Αντιο..




yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Δεν μπορω να σου πω αντιο....δεν εχω πει σε κανενα σας!
Το αντιο ειναι πολυ οριστικο!

Θα σου πω καλο ταξιδι και καλη ανταμωση!

Κρατω στο μυαλο μου την πρωτη φορα που σε ειδα,την πρωτη φορα που συναντηθηκες με το δικο μου κεφαλα.
Κρατω αυτη τη μπεμπεδοφατσα, την γεματη γλυκα ματια σου.

Και εκεινες τις φορες που ηθελες κατι και μιλαγες,απο τους πιο ομιλητικους σκυλους που εχω γνωρισει!

Εφυγες με τις αποσκευες σου γεματες αγαπη!

Θα μας λειψεις αγορακι....
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ρε συ Αμαλία θα τολμήσω να γράψω κάτι που θα ακουστεί υπερβολικό αλλά βγαίνει μέσα από τη καρδιά μου,
εσύ και ο Ντιέγκο έχετε κάτι ο ένας από τη ψυχή του άλλου, δε χωρίζετε έτσι εύκολα εσείς..
 




ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Ο Ντιέγκο ήταν ένας πολύ ξεχωριστός σκύλος. Ιδιαίτερος θα έλεγα. Είναι ''παρήγορο'' ότι δεν ταλαιπωρήθηκε πολύ...
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Καλο του ταξιδι...
Θα ειναι και μια μεγαλοκοπελα να του δειξει τα κατατοπια....
 
  • Like
Reactions: johnk




Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Ρε συ Αμαλία θα τολμήσω να γράψω κάτι που θα ακουστεί υπερβολικό αλλά βγαίνει μέσα από τη καρδιά μου,
εσύ και ο Ντιέγκο έχετε κάτι ο ένας από τη ψυχή του άλλου, δε χωρίζετε έτσι εύκολα εσείς..
Μερικες φορες νιωθω οτι εγιναν ολα ετσι σαν ενα σχεδιο... περιμενε να ειμαστε μονοι μας, να τον παρω αγκαλια, να του ζητησω να φυγει και να το κανει με μια ανασα και ενα τεντωμα του κορμιου του. Δεν ξερω ποιος τα καθοριζει ολα αυτα αλλα αν και σκεφτομουν οτι συντομα θα ερχοταν το τελος, δε φανταστηκα οτι θα ηταν ετσι. Οσο με ποναει πιο πολυ αυτη η εικονα στο μυαλο μου, τοσο νιωθω ποσο δυνατος ηταν ο δεσμος μας... με λατρευε αυτο το πλασμα και εγω το ιδιο... :(
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Ανεκαμψε αρχικα....τελος Ιουνιου ομως ηρθε το πληρωμα και μας χαιρετησε. Θα τα γραψω καποια στιγμη στο θεμα της να μην χαλαμε του Ντιεγκο.
 
  • Like
Reactions: mareco


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Ανεκαμψε αρχικα....τελος Ιουνιου ομως ηρθε το πληρωμα και μας χαιρετησε. Θα τα γραψω καποια στιγμη στο θεμα της να μην χαλαμε του Ντιεγκο.
:( τι να χαλαμε κοριτσι μου...
 
  • Like
Reactions: johnk and mareco


Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
Παιδια συγνωμη ισως δεν ειναι σωστο να το γραψω εδω,αλλα εχω χασει επεισοδια κ οσο κ αν εψαξα δεν βρηκα κατι που να λεει απο τι εφυγε αυτος ο κουκλος..(θα ηθελα να μαθω)
Αν μπορει καποιος να με κατατοπισει εαν υπαρχει καποιο thread..
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...οσο κ αν εψαξα δεν βρηκα κατι που να λεει απο τι εφυγε αυτος ο κουκλος..(θα ηθελα να μαθω)...
Άγγελε, ορθώς δεν βρήκες από τι έφυγε... δεν έχασες επεισόδια...

Όταν νιώσει η Αμαλία ότι το θέλει, θα μας ενημερώσει η ίδια...
 
  • Like
Reactions: PXM-DANBULL




Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Μεγαλοκυτταρικο επιθετικο λεμφωμα η επισημη γνωματευση ( αν και κτηνιατροι επεμεναν και για σαρκωμα) . Με ογκο στο κεφαλι πισω απο ματι και λεμφαδενες. 10 Αυγουστου ειμασταν διακοπες και ετρεχε στην παραλια και 28 Αυγουστου ειχε χασει το ματι του και παλευε για τη ζωη του.
 


flygirl

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2010
335
49
Kefalonia
Μπορει να εφυγε γρηγορα και να μη προλαβες να το συνηδητοποιησεις αλλα σκεψου οτι εζησε πολλα χρονια υγιεις.Εκει κατεληξα εγω οταν ετσι ξσαφνικα εχασα την δικια μου οτι το προτιμω αυτο απο το να ταλαιπωρειται για μηνες και να την χασω στο τελος.
 


Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
Μεγαλοκυτταρικο επιθετικο λεμφωμα η επισημη γνωματευση ( αν και κτηνιατροι επεμεναν και για σαρκωμα) . Με ογκο στο κεφαλι πισω απο ματι και λεμφαδενες. 10 Αυγουστου ειμασταν διακοπες και ετρεχε στην παραλια και 28 Αυγουστου ειχε χασει το ματι του και παλευε για τη ζωη του.
:cry::cry:
Λυπαμαι πολυ..
 


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Ρε συ Αμαλία θα τολμήσω να γράψω κάτι που θα ακουστεί υπερβολικό αλλά βγαίνει μέσα από τη καρδιά μου,
εσύ και ο Ντιέγκο έχετε κάτι ο ένας από τη ψυχή του άλλου, δε χωρίζετε έτσι εύκολα εσείς..
Για κάποιους (πολλούς) δεν είναι καθόλου υπερβολικό. Πριν από μερικά χρόνια φιλοξενούσα έναν κινέζο συνάδελφο που είχε έρθει για ένα συνέδριο. Βλέποντας την σχέση μου με τον Μάο (ChowChow) και το ιδιαίτερο δέσιμο που είχαμε, μου είχε πει: " Εμείς πιστεύουμε ότι κάθε φορά που δένεσαι τόσο με έναν σκύλο ανταλλάσσετε κομμάτια από την ψυχή σας. Ο δεσμός σας δεν χάνεται ποτέ, ο ένας δεν ξεχνά ποτέ τον άλλον και βοηθάει να ξανασυναντηθείτε."
@Amaliaz
Νοιώθω κυριολεκτικά τον πόνο σου, ο Μάο έφυγε τον Δεκέμβριο και η ShuShi (η γριούλα μας) πριν από 1 μήνα. Και οι 2 πήραν μαζί τους ένα κομμάτι από την ψυχή μου και πήγαν να βρούν τον Lio μας. Μου άφησαν όμως και κομμάτια από την δική τους, για να απαλύνουν τον πόνο, να γεμίσουν το κενό της απώλειας.