Απογοητευση ενος νεου στο χωρο του σκυλου και του κυναθλητισμου.


apnea5909

Well-Known Member
1 Δεκεμβρίου 2009
145
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
apnea5909.webs.com
Το παρον ποστ γραφετε με αφορμη ενα thread περι αγωνων-αποτελεσματων-κατηγοριων-ενστασεων στο ποιο υπηρχε αρκετη διαμαχη,ξεκατινιασμα,θυμος και πολλα αλλα που δεν ειναι του παροντος.
Ολα καλα για εσας τους εκτροφεις η τους χομπυστες που σας ελκυει το σπορ του κυναθλητισμου και της μορφολογιας και που ειστε στο χωρο για αρκετα χρονια... Δικαιωμα σας να εκφραζεσται και να μαλωνετε οσο θελετε.
Αλλα αναλογιστειτε και λιγο τι αντικτυπο εχει αυτο σε νεους ανθρωπους που σχεδιαζουν να ασχοληθουν η εστω το ονειρευονται...

Ειμαι λατρης των ροτβαιλερ αλλα για πρακτικους λογους και λογους απειριας θεωρησα πρεπον να παρω ενα σκυλο που 8α μου συγχωρεσει την απειρια.
Ακομα και με το γκολντεν ομως αποφασισα να μπω στο χωρο του κυναθλητισμου.
Αντικρυσα ενα ομορφο σπορ που θα το προσαρμοσω στις δυνατοτητες του σκυλου μου..
Ο χωρος ομως μαστιζεται απο τρομερες ιντριγκες , ζηλιες , φθονο. Ο καθενας προσπαθει να βγαλει τα ματια του αλλου. Προσωπικες κοντρες , εχθρες και ολοι να αναλωνονται σε αχρηστες διαμαχες και σκεψεις χανοντας το νοημα.
Τωρα τι νοημα εχουν αυτα σε εσας τους λιγους ΄΄δεινοσαυρους΄΄ του χωρου θα μου πειτε.... και δικιο εχετε. Τι σας νοιαζει??? Μερικους ισως να αγγιξει το ποστ μου.
Αλλα να εχετε υποψιν οτι πολλοι νεοι στο χωρο σαν εμενα σκεφτονται ετσι.
-Πωπω που να πας να σταθεις μεσα σε τετοιο χωρο?
-Που να προσπαθησεις να εκφερεις γνωμη??
-Ποιος αραγε απο ολους αυτους εχει δικιο??
-Ποιος ειναι αυτος που δεν κοιταει τη τσεπη σου?
-Που να ορθωσεις αναστημα στο χωρο των δεινοσαυρων...θα σε καταπιουν.
-Ποιος θα ξεκλεψει χρονο απο τις ιντριγκες για να σε μορφωσει??
Τετοιες και ισως χειροτερες ερωτησεις εχουν στο μυαλο τους νεα παιδια σαν εμενα στο χωρο.
Αλλοι τα παρατανε η μενουν στην αφανεια και ας εχουν ταλεντο και ορεξη με αποτελεσμα λιγοτεροι κυναγωγοι λιγοτερα σκυλια..
Αλλοι εχουν γερο στομαχι και συνεχιζουν.
Εσεις ειστε οι ΠΑΛΙΟΙ του χωρου και απο ΕΣΑΣ περιμενουμε να παρουμε γνωσεις σαν στεγνα σφουγγαρια και πιστεψτε με οι περισσοτεροι ειναι τελειοι μιμητες και ακολουθουν κατα γραμμα τα χναρια σας σε ολα ακομα και στα κουσουρια... οποτε οτι ασχημο δινετε στο χωρο... τα ιδια θα κανουν και οσοι νεοι σας αφουγκραστουν... Dyno Mills!!!!

Δοξα το θεο εχω βρει ανθρωπους στο χωρο προθυμους,χαρουμενους που πανω απο ολα ειναι φιλοι και γουσταρουν αυτο που κανουν χωρις ιντριγκες και ζηλιες... Ημουν και τυχερος.

Τωρα μιας και πηρα φορα να πω οτι πραγματικα απογοητευτηκα οχι απο το φορουμ αλλα απο το κλιμα ειδικα στο προαναφερθεν thread και οχι γενικα, μιας και δυσφημιση του ταδε σκυλου -του ταδε εκτροφεα -του ταδε κριτη -του ταδε κυναγωγου -του ταδε ανθρωπου κανει κακο και τπτ περισσοτερο. Οι οποιες κατηγοριες ατεκμηριωτες και τα θολα σημεια η απαντησεις κανουν ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΑΓΟΡΑΣΤΗ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ. (στην ελλαδα ζουμε αν κατηγορηθει ενας ολοι μεσα στο ιδιο τσουβαλι θα μπουνε) Κοιταξτε την ευρυτερη εικονα....και οι διαξιφισμοι ας μεινουν στα 4ποδα στο στοιβο και στους κριτες.

Αυτα απο ενα στραβαδι στο χωρο....
Καθε αποψη ειναι προσωπικη και δεν αναφερομαι σε κανεναν προσωπικα...
Καθε απαντηση ειναι ευπροσδεκτη.
ΕΞΕΛΙΧΘΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΥΝΑΓΩΓΟ ΑΤΟΜΙΚΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΑΣ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΣΠΟΡ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ.
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
οταν εισαι λιγος φερνεις τις καταστασεις στα μετρα σου, οταν μπλεκεις με τους λιγους ειτε γινεσαι σαν και αυτους ειτε τραβας τον δρομο του μοναχικου καβαλαρη ξεροντας οτι θα πρεπει να αποδικνυεις οτι δεν εισαι ελεφαντας .

δοξα το θεο υπαρχουν και 5 αξιολογοι ανθρωποι τους βρισκεις και πορευεσαι. μεχρι να του βρεις εχεις τα ματια σου και τα αυτια σου ανοικτα
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Ο καθένας πορεύεται σύμφωνα με τις αξίες του, το ήθος, την αγωγή του, τα χούγια του, τα κέφια του. Οι νέοι που μπαίνουν σε οποιονδήποτε χώρο, καλό είναι να το θυμούνται αυτό...

Ο καθενας προσπαθει να βγαλει τα ματια του αλλου. Προσωπικες κοντρες , εχθρες και ολοι να αναλωνονται σε αχρηστες διαμαχες και σκεψεις χανοντας το νοημα.
-Πωπω που να πας να σταθεις μεσα σε τετοιο χωρο
Τι σε νοιάζει? Στο σπίτι σου τσακώνονται? Πάρε εσύ το σκυλάκι σου, τρέχα γύρω-γύρω, πάρτε τα βραβεία σας, βγάλτε τις φωτογραφίες σας, φάτε τα σουβλάκια σας, πείτε εκεί πέντε κουβέντες με ανθρώπους και σκύλους που συμπαθείτε και περάστε καλά :)

-Που να προσπαθησεις να εκφερεις γνωμη??
Αν έχεις γνώμη που θεωρείς ότι πρέπει να εκφραστεί, απλά πες τη. Αν πάλι δεν έχεις, μην εκφέρεις τίποτα. Και πάλι... τι σε νοιάζει?
Ποιος αραγε απο ολους αυτους εχει δικιο??
Όταν θα πάψεις να είσαι "νέος στο χώρο" θα έχεις γνώμη επ' αυτού θες δε θες. Στο μεταξύ τι σε νοιάζει? (επαναλαμβάνομαι νομίζω).
και λοιπά και λοιπά.
Ποιος θα ξεκλεψει χρονο απο τις ιντριγκες για να σε μορφωσει??
Αυτό δεν το κατάλαβα, ομολογώ... Από ποιον περιμένεις να σε διδάξει? Και τι?
Οι οποιες κατηγοριες ατεκμηριωτες και τα θολα σημεια η απαντησεις κανουν ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΑΓΟΡΑΣΤΗ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ. (
Αυτό το λέτε πολλοί και πραγματικά δεν το καταλαβαίνω.
Γιατί κάνουν κακό στον μελλοντικό ιδιοκτήτη? :confused:
Γιατί ενδιαφέρει τον μελλοντικό ιδιοκτήτη ότι οι εκτροφείς ροτβάιλερ σφάζονται μεταξύ τους? Κάνει αυτό τη φυλή, μια απ' τις δημοφιλέστερες στη χώρα, λιγότερο δημοφιλή? Σοβαρά? Εγώ πάντως αν ήθελα ροτ δε θα με αποθάρρυνε το σφάξιμο των εκτροφέων του. Ίσως να έψαχνα να βρω ποιος σφάζεται λιγότερο. Κατά πάσα πιθανότητα όμως ούτε κι αυτό θα μ' ένοιαζε. Τα σκυλιά είναι το θέμα.

Κι εγώ στραβάδι είμαι κι ό,τι καταλαβαίνω λέω...
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
46
thessaloniki
Πεστα ρε Λιζα:DΣυμφωνω απολυτως........
Επιτελους μονο μια γυναικα βρεθηκε με σοβαρη αποψη!!!
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Σιγά μωρέ, μόνο στον κυναθλητισμό συμβαίνουν αυτά?! Παντού συμβαίνουν!

Σοβαρά τώρα, φαντάζεσαι τι γίνεται στα Καλλιστεία?!:p:p:p:p:p
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Την ίδια απογοήτευση φίλε apnea5909 ενιωσα και γω όταν έμαθα σε ηλικία 5 χρονών ότι δεν υπάρχει Άγιος Βασίλης και ότι τα δώρα που έβρισκα κάτω από το χριστουγεννιάτικο δέντρο τα ψώνιζε ο πατέρας μου.

Με λίγα λόγια, ΟΧΙ δεν ζούμε σε ένα κόσμο αγγελικά πλασμένο και ΝΑΙ παντού υπάρχει παρασκήνιο και κόντρες και διαμάχες και αν κάποιος πιστεύει το αντίθετο είναι σαν να πιστεύει ότι ο Άγιος Βασίλης θα του φέρει το δώρο του από την καμινάδα.

Κατά τα άλλα δεν χρειάζεται να κάνουμε την ζωή μας δύσκολη, ούτε να βλέπουμε εμπόδια εκεί που δεν υπάρχουν. Κανείς δεν φίμωσε κανένα και κανείς δεν σου απαγόρευσε να εκφράσεις την γνώμη σου ή να συμμετάσχεις στα δρώμενα. Σε διαβεβαιώνω λοιπόν ότι δεν διατρέχεις κίνδυνο να φαγωθείς από κανένα … "δεινόσαυρο" του χώρου. Οι δεινόσαυροι και οι δράκοι υπάρχουν μόνο στα παραμύθια.

Αν κάποιος έχει την διάθεση να συμμετάσχει στις εκθέσεις μορφολογίας και να γνωρίσει ανθρώπους με το ίδιο πάθος και την ίδια αγάπη για το σκύλο, ας συμπληρώσει μια αίτηση συμμετοχής και ας πάει σε κάποια από της επόμενες εκθέσεις για να περάσει καλά με το σκύλο του. Τόσο απλά. :)
 
Last edited:


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
46
thessaloniki
πιανει η μια την τσουλουφα της αλληνης και την κανει αγνωριστη:D:D:D:D....
αμ,στο next top model πανικος:eek::eek::eek:

σοβαρα τωρα ..........
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Σε λέσχη σκακιού να δεις...

Η κατινιά βασιλεύει σε όλα τα χόμπι. Μην απογοητεύεσαι Λίζα! Θα γνωρίζεις πολλούς ακόμη ωραίους ανθρώπους (και κατίνες!), όλα στο "παιχνίδι" είναι.

Μπορείς και να βελτιώσεις/χτίσεις τον χαρακτήρα σου μέσα από τις λέσχες και τα χόμπυ.
Να μαθαίνεις να χάνεις και να επικοινωνείς καλύτερα (ναι, ακόμη και με τις κατίνες). Είναι ο λόγος που πολλοί γονείς θέλουν τα παιδιά τους να ασχολούνται με τις εκθέσεις.
 






ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
ΤΙ????
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ?????
:(
Και γω σοκαρίστηκα όταν το έμαθα αλλά μετά από ενδελεχή έρευνα το επιβεβαίωσα!
ΟΧΙ λοιπόν δεν υπάρχει Άγιος Βασίλης, ούτε τάρανδοι, ούτε ξωτικά, ούτε καλικάτζαροι! Το μόνο που υπάρχει είναι τα Jumbo bebe που αυτές τις μέρες έχουν την τιμητική τους!

Τι απογοήτευση! :(

:rolleyes:
 


apnea5909

Well-Known Member
1 Δεκεμβρίου 2009
145
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
apnea5909.webs.com
Ο καθένας πορεύεται σύμφωνα με τις αξίες του, το ήθος, την αγωγή του, τα χούγια του, τα κέφια του. Οι νέοι που μπαίνουν σε οποιονδήποτε χώρο, καλό είναι να το θυμούνται αυτό...




Τι σε νοιάζει? Στο σπίτι σου τσακώνονται? Πάρε εσύ το σκυλάκι σου, τρέχα γύρω-γύρω, πάρτε τα βραβεία σας, βγάλτε τις φωτογραφίες σας, φάτε τα σουβλάκια σας, πείτε εκεί πέντε κουβέντες με ανθρώπους και σκύλους που συμπαθείτε και περάστε καλά


Αν έχεις γνώμη που θεωρείς ότι πρέπει να εκφραστεί, απλά πες τη. Αν πάλι δεν έχεις, μην εκφέρεις τίποτα. Και πάλι... τι σε νοιάζει?

Όταν θα πάψεις να είσαι "νέος στο χώρο" θα έχεις γνώμη επ' αυτού θες δε θες. Στο μεταξύ τι σε νοιάζει? (επαναλαμβάνομαι νομίζω).
και λοιπά και λοιπά.

Αυτό δεν το κατάλαβα, ομολογώ... Από ποιον περιμένεις να σε διδάξει? Και τι?

Αυτό το λέτε πολλοί και πραγματικά δεν το καταλαβαίνω.
Γιατί κάνουν κακό στον μελλοντικό ιδιοκτήτη?
Γιατί ενδιαφέρει τον μελλοντικό ιδιοκτήτη ότι οι εκτροφείς ροτβάιλερ σφάζονται μεταξύ τους? Κάνει αυτό τη φυλή, μια απ' τις δημοφιλέστερες στη χώρα, λιγότερο δημοφιλή? Σοβαρά? Εγώ πάντως αν ήθελα ροτ δε θα με αποθάρρυνε το σφάξιμο των εκτροφέων του. Ίσως να έψαχνα να βρω ποιος σφάζεται λιγότερο. Κατά πάσα πιθανότητα όμως ούτε κι αυτό θα μ' ένοιαζε. Τα σκυλιά είναι το θέμα.

Κι εγώ στραβάδι είμαι κι ό,τι καταλαβαίνω λέω...


1)Για το τι με νοιαζει...Oπως ανεφερα και στο αρχικο ποστ μου εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει, 8α πορευτω στο χωρο με οσα ξερω... και οσα μαθω. Υποψιαζομαι ομως οτι δεν σκεφτονται ολοι οπως εγω, καποιον αλλον ναι πολυ πιθανο να τον νοιαζει

2)Μεσα στο χωρο του κυναθλητισμου και πιστευω και των εκθεσεων μορφολογιας πιστευεις οτι δεν χρειαζετε να σε διδαξει καποιος αλλος?Δεν χρειαζετε να μαθεις πραγματα για το πως να χειριζεσαι το σκυλο σου? Για το πως να προπονηθεις για μια εξεταση BH IPO SH? Δεν νομιζω να γεννηθηκε κανεις και να τα ηξερε. Ολοι μαθανε απο καπου.

3)Λες π.χ εγω ως μελλοντικος ιδιοκτητης ροττ που ακουω να κατηγορει ο ενας εκτροφεας/κυναγωγος/ιδιοκτητης οτι και να ειναι εναν αλλον εκτροφεα για δυσπλασιες και θολα σημεια να παω να παρω απο αυτον? Λες να μην σκεφτω οτι μηπως και ισχυει μηπως να το κανουνε και αλλοι εκτροφεις? Λες να μην το διπλοσκεφτω απο που θα το παρω??? Που οπως ειπες ειναι δημοφιλης στην ελλαδα η φυλη και εχουμε αρκετους εξαιρετους εκτροφεις...αλλα ειμαστε ελληνες και εχουμε την ταση να βαζουμε ολα τα πραγματα στο ιδιο τσουβαλι...(οχι ολοι) οποτε ναι θεωρω οτι κανει κακο στη φυλη η αν το θες στην διαδικασια εκτροφης της και στον μελλοντικο αγοραστη.

Θεωρω οτι απαντηστα στο ποστ σου τουλαχιστον με αυτα που πιστευω εγω. Και καθε αποψη που δεν διακωμωδει την κατασταση η δεν προσβαλει αλλους συνομιλητες θα πρεπει να θεωρουνται σοβαρες.....

Βασικα και εγω απογοητευτηκα με τον σαντα... αλλα το ξεπερασα.
Rottie φυσικα και 3ερω οτι δεν ζουμε σε εναν αγγελικα πλασμενο χωρο... αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα πρεπει να αποδεχομαι και να σιωπω για κατι που βλεπω και δεν μου αρεσει
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Για το τι με νοιαζει...Oπως ανεφερα και στο αρχικο ποστ μου εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει, 8α πορευτω στο χωρο με οσα ξερω... και οσα μαθω. Υποψιαζομαι ομως οτι δεν σκεφτονται ολοι οπως εγω, καποιον αλλον ναι πολυ πιθανο να τον νοιαζει
Ε, ας μας πει και τους λόγους να του απαντήσουμε αναλόγως :)

?Δεν χρειαζετε να μαθεις πραγματα για το πως να χειριζεσαι το σκυλο σου? Για το πως να προπονηθεις για μια εξεταση BH IPO SH? Δεν νομιζω να γεννηθηκε κανεις και να τα ηξερε. Ολοι μαθανε απο καπου.
Βρίσκεις κάποιον καλό εκπαιδευτή και σε μαθαίνει. Υπάρχει και ωραιότατο topic σχετικά με το πώς τον διαλέγεις. Τα σφαξίματα τι σχέση έχουν?

Λες να μην το διπλοσκεφτω απο που θα το παρω???
Αυτό δεν είναι κακό.
αλλα ειμαστε ελληνες και εχουμε την ταση να βαζουμε ολα τα πραγματα στο ιδιο τσουβαλι..
Αυτό είναι κακό. Μήπως να μην το κάνουμε? Μήπως να μάθουμε να φιλτράρουμε, γενικώς, καλύτερα τις πληροφορίες που λαμβάνουμε?

Το να διπλο-τριπλοτσεκάρεις τον εκτροφέα και τα σκυλιά του από πού κι ως πού βλάπτει τη φυλή?
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
2)Μεσα στο χωρο του κυναθλητισμου και πιστευω και των εκθεσεων μορφολογιας πιστευεις οτι δεν χρειαζετε να σε διδαξει καποιος αλλος?
O εκτροφέας σου. Ζήτησες βοήθεια από τον εκτροφεα που πήρες το σκύλο σου και αρνηθηκε να σε ενημερώσει, καθοδηγήσει, βοηθήσει?

Κατά τα άλλα, δεν καταλαβαίνω…
Γίνεται ανοικτή συζήτηση, ο Έλληνας έχει πρόβλημα. Δεν γίνεται ανοικτή συζήτηση ο Έλληνας πάλι έχει πρόβλημα. Τελικά τι θέλει ο Έλληνας?

Ο κάθε εκτροφέας, αγαπητέ μου φίλε, κρίνεται εκ του αποτελέσματος, έτσι κι αλλιώς και όχι από 5 αράδες που ο καθένας μας αντιλαμβάνεται και ερμηνεύει/παρερμηνεύει κατά το δοκούν.
Το αποτέλεσμα και η ουσία λοιπόν δεν είναι στα Subfora, είναι στους στίβους. Εκεί κρίνεται η ποιότητα της δουλειάς των εκτροφεων όλων των φυλών ανεξαιρέτως.

Αν λοιπόν θέλεις να αγοράσεις σκύλο, επισκέψου κάποιες εκθέσεις, μίλησε με τους εκτροφείς, δες τα σκυλιά τους από κοντά, κάνε την έρευνα αγορά σου και αποφάσισε.

Τα υπόλοιπα είναι της κατηγορίας «Να χαμε να λέγαμε» (για ακόμα μια φορά).
 


apnea5909

Well-Known Member
1 Δεκεμβρίου 2009
145
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
apnea5909.webs.com
Ε, ας μας πει και τους λόγους να του απαντήσουμε αναλόγως :)

Βρίσκεις κάποιον καλό εκπαιδευτή και σε μαθαίνει. Υπάρχει και ωραιότατο topic σχετικά με το πώς τον διαλέγεις. Τα σφαξίματα τι σχέση έχουν?

Αυτό δεν είναι κακό.
Αυτό είναι κακό. Μήπως να μην το κάνουμε? Μήπως να μάθουμε να φιλτράρουμε, γενικώς, καλύτερα τις πληροφορίες που λαμβάνουμε?

Το να διπλο-τριπλοτσεκάρεις τον εκτροφέα και τα σκυλιά του από πού κι ως πού βλάπτει τη φυλή?

Οσο αφορα την εκπαιδευση ειπα οτι ειμαι πολυ τυχερος γιατι βρηκα ανθρωπους που ειναι προθυμοι να με μαθουν και να ασχοληθουν με εμενα και το σκυλο μου. Ο ανθρωπος που εκπαιδευσε εμενα και κατα συνεπεια μεσω εμου και τον ερμη ηταν εξαιρετος.

Δευτερον δεν ειπα οτι ειναι κακο να το διπλο τσεκαρεις το απο που θα παρεις και πως...αντιθετως συμφωνω.

Τριτον ειπα οτι βλαπτουν οι κατηγοριες και τα θολα σημεια την φυλη/εκτροφη παρτο οπως θες... θα σου δωσω ενα παραδειγμα... Αν μια φαρμακοβιομηχανια μεγαλης κλασης επωνυμη κατηγορησει ΄΄θολα΄΄ μια αλλη επωνυμη βιομηχανια για ενα αναλγητικο της οτι εχει παρενεργειεσ η οτι εμπεριεχει βλαβερες ουσιες θα πας να παρεις το αναλγητικο της κατηγορηθησας βιομηχανιας? Μαλλον οχι...
Θα σκεφτεις οτι μηπως ειναι αληθινες οι κατηγοριες??? Αν εισαι κιολας λιγο στενομυαλος και στραβαδι σκεφτεις οτι ολοι το κανουν???
Δεν λεω οτι καταστρεφετε το ονομα της φυλης απλα οτι καπου θα χαλαστεις...
 


apnea5909

Well-Known Member
1 Δεκεμβρίου 2009
145
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
apnea5909.webs.com
O εκτροφέας σου. Ζήτησες βοήθεια από τον εκτροφεα που πήρες το σκύλο σου και αρνηθηκε να σε ενημερώσει, καθοδηγήσει, βοηθήσει?

Κατά τα άλλα, δεν καταλαβαίνω…
Γίνεται ανοικτή συζήτηση, ο Έλληνας έχει πρόβλημα. Δεν γίνεται ανοικτή συζήτηση ο Έλληνας πάλι έχει πρόβλημα. Τελικά τι θέλει ο Έλληνας?

Ο κάθε εκτροφέας, αγαπητέ μου φίλε, κρίνεται εκ του αποτελέσματος, έτσι κι αλλιώς και όχι από 5 αράδες που ο καθένας μας αντιλαμβάνεται και ερμηνεύει/παρερμηνεύει κατά το δοκούν.
Το αποτέλεσμα και η ουσία λοιπόν δεν είναι στα Subfora, είναι στους στίβους. Εκεί κρίνεται η ποιότητα της δουλειάς των εκτροφεων όλων των φυλών ανεξαιρέτως.

Αν λοιπόν θέλεις να αγοράσεις σκύλο, επισκέψου κάποιες εκθέσεις, μίλησε με τους εκτροφείς, δες τα σκυλιά τους από κοντά, κάνε την έρευνα αγορά σου και αποφάσισε.

Τα υπόλοιπα είναι της κατηγορίας «Να χαμε να λέγαμε» (για ακόμα μια φορά).


Αν εσυ εισαι εκτροφεας (που δεν ξερω αν εισαι) και ακουσω για εσενα οτι το Χ σκυλι σου τσαμπα βγηκε και οτι εχει δυσπλασια Χ και οτι κανεις μηχανοραφιες για το Χ Ψ.... (εστω οτι αυτες οι κατηγοριες ειναι ψεμματα) υπαρχει περιπτωση να ερθω εγω σαν στραβος και ασχετος που ειμαι να παρω απο εσενα σκυλο?????????????

Νομιζεις οτι δεν θα ερθω πιο διστακτικα στον επομενο εκτροφεα και θα ειμαι πιο δυσπιστος???
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Αν εσυ εισαι εκτροφεας (που δεν ξερω αν εισαι) και ακουσω για εσενα οτι το Χ σκυλι σου τσαμπα βγηκε και οτι εχει δυσπλασια Χ και οτι κανεις μηχανοραφιες για το Χ Ψ.... (εστω οτι αυτες οι κατηγοριες ειναι ψεμματα) υπαρχει περιπτωση να ερθω εγω σαν στραβος και ασχετος που ειμαι να παρω απο εσενα σκυλο?????????????

Νομιζεις οτι δεν θα ερθω πιο διστακτικα στον επομενο εκτροφεα και θα ειμαι πιο δυσπιστος???
Αγαπητέ φίλε, οι «κομήτες» σε αυτόν τον χώρο έχουν ημερομηνία λήξης σαν την αγελαδίτσα της ΦΑΓΕ.

Εάν κάποιος εκτροφεας υπηρετεί σωστά την φυλή που αγαπάει και η ποιότητα της δουλειάς του αναγνωρίζεται σε βάθος χρόνου με διακρίσεις στους στίβους, δεν έχει να φοβηθεί τίποτα.

Αν λοιπόν ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις σκύλο, πέρνα μια βόλτα από τις εκθέσεις, κάνε μια σωστή έρευνα αγοράς και αποφάσισε.
Το κουτσομπολιό και οι φήμες δεν είναι καλός σύμμαχος στην έρευνα αγοράς σου. Κανένας ο οποίος ψώνισε από την «κλειδαρότρυπα» δεν βρήκε κερδισμένος.
 






ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
ΤΙ???
Τώρα πες μου και πως δεν βγαίνει πια η "Αγελαδίτσα" της Φάγε!!!
Μη φοβου αγαπημένε συμφορουμιτη! Η ΦΑΓΕ με τα σου! Η αγελαδίτσα ζει και βασιλεύει και συ μπορείς να συνεχίσεις τη δίαιτα κανονικά!

Πρόσεχε απλά τις ημερομηνίες λήξεως για να μην χρειαστείς immodium! :D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.913
Μέλη
19.937
Νεότερο μέλος
Spotlight