουμε αν το σκυλι παρουσιαζει καποιο σοβαρο προβλημα συμπεριφορας
δεν ξερουμε καν γιατι το δινει ο ανθρωπος


αλλα βγαινουμε στο φορουμ και το προτεινουμε σε εναν χριστιανο, ετσι μωρε για να γινει το κονε.
ε ναι μωρε
αυτα που δινονται μεσο φορουμ ειναι ολα γνησια με χαρτια απο τους καλυτερους εκτροφεις δρομων
το σκυλι ειναι υγιεστατο με χαρτια κ ο ανθρωπος το δινει λογο πολυωρης εργασιας δεν μπορω να καταλαβω τι κερδος εχεται καποιοι εδω μεσα κ της κοβεται με τα μελη
 


mikerrgp

Active Member
20 Ιουνίου 2008
33
0
κ κατι ακομα αγαπαω ολα τα σκυλια αδεσποτα κ μη αλλα ανεβαζεται μ,ε λαχταρα ενα αδεσποτο που στην τελικη μπορει να ειναι επιλογη του να ειναι στο δρομο κ οταν καποιος ανθρωπος ανεβασει μια αγγελια σπευδεται να τον φατε
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
ε ναι μωρε
αυτα που δινονται μεσο φορουμ ειναι ολα γνησια με χαρτια απο τους καλυτερους εκτροφεις δρομων
το σκυλι ειναι υγιεστατο με χαρτια κ ο ανθρωπος το δινει λογο πολυωρης εργασιας δεν μπορω να καταλαβω τι κερδος εχεται καποιοι εδω μεσα κ της κοβεται με τα μελη
δεν δινονται σκυλια απο το φορουμ! το μονο που εμπιπτει στην κατηγορια που λες ειναι οι προωθηση αδεσποτων. το οποιο ειναι ξεκαθαρο τι ειναι το καθε σκυλι και ποτε δεν δημοσιευουμε αγγελιες που απαιτουν χρηματικο αντιτιμο.

αν ο ανθρωπος εχει προβλημα θα επρεπε να απευθυνσει στον εκτροφεα απο οπου τον πηρε. αν μπορει να τον βρει.

βασικα δεν χαλιομαστε με ολα τα μελη! απλα με οσους θεωρουν οτι κυνοφυλια ειναι τα puppie mills, τα ζευγαρωματα οτι ναναι απο οποιοναναι, κλπ κλπ
 




mikerrgp

Active Member
20 Ιουνίου 2008
33
0
ρε παιδια ο ανθροπως ζηταει ενα μπουλντογκ κ χαριζεται ενα ποιο ειναι το προβλημα ημαρτον κ οκ ενταξει επειδη το χαριζει το βγαλατε αχριστο αυτο με πειραξε εμενα κ δηλαδη γιατι αποκλειστικα πρεπει τα σκυλια τον πετ να μην ειναι καλα αυτο δεν καταλαβενω συμφωνω οτι ενα σκυλι απο εκτρεφεα ειναι σαφως καλυτερο αλλα οχι οτι απο ενα πετ σοπ ειναι απαρετιτα αχριστο εγω εχω σκυλο απο ελλαδα απο ανθρωπο που ζευγαρονει καθε χρονο καινουργια κουταβια κ μια μονο γενα η καθε θυλικια με εναν στανταρτ αρσενικο κ οταν ειχα γραψει κατι μεσα στο φορουμ για αυτον εγινε παλι χαμος
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
ρε παιδια ο ανθροπως ζηταει ενα μπουλντογκ κ χαριζεται ενα ποιο ειναι το προβλημα ημαρτον κ οκ ενταξει επειδη το χαριζει το βγαλατε αχριστο αυτο με πειραξε εμενα κ δηλαδη γιατι αποκλειστικα πρεπει τα σκυλια τον πετ να μην ειναι καλα αυτο δεν καταλαβενω συμφωνω οτι ενα σκυλι απο εκτρεφεα ειναι σαφως καλυτερο αλλα οχι οτι απο ενα πετ σοπ ειναι απαρετιτα αχριστο εγω εχω σκυλο απο ελλαδα απο ανθρωπο που ζευγαρονει καθε χρονο καινουργια κουταβια κ μια μονο γενα η καθε θυλικια με εναν στανταρτ αρσενικο κ οταν ειχα γραψει κατι μεσα στο φορουμ για αυτον εγινε παλι χαμος
εισαι εκτος τοπου και χρονου !
διαβασε εδω μπας και ανοιξουν τα ματακια σου και σταματησεις να γραφεις ασυναρτησιες
http://www.dogforum.gr/v2/showthread.php?t=273
http://www.dogforum.gr/v2/showthread.php?t=38&highlight=puppy+mills
 


olga

Active Member
10 Ιουλίου 2008
29
0
Αθηνα
Εχασα κι εγω τον Ιανουαριο τον 11 χρονο σκυλο μου.Ειχε καρδια και τελικα επαθε πνευμονικο οιδιμα.Η κτηνιατρος που τον παρακολουθουσε μας ειπε οτι μαλλον εχει πνευμονικο οιδιμα χωρις ομως να μας πει τι ακριβως ειναι με αποτελεσμα να βασανιστει το σκυλακι με φριχτους πονους και οταν την πηραμε τηλ για να του κανουμε ευθανασια δεν απαντουσε.Τελικα ο Φοιβος πεθανε στα χερια μου και η εικονα που μου εμεινε στο μυαλο δεν θα την ξεχασω ποτε.
 
Last edited by a moderator:


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
mikerrgp

πρωτον ο ανθρωπος ζητησε σκυλο και ειναι λογικο να φανταστουμε πως θελει το καλυτερο που μπορει να βρει για αυτο το σωστο θα ειναι ναμην προτεινεις σε καποιον που δεν εχει δειξει το αντιθετο "σκυλακια" που ερχονται 2α και 3α οπως λες

και δευτερον ποια ειναι η αποψη σου για το τι ειναι τα "χαρτια"
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU