Αν αποκτούσα δεύτερο σκύλο












Elpidaki

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2012
205
0
Πειραιάς
Εγώ που είχα το Τσιουάουα, ο δεύτερος σκύλος μου είναι Λαμπραντοράκι. Δεν την πήρα βέβαια για τη ράτσα, απλά έτυχε να είναι Λαμπραντόρ που πάντα ήθελα. Τώρα, όταν θα πάω σε δικό μου σπίτι, θα πάρω άλλο ένα... Θα ήθελα ή Δαλματίας ή κάτι για φύλακα. Όχι τόσο του σπιτιού, αλλά για μένα.
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Ομολογώ πως δεν πήρα από σωστή πηγή την Δάφνη μου και αυτό το κατάλαβα από τις πρώτες μου αναγνώσεις σε αυτό το Φόρουμ! Την λατρεύω όμως!
Το σίγουρο είναι, πως το επόμενό μου σκυλί, ένα όμορφο Staffordshire Bull Terrier σαν τον ICE θα το πάρω από εκτροφείο (προμηθεύτηκα και κουμπαρά:)) και στην ηλικία που πρέπει.
Λατρεύω την φυλή και όπου το πετύχω, είτε live είτε στο ΝΕΤ κολλάω!

Υ.Γ Α! Ξέχασα να σας πω πως θα τα ζευγαρώσω και θα βγάλω το καλύτερο σκυλί, μου είπε ένας φίλος μου που ξέρει από αυτά!
Καλά πλάκα κάνω μη βαράτε!!!:fan:
 
Last edited:


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Πάντα είχα Golden...αλλά αν δεν είχα σκύλο και αποφάσιζα να πάρω....θα σκεφτόμουν πολύ σοβαρά ένα Ντομπερμαν...Τα θεωρώ καταπληκτικά σκυλιά....!!!!! Επίσης, έχοντας ένα Ντομπ...δεν θα μπορούσα να μπω στο πειρασμό να αποκτήσω και δεύτερο και τρίτο....(ωραία τα 3 αγόρια μου αλλά...πολύ κούραση αδελφέ μου)!!! :):):) Και μεγαλώνουμε ...και οι αντοχές μειώνονται...
 


Asp

Well-Known Member
30 Μαϊου 2012
119
0
Πάτρα
Μόλις αποκτήσω σταθερό τόπο κατοικίας θα ήθελα να αποκτήσω ένα Groenendael και ένα ημιαιμάκι. Σίγουρα πάντως κάποιο με περισσότερη ενέργεια από αυτό που έχω τώρα, που στο ένα τεταρτάκι κουράζεται και αποζητά καναπέ :)
 


ippotis

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
320
0
Λάρισα
εγώ μόλις με το καλό θα είμαι σε θέση να βάζω έναν σταθερό μισθό μέσα στο σπίτι, έχω σαν όνειρο ένα γερμανικό ποιμενικό.
προς το παρών πάντως ούτε λόγος για 2ο σκύλο.
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Ομολογώ πως δεν πήρα από σωστή πηγή την Δάφνη μου και αυτό το κατάλαβα από τις πρώτες μου αναγνώσεις σε αυτό το Φόρουμ! Την λατρεύω όμως!
Το σίγουρο είναι, πως το επόμενό μου σκυλί, ένα όμορφο Staffordshire Bull Terrier σαν τον ICE θα το πάρω από εκτροφείο (προμηθεύτηκα και κουμπαρά:)) και στην ηλικία που πρέπει.
Λατρεύω την φυλή και όπου το πετύχω, είτε live είτε στο ΝΕΤ κολλάω!

Υ.Γ Α! Ξέχασα να σας πω πως θα τα ζευγαρώσω και θα βγάλω το καλύτερο σκυλί, μου είπε ένας φίλος μου που ξέρει από αυτά!
Καλά πλάκα κάνω μη βαράτε!!!:fan:
...ή ένα Dutch Shepherd;
Το γνώρισα εδώ μέσα και το ερωτεύτηκα!
 


LenaBorderCollie

Well-Known Member
17 Μαϊου 2012
489
0
33
Θεσσαλονίκη
Βέλγικο ή Λευκό ποιμενικό,Σέττερ(οποιοδήποτε),Δαλματίας(πάντα τα λάτρευα αλλα κάτι μου λέει οτι θα με έκανε οτι ήθελε:)) και φυσικά Γκόλντεν ριτρίβερ....:D

Off topic αλλα έχω δει πάρα πολλά απο τα 3 πρώτα σε φιλοζώικες τώρα τελευταία καθαρόαιμα και ημίαιμα ειδικά Σεττεράκια.
 
Last edited:


underdog

Well-Known Member
5 Απριλίου 2011
1.223
135
μαλλον θηλυκο ροτ.
ειτε καθαροαιμο αν εχω μεχρι τοτε τα λεφτα ειτε απο καποιο καταφυγιο ένα σκυλουνι που να μοιαζει με ροτ!
 


valter

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2009
160
1
Νέο Ψυχικό
Εχωντας GSD, σαν δευτερο θα θελα κατι μικροσωμο, κατα πασα πιθανοτητα Beagle. απο την αλλη τελευταια γλυκοκοιταζω Presa Canario , αλλα φανταζομαι πως τα προβληματα θα ειναι τεραστια αναμεσα στο λυκο κ στο presa για θεμα κυριαρχιας.
 


Pankots7

Member
29 Οκτωβρίου 2017
16
30
32
αφου δεν γινεται ακιτα ξανα θα ημουν αναμεσα σε σιβηρικο χασκυ,βελγικο τερβυρεν,λαμπραντορ η σε κατι πιο μεγαλοσωμο ορεινος βερνης αν και νομιζω το τρομακτικα μικρο προσδοκιμο ζωης ισως με απετρεπε.
 








medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Η πρωτη μου επιλογη θα ηταν αλλος ενας κοπρος ελληνικος, απλα μια ιδιοτροπια εχω, να ειναι μαυρουλης.Και ζωηρουλης!
 
  • Like
Reactions: Sofouli