Ανθρωπο-barf ?!?


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Εγώ το τρεντ το ήξερα αλλιώς. Συνήθως αυτοί που επιδίδονται σε ωμοφαγία είναι και vegan εκ πεποιθήσεως. Για ωμά εντεράκια πρώτη φορά ακούω.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Α, και τώρα που το θυμήθηκα, εκτός από τις σχεδόν ωμές μπριζόλες που προτιμούν κάποιοι (δε λέω τις medium, κάποιοι τα τρώνε με ελάχιστο σωτάρισμα), άμα πάτε σε γαλλόφωνη χώρα και δείτε στον κατάλογο "steak tartare" μην το πάρετε, δεν είναι μπριζόλα. Εγώ προειδοποίησα!
Δεν μπορει να συγκριθει το ταρταρ και το καρπατσο με αυτο που λεει ο τυπος. Αλλο να εχεις δοκιμασει ή εστω να εχεις φαει καποιες φορες και αλλο να ειναι η διατροφη σου τέτοια.

Μια φορα ειχα παει σε ενα steak house στο περιστερι(; ) και ηταν σαν να ημουν σε επεισιοδιο true blood.
Οι διπλανοι ειχαν παραγγειλει ενα κομματι κρεας το οποιο ηταν τοποθετημενο πανω σε ενα σκευος που ειχε ενα αυλακι γυρω γυρω. Καθως εκοβε ο σερβιτόρος στο αυλακι συσσωρευοταν το αιμα και αφου τελειωσε το εριξε κι απο πανω σα σαλτσα. Ηταν το πιο wtf τελετουργικο σερβιρίσματος που εχω δει. Δεν κανω πλακα-μυριζε ολος ο τοπος.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Τα κεφτεδάκια, οφείλει η μαγειρισσα να τα δοκιμάσει πριν τα ρίξει στο τηγάνι. Αμ πως, να μην ξέρω αν μου λείπει κάτι από μέσα;
Η πιο...κόκκινη...εμπειρία μου ήταν η δοκιμή από bistecca alla fiorentina, που είχε παραγγείλει άλλο άτομο. Καλό, δε λέω, για δοκιμή, αλλά δεν ξέρω αν θα το έπαιρνα απόφαση για όλο εκείνο το τεράστιο πράγμα..

On topic, τώρα... Σκέτο κρεατακι και για να μην πάθει σκορβουτο τρώει κάτι που αρνήθηκα να καταλάβω περί τίνος πρόκειται; Καλέ; Του έχει πει κανείς ότι ο άνθρωπος είναι ζώο παμφάγο κι ότι έχει ανάγκη από ποικιλία ο οργανισμός του; Εδώ τα σκυλιά που είναι σαρκοφαγα και πάλι, θέλουν το πρασινακι τους. Βρε! Κι οι γάτες ακόμα, που είναι..."πιο σάρκοφαγες" από τα σκυλιά, άμα βρουν το κατάλληλο χορτάρι, μασουλανε και λίγο... Τι να πω... Ή τρελός ή επιζητά προσοχή.
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Όχι πλιζ, μην τα βάλεις... θα μας κοπεί η όρεξη χριστουγεννιάτικα! :p
Όσο και τρελή μόδα να είναι, το να βλέπεις τον αλλον να μασουλάει το αντεράκι και να πίνει το αίμα... ε οκ τουλάχιστον σε εμένα είναι too much.
Ποζάρει και ημίγυμνος να το δείξει πιο primitive... ο ταρζαν...o_O
Κάτι ξέρει και η Μάδερ οφ ντράγκονς

 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Μια καλοσιτεμένη βοδινή μπριζόλα με το αίμα της να τρέχει και λίγο πουρέ με δεντρολίβανο δίπλα, είναι ανίκητη.....
 


























epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Υποψιάζομαι στις 100+ ημέρες :D


Βρε! Αν ειναι καλοσιτεμένη ακόμα και Ω Μπλε να την τρως, ελάχιστο αίμα βγάζει!
Έτσι που το γραψε ό Κώστας, μου φάνηκε σαν εικόνα, να ρέει πολύ το αίμα...



@ghelly :p:p:p