Αντίο Κλαίρη μου....


swiftkid

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2009
550
97
Ειλικρινά Χρυσούλα δεν μπορώ να το πιστέψω :( Συλλυπητήρια ,να ζήσετε να την θυμάστε.Να κρατήσεις σαν φυλαχτό τις όμορφες στιγμές σας και να ξέρεις κάπου είναι και σε βλέπει το Εκλαιράκι,πάντα θα ναι κοντά σου!!!
 










Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.713
3.892
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Καλό ταξίδι εκλαιράκι :( Πάντα με στεναχωρεί όταν διαβάζω πως σκυλάκια φεύγουν απ' τη ζωή και ειδικά τόσο νέα και τόσο άδικα...

Καλή δύναμη Χρυσούλα...
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Όταν συμβαίνουν κάτι τέτοια,να θυμόμαστε τη ζωή που έζησε το πλάσμα που έφυγε και όσο μπορούμε όχι το ότι έφυγε.Ότι αγαπήθηκε μέχρι τέλους,ότι έιχε αγκαλιές,φαγητό,ζεστασιά και ότι πέθανε στα χέρια αγαπημένου προσώπου.

Πόσα σκυλιά τα εχουν αυτά;

Πονάμε εμείς,αλλά όχι αυτά.Είναι καλά εκεί που βρίσκονται...

Υπομονη....ασχημες καταστασεις...
 




radionuclide

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
657
1
Athens
Σήμερα μετα από αρκετο καιρό που μπήκα στο φόρουμ ήταν το πρώτο θέμα που αντίκρισα και πάγωσα. Δεν απάντησα γιατί δεν ήξερα τι να γράψω. Από το πρωί μέχρι και τώρα είναι συνέχεια στο μυαλό μου η μικρή σου. Στη βόλτα με το Λούκι την έβλεπα μπροστά μου και ας μην την είχα γνωρίσει από κοντά.
Χρυσούλα λάβε υπόψη τα λόγια του Γιάννη που παραθέτω,

<<Είναι, σχεδόν, μονόδρομος: Πάντα, σε παρόμοιες περιπτώσεις, ανείπωτης "ήττας"... κλαίμε τους νεκρούς μας και διασώζουμε τη σημαία μας...

Και, για σένα...
"οι νεκροί σου" είναι η Κλαίρη... ίσως θα κλάψεις, μέχρι να μην υπάρχει άλλο δάκρυ να κυλήσει...
"η σημαία σου" είναι η βαθύτατη αγάπη σου για το "σκύλο"... και για τον άνθρωπο... "
>>

Κουράγιο!
 
















chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Το ξέρω ότι όσο κι αν κλάψω, όσο κι αν τη φωνάξω να έρθει κοντά μου δεν θα γυρίσει πίσω.... πεισμάταρα μέχρι την τελευταία στιγμή....

το ξέρω ότι το μόνο που πρέπει να σκέφτομαι είναι ότι μέσα σε αυτό το μικρό χρονικό διάστημα αγαπήθηκε τόσο από εμάς και όλους όσους τη γνώρισαν, όσο και από ανθρώπους που δεν γνώρισαν καν... ότι έζησε τη σύντομη ζωούλα της καλά και πέτυχε πράγματα που λίγα σκυλιά έχουν πετύχει στη ζωή τους....

το ξέρω ότι πρέπει να με ανακουφίζει το γεγονός ότι η μικρή μου δεν πόνεσε, δεν έκλαψε.... έζησε ίσα ίσα λίγα δευτερόλεπτα για να πεθάνει κοιτώντας στα μάτια έναν άνθρωπο που τους έδενε αμοιβέα αγάπη....

όμως είναι τόσο δύσκολο.... είναι τόσο άδικο.... το ξέρω πως κλαίω για μας γιατί εκείνη είναι καλά εκει που είναι , δεν έχει λουριά, αυτοκίνητα, κακία ούτε πόνο.... αλλά δεν παλεύεται ρε παιδιά.... δεν παλεύεται.... κάθε βράδυ κοιμάμαι και τη βλέπω εκεί στην αγκαλιά μου να με κοιτάει και να μου κουνάει την ουρά και κάθε πρωί η πίκρα μου είναι ακόμα μεγαλύτερη.... άδιασε το σπίτι μου.... αυτή η ησυχία εκεί μέσα .... είναι τόσο μα τόσο δύσκολο....

δεν ξέρω τι να κάνω.... δεν ξέρω πως να το περάσω....
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Κουράγιο Χρυσούλα! Κουράγιο και άσε τον χρόνο να κάνει τα μαγικά του να την θυμάσαι και να χαμογελάς γιαυτά που ζήσατε!