Απεργία πείνας


coco07

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2007
51
0
Θεσσαλονίκη
Διαβάζω για τις κολίτιδες και ανησυχώ για την δικιά μου.Δεν έχει όρεξη για φαγητό και τρώει λίγο το πρωί και κανονικά το βράδυ. Κατα τ'άλλα έχει κέφι και τα κακακια της είναι κανονικά. Μήπως της πονάνε τα δοντάκια της και λόγω κροκέτας δεν μπορεί να φάει? :?
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
η Μάγια λοιπόν(καιρό έχω να σας πρήξω με την φιλάσθενη σκύλα μου
AN e;inai Guardia (sorry δεν διαβάζω τώρα τ προηγούμενα) θέλει μεγάλη δόση Flagyl για 20 μέρες ... αν είσαι 30 κιλά 1+1 κάψουλα πρωί βράδυ (των 500ων)
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
@Keywoman

Τωρα διαβασα κατα τυχη το προηγουμενο σου ποστ και διαπιστοσα οτι ηταν απο της 17.Νοεμβριο- παλι με διαρροια την ειχες την μαγια!

Και τωρα παλι πριν απο λιγεσ μερες.
Και γενικος το παθαινει συχνα-

Και ο ιατρος σου ακομα θεωρει περιττες τις εξετασεις κοπρανων και πειραματιζεται με flagyl και κληνικες διαιτες???
Εγω θα τον ειχα αλλαξει!!

Και εγω στενοχορεθηκα, οτι κατα καπιο τροπο φταιω που δοκιμασες BARF και η Μαγια ειναι χαλια= αλλα δεν θυμομουνα οτι εχει και επιβαρεμενο παρελθων με διαρροιες!
Τωρα μαλιστα!!! :shock:
 


mikerrgp

Active Member
20 Ιουνίου 2008
33
0
οχι που θα την γλειτωνα κ εγω ειχα ακριβως τα ιδια συμτωματα εδω κ δυο τρεις μερες σημερα τον πηγα στον γιατρο του εδωσε αντιβιωση δεν ειχε πυρετο αλλα εκανε διαριες κ λιγους εμετους ηταν απο την αλλαγη της τροφης απο nutra gold se pro plan κ εκανα την βλακεια επειδη δεν ετρωγε κ του εδωσα κ hils κοινος απο το ανχως μου δεν ετρωγε του εκανα ενα στομαχι σαλατα μου προτεινε κοτοπουλο με ρυζι για λιγες μερες κ μετα μου ειπε να παρω μια royal canin περαστικα μας λοιπον
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Kαλημερα!μιας και το θεμα ειναι ''απεργια πεινας''
Εχω μια απορια,
αν το σκυλι σας δεν ετρωγε τη ξηρα,ποσες μερες θα το αφηνατε νυστικο με τ ξηρα στο πιατο(λαθος μεθοδος) ωστε να φαει.
Εμαθα για καλομαθημενο κυνηγοσκυλο π ξινιζε στη ξηρα.Εμεινε 7 μερες νυστικο χωρις να την αγγιζει και στο τελος την εφαγε.
Εχετε αφησει σκυλο να πεινασει κ να φαει ετσι?τοσες μερες?
 


GeorgeK

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2008
172
0
μπα...στην τέταρτη υπέκυψε. άδειασε κοντά 400γρ κροκκέττες σε 5 λεπτά.εντυπωσιακό αν υποθέσεις ότι ήταν πάντα λίγο μίζερη στο φαί κ ας είναι μόνο 19 κιλά.
έκατσε κάτω, έβαλε το πιάτο ανάμεσα στα πόδια και έβαλε το κεφάλι μέσα.
γενικά αν δεν περάσουν 3 μέρες που ο σκύλος δεν τρώει τίποτα ανησυχώ.νωρίτερα, 99% κάνει απλά νάζια.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
τι σκυλια εχετε γ@μω την τρελλα μου μεσα?:D
20 χρονια δεν μου εχει τυχει να μην θελει να φαει σκυλος μου, οτι και σκατα να του δωσω.. εαν αρνηθει,( χωρις να υπαρχουν εξωτερικα ερεθισματα που να τα προτιμαει) σημαινει οτι θα ειναι αρρωστος, σιγουρα:rolleyes:
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Aαααχ galazio,
η μοιρα φερνει δυσκολα σκυλια πολλες φορες...χαρα στο κουραγιο εκεινου που τα εχει!:-|
 


kotsidas

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2008
381
13
τι σκυλια εχετε γ@μω την τρελλα μου μεσα?
Εγω πλεον εχω πειστει οτι εχω μια τρελη σκυλομοντελα που προσεχει τη διαιτα της λες και μετραει θερμιδες. Η τρελη μου τρωει αναλογα με τις καυσεις της. Το εχω κατανοησει πια και εχω σταματησει να αγχωνομαι με αυτο.
Η μονη περιοδος που ετρωγε λες και το πιατο ειχε μπριζολες ηταν σαν κουταβι. Μετα αρχισαμε να τρωμε λιγο, μετα να κλωτσαμε το μπαλακι, μετα να ξανατρωμε, μετα να ριχνουμε μια ματια τριγυρω, μετα να ξανατρωμε κτλ.
Και αυτο οταν γουσταρουμε.
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Ναι ρε Νικο, μηπως το κοριτσι προσεχει? Αλλοι τα λενε ανεκπαιδευτα εσυ δες το οτι εχει προσωπικοτητα. :p
Περναει φαση.. κατανοησε σε παρακαλω τις γυναικειες ορμονες.. Μας κανουν λιγο περιεργες κατα καιρους!!:p
 


GeorgeK

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2008
172
0
τι σκυλια εχετε γ@μω την τρελλα μου μεσα?:D
20 χρονια δεν μου εχει τυχει να μην θελει να φαει σκυλος μου, οτι και σκατα να του δωσω.. εαν αρνηθει,( χωρις να υπαρχουν εξωτερικα ερεθισματα που να τα προτιμαει) σημαινει οτι θα ειναι αρρωστος, σιγουρα:rolleyes:
απάντηση: είναι 2 μαζί στειρωμένο το ένα. από την ημέρα που την πήρα έτρωγε με βουλιμία ενώ η άλλη τρώει με το πάσο της.αφού είδαμε και αποείδαμε ότι η μία χόντρυνε και η άλλη λέπταίνει, αλλάξαμε 2 -3 φορές τροφή για ποικιλία. να σου δώσω να καταλάβεις χθές τους έδωσα κόκκαλα για τα δόντια τους. 3 λεπτά η μία, πάνω από 20 η άλλη.
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Ναι ρε Νικο, μηπως το κοριτσι προσεχει? Αλλοι τα λενε ανεκπαιδευτα εσυ δες το οτι εχει προσωπικοτητα. :p
Περναει φαση.. κατανοησε σε παρακαλω τις γυναικειες ορμονες.. Μας κανουν λιγο περιεργες κατα καιρους!!
Nαι βρε χριτακι,το κατανοω...αλλα σκυλι π να μην τρωει επιδεικτικα πρωτη φορα βλεπω! Ποτε μα ποτε δεν επεσε με τα μουτρα στο φαι,οτι κ να ηταν αυτο.Ειπα οχι,θα φας τη τροφη σου.Νυστικη και εμαιτους γαστρικα υγρα=αδειο στομαχι κ οταν ετρωγε λιγο παλι εμαιτο.2 κτηνιατροι τη βρισκουν υγιεστατη.
Τι ν πω,της εδωσα κ εγω ποικιλια,να επιλεξει.Και εγω μικρος ημουν δυσκολος στο φαι.Δεν ετρωγα μεχρι κ 2 μερες κ η μανα μ ειχε φρικαρει,.Μπορει να μου εμιασε το κοριτσι.Τι ν πω.
Και εχω παρατηρησει,και σε αγγλικα φορουμ,οτι οι περισοτεροι λενε για ''she''.Προβλημα στο φαγητο συνηθως με θυληκα σκυλια.
Ας φαει οποτε κ οσο θελει.Αρκει ν ειναι καλα.
Αυτο με τις 7μερες νυστικο π ανεφερα δεν θα το εκανα ποτε.Εκεινοι π το κανουν μεγια τους με χαρα τους.
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU