Αντιο..


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Δεν αντέχεται ρε Μαρία αυτό. Δεν αντέχεται, ειδικά όταν έχεις χάσει δικά σου σκυλιά.
Εγώ δεν έχω χάσει ακόμη, δικό μου πλάσμα.
Οταν θα'ρθει η ώρα μου, θα περάσετε πάαααρα πολύ άσχημα εδώ μέσα.
Και οι περισσότεροι από εσάς, και εκτός του φόρουμ.
Για τον Diego, κλαίω 20 μέρες τώρα. Από την αρχή.
Και για άλλα πλάσματα της σκυλοπαρέας μας, που έχουν φύγει κατά καιρούς, πριν από τον κεφάλα μας.
Είτε το αντέχεις, είτε όχι, δεν γίνεται αλλιώς. Με την καλή έννοια :rolleyes:
Είναι ο φόρος τιμής, που αποδίδεις, και στο "δικό" σου φιλαράκι.
Γιατί...για σκέψου...πόσο μοναδικό είναι, να κλαίνε τόσοι άνθρωποι, για έναν σκύλο.
Κάποιοι μάλιστα, που τον έχουν δει, μόνο σε φωτό :unsure:
 




Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Καλό του ταξίδι και κουράγιο Αμαλία. Του προσέφερες εκπληκτική ζωή! Είναι κρίμα να φεύγουν τόσο ξαφνικά και απρόσμενα ακόμα κι αν κάνουμε ότι μπορούμε. :cry:
 




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.554
6.984
Σκέψου pmx ότι μόνο εδώ μπορούν να καταλάβουν πώς νιώθεις κ να κλάψουν μαζί σου κ να σε αγκαλιάσουν νοητά οι άνθρωποι που καταλαβαίνουν, όταν έξω από δω θα σε κοιτάξουν σαν τον τρελό και θα περιμένουν την επόμενη ώρα να συνεχίσεις την καθημερινότητά σου σα να μην τρέχει τίποτα.

Ας είναι, ας κλάψω 100 φορές για σκύλο που έχω δει μόνο σε φωτογραφία, αρκεί ο άνθρωπός του να ξέρει ότι πάντα έχει τη νοερή αγκαλιά κ στήριξή μου..
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Κι ας μην τα ένοιωσε. Ισως...:rolleyes:
Ολα τα ενιωθε. Ολα. Το καταλαβα μεχρι την τελευταια του πνοη. Στο ειπα...
Ηταν σκυλος που σου εδειχνε με τοση ενταση ολα τα συναισθηματα του αλλα απαιτουσε να εξαντλεις και τα δικα σου. Αγαπουσε με πολυ ενταση αλλα ηταν δυστυχισμενος αν τολμησεις καν να τον αγνοησεις...
Ισως φαινονται υπερβολικα για καποιους αυτα που δε τον ειχαν δει αλλα καποιοι καταλαβαινουν απολυτα τι λεω... εσυ εισαι απο αυτους.. δε θα ξεχασω ποσο τον εβριζες οταν σε γεμιζε σαλια..

Ο πονος ειναι ανειπωτος.. μετα απο καποιες ωρες μαθαινεις να ζεις με αυτον ... εισαι λιγο σαν ναρκωμανης που εχει παρει τη δοση του....
 




vAnY

Member
28 Αυγούστου 2015
6
17
41
Δυστυχως δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να χανεις δικους σου. ειτε ειναι ανθρωποι, ειτε ζωα. Για μενα και ολους εμας εδω πιστευω ειναι μελη της οικογενειας και οχι "απλα ζωα" οπως πολλοι σε αυτη τη χωρα θεωρουν τα κατοικιδια και τα ζωα γενικα.
Τα θερμα μου συλληπητηρια, κουραγιο, ευχομαι ειλικρινα να μπορεσεις να δωσεις συντομα χαρα και ζωη σε καποιο αλλο σκυλακι... πιστεψε με , βοηθαει....
 
  • Like
Reactions: Elrandir and mareco


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
...λυπάμαι πολύ..Ότι και να σου πεί κανείς σ αυτές τις περιπτώσεις, δεν έχει ουσία τελικά..ο χρόνος μόνο θα σε βοηθήσει και τίποτε άλλο. Θα βοηθήσει απλά να θυμάσαι και να χαμογελάς, όσο περνούν οι μέρες με λιγότερη πίκρα..Κουράγιο
 
  • Like
Reactions: Αγγελος 13


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Τωρα κατάλαβα Αμαλιτσα μου...πραγματικα δε θα πηγαινε το μυαλο μου...οτι και να πω ειναι λιγο..νιώθω τυχερή που τον γνώρισα και χαίρομαι που πέρασε μια ζωή γεμάτη αγάπη μαζι σου...
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
Ας πουμε πως δεν εφυγε..κυνηγαει μπαλες,μιας κ γουρουνια,το γουρουνι,δε μπορει να κυνηγησει! Αμαλια ο,τι κ να πουμε ειναι λιγο..ιντερνετικα,αυτοι που γνωριζομαστε χρονια απο το φορα, "μεγαλωναμε" ο ενας τα σκυλια του αλλου..το οικοδομημα που ειχα,τουλαχιστον εγω στο μυαλο μου,εχασε ενα κομματι του..αν καταλαβαινεις..σιγουρα δεν μπορω να το νιωσω σαν δικο μου σκυλι,ας μην υπερβαλω,αλλα ειναι ενα κομματι της σκυλοπραγματικοτητας οπως την ηξερα.απο το πρωι που το διαβασα με χαλασε..με ψιλογκρεμισες θα ελεγα..μιας κ ολοι φτανουμε μερα με την μερα πιο κοντα σε αυτο.
Ψυχραιμια κ να σκεφτεσαι οτι δεν πονεσε κ δεν σε αφησε να παρεις καμια δυσκολη αποφαση.το σημαντικοτερο!ο προεδρος,δημοκρατικα,αποφασισε μονος του!να εισαι καλα κ να θυμασαι το ασπρο λαμογιο σου!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
@lawrence-gr,

RESPECT !!!

Για μία φορά ακόμα, νιώθω ότι ένας φίλος διατυπώνει ανομολόγητα πράγματα (εκ μέρους όλων μας!), που θα ήθελα να πω κι εγώ, αλλά τα λόγια μου έχουν στερέψει... οπότε, για να τα βρω και να τα πω, θα χρειαζόταν ένα βιβλίο...
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Τι να ευχηθω, Συλλυπητηρια; Υπομονη; Περιττα... Ισως σου απαλυνει τον πονο οτι ηταν απο τα πιο τυχερα σκυλια του κοσμου! Εζησε με αγαπη και εσβησε μεσα στην αγαπημενη του αγκαλια...
 
  • Like
Reactions: johnk


flygirl

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2010
335
49
Kefalonia
Ουτε εσενα ξερω ουτε το σκυλακι σου αλλα οσα χρονια διαβαζω το φορουμ το nickname Amaliaz με τον Diego πρωταγωνιστουν.
Δεν σασ ξερω στεναχωρηθηκα πολυ ομως,μεγαλωνουν τα σκυλακια μας και φευγουν...το εχω ζησει και ειναι απο τις μεγαλυτερες στεναχωριες που εχω βιωσει και η απωλεια ειναι μεγαλη.
Δυστυχως ο κοσμος δεν καταλαβαινει αλλα εδωμεσα σε καταλαβαινουμε ολοι...
Ηταν απο τα τυχερα σκυλια που περασαν μια γεματη ζωη και ευτυχισμενη,σκεψου οτι εκανες οτι μπορουσες γιαυτον και ισως αυτο σου απαλυνει τον πονο..
 






PuppyMentality

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2015
81
10
35
Αθήνα
Ειμαι νεο μελος στο φορουμ, αλλα ξερω πως ειναι να χανεις το κατοικιδιο σου...
Καλο ταξιδι στον κουκλο τον Ντιεγκο σου :cry::cry:
 
  • Like
Reactions: johnk






Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Κάθε φορά που κάποιος χάνει το σκύλο του, μπαίνω στη θέση του και ας μην έχω χάσει ποτέ σκυλί.. Κλαίω σα να έχασα το δικό μου..
Εδώ μέσα, όλων τα σκυλιά είναι σα να τα έχουμε μεγαλώσει και εμείς.... Ακόμα και αν δεν έχουμε γνωρίσει ιδιοκτήτη ή σκύλο. Διαβάζουμε για τη ζωή τους, τις σκανταλιές τους, βλέπουμε πως μεγαλώνουν και πως εξελίσσονται μέσα από φωτογραφίες και είναι σα να τα ξέρουμε προσωπικά...

Αμαλία, ξέρεις οτι οι περισσότεροι εδώ συμπάσχουμε και πονάμε με το χαμό του κεφάλα σου!!
Τον έχασες από δίπλα σου, αλλά πάντα θα τον έχεις μέσα στην καρδιά σου! Έζησε και έφυγε μέσα στην αγκαλιά σου και γεμάτος από αγάπη και φροντίδα!!
Λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου..

Αντίο Ντιέγκο..:cry: