Απαράδεκτο κτηνιατρείο!


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
εν προκειμένω όμως το θέμα ειναι η ευθύνη του κτηνιατρου.... σταματά αν το πορτοφόλι ειναι αδειο? Εξαφανιζεται τότε?
Δεν ειναι θέμα αν το σκυλι ειναι από πετσοπ ή οπουδηποτε. Όπως επισης και το πώς εφτασε ενα βήμα πριν από το θάνατο. Αλλά το γεγονός οτι στο κατώφλι του θανατου του, η κλινικη το έδιωξε υποψιαζόμενη ότι δεν θα πληρωθει.
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
ghelly αν αναφερεσαι στο δικο μου ποστ το ειπα οτι δεν επικροτω την σταση της κλινικης, ουτε την δικαιολογω, απλα ειπα τι δεν μου αρεσε απο την πλευρα των ιδιοκτητων. Δεν μπορω να καταδικαζω την ελλειψη ηθικης ή αναλειψης ευθυνης με την ιδια σφοδροτητα οταν εγω ειμαι τελειως ανευθυνος.

Και ναι αν μιλαγαμε για τραυματισμενο αδεσποτο νομιζω οτι θα ειχε μεγαλυτερη βαρυτητα η ολη ιστορια. (Οχι οτι το συγκεκριμενο περιστατικο το αντιμετωπιζω ελαφρα την καρδια) Το αδεσποτο ειναι ευθυνη ολων μας, το δεσποζομενο ευθυνη του ιδιοκτητη του.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
ghelly αν αναφερεσαι στο δικο μου ποστ το ειπα οτι δεν επικροτω την σταση της κλινικης, ουτε την δικαιολογω, απλα ειπα τι δεν μου αρεσε απο την πλευρα των ιδιοκτητων. Δεν μπορω να καταδικαζω την ελλειψη ηθικης ή αναλειψης ευθυνης με την ιδια σφοδροτητα οταν εγω ειμαι τελειως ανευθυνος.

Και ναι αν μιλαγαμε για τραυματισμενο αδεσποτο νομιζω οτι θα ειχε μεγαλυτερη βαρυτητα η ολη ιστορια. (Οχι οτι το συγκεκριμενο περιστατικο το αντιμετωπιζω ελαφρα την καρδια) Το αδεσποτο ειναι ευθυνη ολων μας, το δεσποζομενο ευθυνη του ιδιοκτητη του.
Αμφοτερα όμως ειναι ευθύνη και των κτηνιατρων μόλις περασουν το κατώφλι του ιατρείου τους. Δεν αναφερόμουν στο δικό σου αποκλειστικά ποστ, αλλά σε όλη τη συζήτηση που φουντωσε κατω από το θεμα στο φβ σχετικά με το πώς αποκτηθηκε το κουτάβι. Δεν μπαίνει σε ζυγαριά η αξία της ζωής του επειδη ειναι puppymillαδικο, bybιδικο, εκτροφειου ή αδεσποτο. Για εμένα ειναι παντελώς ατοπο αυτό το ζητημα στην προκειμένη. Αν το κουτάβι ελάμβανε σωστη περιθαλψη κλπ ναι θα ερχοταν η ωρα της κρισης για την ανευθυνότητα των ιδιοκτητων... ετσι όχι.
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Ετσι ακριβως. Εστω και αν οι ιδιοκτήτες ήταν του χειριστου ειδους και δίχως χρήματα οι κτην-ίατροι είχαν ηθική υποχρέωση να προσπαθήσουν να το διατηρήσουν εν ζωή. Ιατροί-υπάλληλοι που σκύβουν το κεφάλι και ανάλγητα αφεντικά. Θλιβερο..
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Ετσι,το απο που προηλθε το κουταβι ειναι το λιγοτερο,κ τι εγινε?απο οπου κ αν ειναι,ετρεξαν κ φτασαν στην πορτα αυτου το κολαστηριου (γιατι για μενα κολαστηριο ειναι) αν ειχαν εστω κ λιγη ανθρωπια κ τσιπα επρεπε να το περιθαλψουν,ακομη κ αν ηταν να φυγει,για τα ματια του κοσμου βρε αδελφε,να πουν τουλαχιστον προσπαθησαμε αλλα ηταν πια ηδη αργα οταν το παραλαβαμε!ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ!
Οχι αα δεν εχετε λεφτα παρτε δρομο,οταν πηγα κ γω κ την αντιμετωπισα κ ζηταγα ωρυομενη πλεον γιατι η αναισθησια της με ειχε βγαλει εκτος εαυτου τα στοιχεια του υποτιθεμενου ορθοπεδικου κ σε μενα γυρισε κ ειπε σε εναν απτους υφισταμενους της εκει μεσα "πηγαινε και φωναξε τον...." κ εκει την διεκοψα "ποιον να φωναξει?τους μπατσους?κανα μαντραχαλο?ποιον?φωναξε οποιον θες να δεις τι θα γινει εδω μεσα..." της ειπα κ δε το συνεχισε....κ μονο αφου ειχε φτασει στο απροχωρητο κ εβλεπε οτι δε το κουναγα μεχρι να παρω απαντησεις κ οι πελατες εξω ειχαν μεινει εμβροντητοι να παρακολουθουν την σκηνη κ οι 2 υπαλληλοι της κλινικη φανερα σε δυσκολη θεση αλληλοκοιταζονταν -γιατι ειχαν ολοι μεριδιο ευθυνης εκει μεσα- κ ακουγε τις φωνες μου ολη η π.ραλλη παραδεχτηκε οτι δεν υπηρξε ποτε ορθοπεδικος!
Τετοιοι ανθρωποι ειναι εκει μεσα κ αυτοι γιατροπορευουν τα ζωντανα μας στη Νικαια!
 
Last edited:


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Η κλινικη αυτη ειναι κατω απο το σπιτι μου.Η κ.Ραχιωτη που της ανηκει ειναι απαραδεκτη ως ανθρωπος,πολυ υψηλες τιμες και σε κοιτανε ως ευρω και δεν υπαρχει το παραμικρο ιχνος φιλοζωιας.Μια φορα πηγα επειδη ηταν 15 Αυγουστου και η κτηνιατρος μου ελλειπε αλλα δεν σκοπευω να ξαναπαω.
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Και ο παραλογισμός στο φβ συνεχίζεται....συγνώμη ρε παιδιά αλλά ο κάθε επαγγελματίας έχει δικαίωμα να κοστολογεί την δουλειά του όσο θέλει, είναι ο νόμος της ελεύθερης αγοράς. Με το να βγαίνουν οι και καλά φιλόζωοι που νομίζουν οτι φιλοζωία είναι να πετάς αποφάγια στα αδέσποτα και να βρίζουν και να ρίχνουν κατάρες για ενα περιστατικό που δεν ήταν καν μπροστά είναι το λιγότερο απαράδεχτο.

Το καλοκαίρι έκανα την πρακτική μου σε δημόσιο νοσοκομείο για παιδιά. Κάθε μέρα είχαμε απο 5-10 άτομα που ερχόντουσαν με κλάματα ή με τσαμπουκά να πάρουν δωρεάν φάρμακα. Όταν έβλεπες τον άνεργο με κινητό αιφον στο χέρι να έχει βιβλιάριο απορίας να είναι άστεγος όμως και με κάψα να διαιωνίσει το είδος του ναι σε πιάναν τα νεύρα και ήθελες να του πεις να παει να πουλήσει το κινητό των 700 ευρώ για να πάρει την φενιστίλ για το παιδί του, αλλά το παιδάκι δεν έφταιγε σε τίποτα....και εκεί πατάνε όλοι αυτοί στην ευαισθησία και το φιλότιμο του καθενός μας.

Εγώ δεν συγκινήθηκα με τους άνεργους και την ιστορία τους, δεν μου στέκει καλά το όλο θέμα και δεν θα πέσω απο τα σύννεφα εαν αιτουθούν χρημάτων για να πάρουν άλλο κουτάβι.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Και ο παραλογισμός στο φβ συνεχίζεται....συγνώμη ρε παιδιά αλλά ο κάθε επαγγελματίας έχει δικαίωμα να κοστολογεί την δουλειά του όσο θέλει, είναι ο νόμος της ελεύθερης αγοράς. Με το να βγαίνουν οι και καλά φιλόζωοι που νομίζουν οτι φιλοζωία είναι να πετάς αποφάγια στα αδέσποτα και να βρίζουν και να ρίχνουν κατάρες για ενα περιστατικό που δεν ήταν καν μπροστά είναι το λιγότερο απαράδεχτο.

Το καλοκαίρι έκανα την πρακτική μου σε δημόσιο νοσοκομείο για παιδιά. Κάθε μέρα είχαμε απο 5-10 άτομα που ερχόντουσαν με κλάματα ή με τσαμπουκά να πάρουν δωρεάν φάρμακα. Όταν έβλεπες τον άνεργο με κινητό αιφον στο χέρι να έχει βιβλιάριο απορίας να είναι άστεγος όμως και με κάψα να διαιωνίσει το είδος του ναι σε πιάναν τα νεύρα και ήθελες να του πεις να παει να πουλήσει το κινητό των 700 ευρώ για να πάρει την φενιστίλ για το παιδί του, αλλά το παιδάκι δεν έφταιγε σε τίποτα....και εκεί πατάνε όλοι αυτοί στην ευαισθησία και το φιλότιμο του καθενός μας.

Εγώ δεν συγκινήθηκα με τους άνεργους και την ιστορία τους, δεν μου στέκει καλά το όλο θέμα και δεν θα πέσω απο τα σύννεφα εαν αιτουθούν χρημάτων για να πάρουν άλλο κουτάβι.
Δεν μιλάμε για επαγγελμα.
Η Ιατρικη ειναι ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ και ΠΟΤΕ δεν επιτρέπεται να ερχεται πρώτο το κοστος της υγείας καθε πλάσματος.
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
τι είναι οι γιατροί ρε παιδιά φιλανθρωπικό ίδρυμα; ο κτηνίατρος με τι ζει δηλαδή? περνάει δίσκο τις κυριακές και ρίχνει ο καθένας οτι βούλεται? Εσυ δεν πληρώνεσαι για την δουλειά σου? δουλεύεις τσάμπα δηλαδή για να μην σε που φιλοχρήματη;

Κρίνουμε έναν γιατρό δηλαδή με το εαν μας κάνει τσάμπα την δουλειά μας ή όχι;
Έχουμε την πολυτέλεια να αγοράζουμε σκύλο αλλά την περίθαλψή του την θέλουμε τσάμπα; ε να πληρώνουμε φόρο για τον σκύλο τότε για να έχει δωρεάν ιατροφαρμακευτική!

Το παιδί τους θα το άφηναν πρώτα να μισοπεθάνει πριν το πάνε σε γιατρό;

'Εχω κάνει πολλές φορές εθελοντική εργασία αλλα δεν με κάνει ανώτερη αυτό. Αύριο μεθαύριο θα απαιτώ όπως όλοι να πληρώνομαι για το πτυχίο που έχω φτύσει αίμα για πάρω.

Εαν πας στην τράπεζα θα σου χαρίσουν λεφτά ? και εαν δεν σου χαρίσουν θα βγεις να κράζεις?

Ο κάθε ένας κρίνει και κοστολογεί την δουλειά του ανάλογα! Εαν δεν σας κάνει ενας γιατρός ή ενας κτηνίατρος ή ο οποιοσδήποτε άλλος νομίζεται οτι πρέπει να κάνει λειτούργημα ο δρόμος ειναι ανοιχτός!

και να συμπληρώσω οτι δεν με κάνει φιλόζωη το να εχω μαζέψει 10 σκύλους να τους υποσιτίζω και να μην τους παρέχω τα απαραίτητα...
 
Last edited:


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Και ο παραλογισμός στο φβ συνεχίζεται....συγνώμη ρε παιδιά αλλά ο κάθε επαγγελματίας έχει δικαίωμα να κοστολογεί την δουλειά του όσο θέλει, είναι ο νόμος της ελεύθερης αγοράς. Με το να βγαίνουν οι και καλά φιλόζωοι που νομίζουν οτι φιλοζωία είναι να πετάς αποφάγια στα αδέσποτα και να βρίζουν και να ρίχνουν κατάρες για ενα περιστατικό που δεν ήταν καν μπροστά είναι το λιγότερο απαράδεχτο.

Το καλοκαίρι έκανα την πρακτική μου σε δημόσιο νοσοκομείο για παιδιά. Κάθε μέρα είχαμε απο 5-10 άτομα που ερχόντουσαν με κλάματα ή με τσαμπουκά να πάρουν δωρεάν φάρμακα. Όταν έβλεπες τον άνεργο με κινητό αιφον στο χέρι να έχει βιβλιάριο απορίας να είναι άστεγος όμως και με κάψα να διαιωνίσει το είδος του ναι σε πιάναν τα νεύρα και ήθελες να του πεις να παει να πουλήσει το κινητό των 700 ευρώ για να πάρει την φενιστίλ για το παιδί του, αλλά το παιδάκι δεν έφταιγε σε τίποτα....και εκεί πατάνε όλοι αυτοί στην ευαισθησία και το φιλότιμο του καθενός μας.

Εγώ δεν συγκινήθηκα με τους άνεργους και την ιστορία τους, δεν μου στέκει καλά το όλο θέμα και δεν θα πέσω απο τα σύννεφα εαν αιτουθούν χρημάτων για να πάρουν άλλο κουτάβι.
Εστιάζεις σε λάθος σημεία, στο υψος της αμοιβης, στην οικονομικη κατασταση και στη συμπεριφορά των ιδιοκτητων. Ολα αδιαφορα μπροστα στη ζωη που χανεται απο λεπτο σε λεπτο. Εστω και αν ολα ειναι ψέμματα ενα πραγμα ισχυει - το παραδεχεται και ο ιδιοκτητης- τεθηκε θεμα αμοιβης την ωρα που το ζωο ψυχορραγούσε και εκδιώχθηκαν πριν ολοκληρωθει η ιατρικη αντιμετωπιση του κατ-επείγοντος περιστατικου. Αυτο και μονο αρκει. Εξαλλου, ενα σωρο ανθρωποι καταθετουν τις δυσαρεστες προσωπικες τους εμπειρίες στην κλινικη, δε γινεται ολοι να ψευδονται.

σημ: τα αιφον ειναι κατα 99% κλεμμένα ;-)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
τι είναι οι γιατροί ρε παιδιά φιλανθρωπικό ίδρυμα; ο κτηνίατρος με τι ζει δηλαδή? περνάει δίσκο τις κυριακές και ρίχνει ο καθένας οτι βούλεται? Εσυ δεν πληρώνεσαι για την δουλειά σου? δουλεύεις τσάμπα δηλαδή για να μην σε που φιλοχρήματη;

Κρίνουμε έναν γιατρό δηλαδή με το εαν μας κάνει τσάμπα την δουλειά μας ή όχι;
Έχουμε την πολυτέλεια να αγοράζουμε σκύλο αλλά την περίθαλψή του την θέλουμε τσάμπα; ε να πληρώνουμε φόρο για τον σκύλο τότε για να έχει δωρεάν ιατροφαρμακευτική!

Το παιδί τους θα το άφηναν πρώτα να μισοπεθάνει πριν το πάνε σε γιατρό;

'Εχω κάνει πολλές φορές εθελοντική εργασία αλλα δεν με κάνει ανώτερη αυτό. Αύριο μεθαύριο θα απαιτώ όπως όλοι να πληρώνομαι για το πτυχίο που έχω φτύσει αίμα για πάρω.

Εαν πας στην τράπεζα θα σου χαρίσουν λεφτά ? και εαν δεν σου χαρίσουν θα βγεις να κράζεις?

Ο κάθε ένας κρίνει και κοστολογεί την δουλειά του ανάλογα! Εαν δεν σας κάνει ενας γιατρός ή ενας κτηνίατρος ή ο οποιοσδήποτε άλλος νομίζεται οτι πρέπει να κάνει λειτούργημα ο δρόμος ειναι ανοιχτός!

και να συμπληρώσω οτι δεν με κάνει φιλόζωη το να εχω μαζέψει 10 σκύλους να τους υποσιτίζω και να μην τους παρέχω τα απαραίτητα...
Πες με μ@λακα αλλα ναι... επειδη και η δικη μου δουλειά θεωρείται λειτουργημα, εχω βοηθήσει ανθρωπο χωρις να του παρω ευρώ. Όπως εχω βοηθήσει, χωρις να πληρωθώ, και σε διερμηνεια συλληφθέντων. Δεν με κάνει ουτε ανώτερη, ουτε κατώτερη αυτο... Κάνω το αυτονόητο, με δεδομένο οτι θεωρουμαι αμισθος δημόσιος λειτουργος.... (αρθρο 1 του κωδικα δεοντολογιας μου)
Οταν θα ερθει ο πελάτης στο γραφείο να συζητησουμε, ναι θα πληρωθώ για τις σπουδές μου. Όταν ομως ο αλλος ειναι σε εκτακτη ανάγκη παροχής βοήθειας, όχι δεν θα αξιώσω αμοιβη το πρώτον. Θα τον βοηθήσω και εν συνεχεία θα κρινω αν θα ζητησω αμοιβη.

Πόσο μαλλον οταν μιλάμε για παροχή υγείας.... εκει το θεωρώ προαπαιτουμενο σε τετοιες περιπτώσεις....
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
του παρείχαν τις πρώτες βοήθειες άρα και νομικά να κινηθούν δεν υπάρχει περίπτωση να πετύχουν κάτι για αυτό το θέμα δυστυχώς.
Ασε που όποιος έχει επισκεφτεί αυτή την κλινική πλέον θα λέει οτι έφταιγαν για οσα πλήρωσε ακόμα και ευχαριστημένος να ήταν πριν.

Και πραγματικά γιατί όλοι αυτοί οι δυσαρεστημένοι πελάτες δεν έχουν κάνει τίποτα; απλά να μπαίνουν στο φβ και να κατεβάζουν παναγίες ξέρουν; τα δικαιώματά τους σαν πολίτες γιατί δεν τα διεκδικούν;
διάβασα τραγικά σχόλια κάτω απο την ανάρτηση.
Δεν ξέρω για τους άλλους που κάνουν καταγγελίες για την κλινική αλλά για μένα αυτή η καταγγελία βρωμάει απο χιλιόμετρα.
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Μην τρελαθούμε τελείως.. Με αυτά που λες jac μου θυμήζεις τα συγχωροχάρτια.. Δεν είπε κανένας οτι δεν πρέπει να πληρώνονται οι γιατροί, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει την ώρα που είσαι μεταξύ ζωής και θανάτου να λειτουργεί εκβιαστικά με βάση το χρήμα.. Θα χάσουμε την ανθρωπιά μας έτσι. Και στην τελική ας το γιάτρευαν και ας είχαν σώσει μια ψυχή, και ας έμεναν απλήρωτοι.. απο τα 40 που ζήτησαν πόσα πια ήταν τα έξοδα της?? Όσοι θεωρούν λειτούργημα τη δουλειά τους το κάνουν μόνο και μόνο για τη δική τους ψυχή. Ο άλλος μπορεί να μην το εκτιμήσει ποτέ, εσυ όμως θα έχεις βοηθήσει κάποιον.
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Πες με μ@λακα αλλα ναι... επειδη και η δικη μου δουλειά θεωρείται λειτουργημα, εχω βοηθήσει ανθρωπο χωρις να του παρω ευρώ. Όπως εχω βοηθήσει, χωρις να πληρωθώ, και σε διερμηνεια συλληφθέντων. Δεν με κάνει ουτε ανώτερη, ουτε κατώτερη αυτο... Κάνω το αυτονόητο, με δεδομένο οτι θεωρουμαι αμισθος δημόσιος λειτουργος.... (αρθρο 1 του κωδικα δεοντολογιας μου)
Οταν θα ερθει ο πελάτης στο γραφείο να συζητησουμε, ναι θα πληρωθώ για τις σπουδές μου. Όταν ομως ο αλλος ειναι σε εκτακτη ανάγκη παροχής βοήθειας, όχι δεν θα αξιώσω αμοιβη το πρώτον. Θα τον βοηθήσω και εν συνεχεία θα κρινω αν θα ζητησω αμοιβη.

Πόσο μαλλον οταν μιλάμε για παροχή υγείας.... εκει το θεωρώ προαπαιτουμενο σε τετοιες περιπτώσεις....

συμφωνώ αλλά το θέμα είναι οτι και εσύ εαν έρθει κάποιος να απαιτήσει απο σένα υπηρεσίες χωρίς να πληρωθείς μάλλον θα τον πετάξεις έξω.
Το περίεργο είναι οτι δεν βγήκαν να δώσουν απαντήσεις οι κύριοι που κάνουν την καταγγελία....ανέβασαν τις απαράδεκτες φωτογραφίες για να συγκινήσουν και μετά σιώπησαν.

Πάντως και οι ιδιωτικές κλινικές για ανθρώπους με την ίδια λογική λειτουργούν. εαν δεν έχεις να πληρώσεις δεν σε κρατάνε. Καλό κακό ηθικό ή όχι έτσι είναι ο κόσμος μας.
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Μην τρελαθούμε τελείως.. Με αυτά που λες jac μου θυμήζεις τα συγχωροχάρτια.. Δεν είπε κανένας οτι δεν πρέπει να πληρώνονται οι γιατροί, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει την ώρα που είσαι μεταξύ ζωής και θανάτου να λειτουργεί εκβιαστικά με βάση το χρήμα.. Θα χάσουμε την ανθρωπιά μας έτσι. Και στην τελική ας το γιάτρευαν και ας είχαν σώσει μια ψυχή, και ας έμεναν απλήρωτοι.. απο τα 40 που ζήτησαν πόσα πια ήταν τα έξοδα της?? Όσοι θεωρούν λειτούργημα τη δουλειά τους το κάνουν μόνο και μόνο για τη δική τους ψυχή. Ο άλλος μπορεί να μην το εκτιμήσει ποτέ, εσυ όμως θα έχεις βοηθήσει κάποιον.

δεν μπορείς να απαιτήσεις απο κανέναν να κάνει κάτι για την ψυχή της μάνας του, ρε παιδιά αυτό σας λέω.

Δεν είναι επιβεβλημένο το οτι επειδή έγινες κτηνίατρος είσαι και ευαίσθητος άνθρωπος. Η συγκεκριμένη δεν είναι, οκ νομικά όμως φροντίζει να κατοχυρωθεί.
Παρείχε πρώτες βοήθειες και μέχρι εκεί που δεν εμπίπτει σε αδίκημα. Άρα δεν μπορεί κάποιος να της προσάψει κάτι, δεν στέκει κατηγορία οτι δεν έδειξε φιλοζωία.

ας βγουν να την καταγγείλουν όσοι πήραν λανθασμένη διάγνωση, εκείνοι μπορούν να το κάνουν.
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
εμενα κατι πηρε το ματι μου για καμερα...
για να μην γινομαστε δικαστες αδικα γιατι δεν μαζευονται ολες οι γνωμες σε ευρω να κανουν μια μυνηση,ειναι προτιμοτερο απο το ποστ στο εκαστοτε σαιτ. εμεις μπορει καλα να τα λεμε αλλα η αληθεια να βρισκεται στην καμερα και τουμπαλιν.

και να το κλεισουνε το μαγαζι μια και καλη....αν ειναι μαγαζι.


για μια φορα επι της ουσιας.
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Συμφωνώ με τον απο πάνω.


Εαν ρίξετε μια ματιά στα σχόλια θα δείτε οτι σφάζονται 2 κτηνιατρεία της περιοχής μεταξύ τους....οπότε το θέμα καθόλα ύποπτο....
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
μα γιατι να μην αναλαβει δικηγορος αυτη την υποθεση που ειναι και η δουλεια του δηλαδη...και να δικαζουμε εδω εκει παραπερα και τα συναφη.

γκελυ ανελαβε να μας διαφωτισεις που τα ξερεις καλυτερα.

τα στοιχεια του ο καθενας και να κλεισουνε να πουμε μια και καλη
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.868
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Απαράδεκτος ο κτηνίατρος που άφησε μια ψυχούλα να πεθάνει για 40 ευρώ.

Απαράδεκτοι οι ιδιοκτήτες που πήραν σκύλο και νόμιζαν πως ο σκύλος είναι τσάμπα, τρέφεται με αέρα και φορτώνει τις μπαταρίες με τον ήλιο και δεν είχαν 40 ευρώ στην τσέπη τους όταν πήγαν το ετοιμοθάνατο σκυλάκι τους στον κτηνίατρο! Τι είναι Ερυθρός Σταυρός; Αμαν πια με αυτό το κλαψούρισμα ότι δεν έχουμε χρήματα! Για το τσιγαράκι μας έχουμε πάντα! Ντροπή!
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Δεν θεωρω οτι το θεμα μας ειναι ΟΟΟΛΛΑΑΑ αυτα,ξεφευγουμε κ μακρυγορουμε ανευ λογου κ αιτιας...και θα εκφρασω κ την εξης απορια,αιντε κ μαζευομαστε κ αρχιζουμε τις καταγγελιες...ΚΑΙ?τι θα γινει?αν λειτουργουν οπως κ οι δικοι μας γιατροι (που βαση λογικης αυτο γινεται) θα περασει ενα πειθαρχικο,αιντε το πολυ πολυ να της μπατσισουν κ λιγο το χερακι κ παμε παρακατω...κ αν καποιος θεωρει οτι θα γινει κατι παραπανω ας βγει να μας το πει...κ επειδη ψαχτηκα τοτε κ γω για να κινηθω νομικα εναντιον της (τοσο πολυ ειχα τρελαθει,ναι) ξερετε τι απαντηση ελαβα?ειναι ο λογος σου εναντια στο δικο της...αυτα τα ωραια!
Το θεμα κατεμε ειναι να ενημερωθουν οσο γινεται πιο πολυ ιδιοκτητες,κ ιδιαιτερα των περιοχων που εξυπηρετει,κ απο κει κ περα ενηλικες ημαστε ολοι ας παρει καθεις τις αποφασεις του,ουτε πιεζεις κανεναν οτι σοι κ καλα ισχυουν αυτα που λες εσυ ουτε τιποτα,την αποψη σου λες,την εμπειρια σου κ απο κει κ υστερα κρινει κ ο αλλος...και αν κρινει σωστα τοτε θα βαρεσει κ φαλημεντο τα μαγαζακι,γιατι για μαγαζι προκειται,με καθαρα εμπορικους στοχους,πετ σοπ μεσα στο κτηνιατριο κ τα παντα ολα,και να σου οι ειδικες κονσερβες της ρογιαλ 5 φευγα ευρω και να σου κ οι αγγελιες ζευγαρωματος στον προθαλαμο κ να σου κ απο κατω στην υπογα ολα τα αρρωστα,σκυλια γατια πουλια μαζι,τονα στοιβαγμενο πανω σταλλο κ μονο τους ιδιοκτητες τους (οποιοι μπορουν) ναναι εκει να ριχνουν κ καμια ματια!