Αντιμετώπιση ερλιχίωσης


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Μαλλον δεν θα εχει αλλα πιστευω προεχει να της τελειωσεις την θεραπεια και μετα απο κανα μηνα να
της κανεις εξετασεις ερλιχειωσης και καλαζαρ. Περαστικα ευχομαι!
 


Anna27

Member
28 Ιουνίου 2011
17
0
Θεσσαλονικη
Να'σαι καλα, ευχαριστουμε!Τωρα δεν της κανω τιποτα γιατι να σου πω την αληθεια φοβαμαι, αλλα στο μελλον σιγουρα θα κανει.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Εφοσον ανταποκρινεται στην θεραπεια μην φοβασαι. Μονο να της δινεις τα χαπια που πρεπει
καθημερινα, μην ξεχνας καμια δοση γιατι πατε πισω και να τρωει καλα για να ανακτησει σιγα
σιγα της δυναμεις της. Και οταν με το καλο κανετε και τις εξετασεις σας και τα εμβολια μπορεις
να την φωτογραφησεις και να την προωθησεις για υιοθεσια μηπως αυτη τη φορα σταθει πιο
τυχερη και βρει καλυτερο αφεντικο απο το προηγουμενο.
 


Anna27

Member
28 Ιουνίου 2011
17
0
Θεσσαλονικη
Ξερεις οτι ειχαν το θρασος να μου πουν γιατι την ταιζω και την φροντιζω?Καταλαβαινεις τι ακολουθησε..δεν ξερω μεχρι που ακουστηκα απ'τις φωνες!
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Να σαι καλα που υπαρχεις και εσυ και θα την σκαπουλαρει! Δυστυχως απο συναισθηματα πασχει το
ανθρωπινο ειδος τον τελευταιο καιρο. Συνεχιστε την θεραπεια, βαλε στο προγραμμα και τις
εξετασεις στο μελλον να δεις και τους τιτλους και ολα θα πανε καλα!
 




Anna27

Member
28 Ιουνίου 2011
17
0
Θεσσαλονικη
Παιδια ποσος χρονος χρειαζεται περιπου για να φανει η βελτιωση του ζωου?Ειναι φυσιολογικο να βγαινουν σταγονιτσες αιματος απο το δερμα της?
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Δεν έχει τύχει να το δω ποτέ σαν σύμπτωμα.
Επρεπε να την έχεις πάει στον γιατρό. Δια τηλεφώνου πρώτου βοήθειες εντάξει, διάγνωση όμως...
Μπορεί το σκυλάκι να έχει καλαζάρ, οπότε το vibramycin είναι δώρο άδωρον...
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Από μόνο του όχι. Οταν μάλιστα λες, ότι αιμορραγεί το δέρμα της...
Επιμένω ότι πρέπει να την δει γιατρός.
 


Anna27

Member
28 Ιουνίου 2011
17
0
Θεσσαλονικη
Καλημερα..τελικα πηγα τη σκυλιτσα στον κτηνιατρο και μου ειπε οτι θα γινει καλα.Της εκανε εμβολιο για τα τσιμπουρια (και ολες τις εξετασεις μαζι) και μολις γυρισαμε πεθανε.Μου αρεσει που μου ειπε οτι την προλαβα.
 








Anna27

Member
28 Ιουνίου 2011
17
0
Θεσσαλονικη
Παιδια κοντευω να σκασω..εκανα τα παντα για να τη σωσω και μεσα σε μια ωρα παει.Εννοειται οτι μου ειπε μετα δικαιολογιες ο κτηνιατρος του τυπου δεν θα γινοταν καλα.
 




Anna27

Member
28 Ιουνίου 2011
17
0
Θεσσαλονικη
Απο ερλιχιωση πεθανε το καλο μου..εχθες ειχα ανακουφιστει γιατι μου ειπε οτι θα γινει καλα.Επισης ειναι φυσιολογικο να παιρνει ενας σκυλος 28 χαπια τη μερα??
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Αχ βρε Αννα...τι να πω...;
Πολύ κρίμα :(
Καλό της ταξίδι :(:(