Αναποφάσιστος


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
η διαφορά είναι ότι όταν ψάξω υα πάρω αυτό που θέλω σε καθαρόαιαμο.

σε δρομόσκυλο ΙΣΩΣ πάρω αυτό που θέλω.

αλλά και πάλι.

χαρακτήρας όκ.

από εμφάνιση πως θα είναι εαν το πάρω μωρό :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :-k :-k :-k :-k :-k
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
ΜΑΚΗΣ said:
από εμφάνιση πως θα είναι εαν το πάρω μωρό :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :-k :-k :-k :-k :-k
Καλέ, αφού είπα...

Ακόμα καλύτερα δεν το παίρνεις από τελείως μωρό και ξέρεις ακριβώς πώς θα είναι
Ορισμένα σωματεία δίνουν ακόμα και τη δυνατότητα της φιλοξενίας. Φιλοξενείς δηλαδή κάποιο σκυλάκι ώστε να μην μένει σε καταφύγιο/δρόμο μέχρι να υιοθετηθεί. Αν δεις ότι το γουστάρεις και σε γουστάρει, κάνεις αίτηση για υιοθεσία.

Οπως και να'χει, δεν έχω σκοπό να σε πιέσω. Σκύλο δεν διαλέγεις με το ζόρι. Σκοπός είναι να αρέσει σε εσένα, αφού μαζί σου θα μείνει. Απλά από τη στιγμή που δεν ψάχνεις κάτι πολύ συγκεκριμένο, σου δείχνω και την άλλη λύση εκτός του βρίσκω μια φυλή. Για μένα τουλάχιστον (και για πολλούς άλλους) λειτούργησε άψογα. Σε άλλους δεν κάνει σαν λύση.

Εφόσον θεωρώ δεδομένο ότι μιλάμε για υπεύθυνο ιδιοκτήτη, το θεωρώ απολύτως αποδεκτό. Δεν πρόκειται να σου αρχίσω τα ψυχοπονιάρικα για το πώς σου πάει καρδιά να τα αφήσεις στο δρόμο και άλλα τέτοια... Αν δεν σου έρχεται από μόνο του, δεν έχει νόημα.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
καλέ χαλάρωσε

μην το παίρνεις και ........... κατάκαρδα

συζήτηση κάνουμε

και εξηγώ το γιατί δεν είναι στις επιλογές μου
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Ακόμα κι αν καταλήξεις σε κάποια ράτσα μπορείς να εξετάσεις και την περίπτωση ενός ημίαιμου δρομόσκυλου με χαρακτηριστικά της συγκεκριμένης ράτσας για να μη σου πω ότι και καθαρόαιμο μπορείς να βρεις έτσι που τα παρατάνε. Και όπως είπε και το Ξωτικούλι, κάνεις κι ένα test-ride να δεις πως τα πάει με τα παιδιά και το σπίτι. Ενώ με τα αγοραστά δεν παίζει αυτό. :wink:
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Δεν το πήρα κατάκαρδα βρε, εννοείται συζήτηση κάνουμε! Απλά κι εγώ με την ευκαιρία εξηγώ πως σκέφτομαι. Εχω δει ουκ ολίγες φορές κόσμο να παρεξηγιέται για τέτοια θέματα οπότε είπα να γίνω λίγο πιο αναλυτική για να αποφύγω ακριβώς αυτό (επειδή καμιά φορά μια αράδα σκέτη περερμηνεύεται ως "αυτό είναι._" ) Ε, και στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν πρόταση και όχι ._

Και πάλι πολυλογώ... :roll: Κουράγιο, από Δευτέρα που θα ξαναπιάσω δουλειά θα ηρεμήσετε πάλι από εμένα! :lol:
 










ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

There is NO Rottweiler blood in our Mini Rotts/Carlin Pinschers.

Depending on the litter, there may or may not be Boxer blood in the Mini Boxers.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Γκλουπς! Τι ειν' τουτ' ????

Το ροτάκι δεν μοιάζει και πολύ είναι η αλήθεια... (σαν pug x pincher είναι). Το μποξεράκι περισσότερο.
Με τι τα διασταυρώσανε, με ποντίκια???

Υ.Γ. Για να μην φωνάζει η μαμάRottie, δεν βγάζεις το link και να αφήσεις μόνο τις φωτό? Οχι τίποτα άλλο, αλλά να κάνεις και διαφήμιση στον τύπο κρίμα είναι!
 












ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ε και :?: :?: :?: :?: :?: :?:

τι φοβάσε :?: :?: :?: :?: :?:

μην τα πατήσω :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Μπορει και να τα πατησεις, αλλα εγω νομιζω οτι εψαχνες σκυλο για παιδια??

Το Toy Κανις δεν κανει απαραιτητα για παιδια.
Για Κανις νανος- μεσσαιο αλλαζει το πραγμα!