Από Φαραώ πριγκίπισσα...


sakistrs

Member
1 Δεκεμβρίου 2015
20
24
38
Καλησπέρα στην παρέα λοιπόν.Όπως έγραψα και σε προηγούμενο ποστ είχα μπει στο τρύπακι να βρω και να αγοράσω ένα Pharaoh hound.Τελικά λόγο ότι δεν υπάρχει εκτροφείο στην χώρα μας και το τρέξιμο για να το αποκτήσω,όπως και το κόστος ήταν απαγορευτικό για εμενα γύρισα στην πρώτη μου επιλογή που ήταν ένα θυληκο boxer.Βρήκα τον εκτροφεακαι,μιλησαμε,είδα κάποια από τα σκυλία του και πλέον είμαι έτοιμος 24/ 12 που ξεκινάει η άδειά μου να έχω στα χέρια μου την μικρή πριγκίπισσα.Είναι περίπου 4 μηνων,σε τίγρε χρώματα και αξιολάτρευτη.Μέσα στην εβδομάδα θα πάω να την δω ξανά και 24 θα την φέρω σπίτι.Το μόνο που με έβαζε σε σκέψεις είναι ότι δεν είναι 2 μηνών όπως περνούν οι περισσότεροι κάποιο κουτάβι αλλά 4,οπότε με τρόμαζε λίγο λόγο κοινονικοποιησης κτλ.Πιστεύω όλα θα είναι καλά όπως με διαβεβαίωσαν άλλωστε και κάποια παιδιά από εδώ. Κάθε συμβουλή δέκτη.Ευχαριστώ εκ τον προτέρων και καλός σας βρήκα.
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Συνήθως οι εκτροφείς φροντίζουν να κοινωνικοποιηουν τα σκυλάκια τους οπότε δεν έχεις να ανησυχείς για πολλά πράγματα νομίζω!!
Να έχετε μια όμορφη συμβίωση με τη πριγκίπισσα σου!!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Με το καλό να τη δεχτείς!!
Αν έχεις άγχος για την κοινωνικοποίηση της -που θεωρώ θα το έχεις ήδη συζητήσει και εξηγήσει στον εκτροφεα- γιατί δεν προσπαθείς να πηγαίνεις συχνότερα εκεί, ώστε να την παρακολουθείς και να την πηγαίνετε από κοινού μικρές βολτούλες ώστε να έρχεται σε επαφή με περισσότερα ερεθίσματα!
 


sakistrs

Member
1 Δεκεμβρίου 2015
20
24
38
Αυτί δεν μπορώ να το κάνω δυστυχώς γιατί πρέπει να κάνω 200+ χλμ πήγαινε έλα κάθε φορά.Μου είπε ότι το βγάζει έξω το σκυλί να κοινονικοποιηθει όσο μπορεί και γίνεται.από εκεί και πέρα ξέρω ότι εκεί ζει με άλλα 10 μποξερακια.Έχει μείνει μια εβδομάδα περίπου και κάνω υπομονή.Θα πάω τώρα μέσα στην εβδομάδα να την ξαναδώ.
 
  • Like
Reactions: ghelly


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Οπότε αφού ήδη το έχει αναλάβει ο εκτροφέας, καλύτερα! Γιατί με σημείο εκκίνησης την εμπειρία του, σίγουρα μπορεί να δει πιο άμεσα από εσένα, τι χρειάζεται το κουτάβι στην κοινωνικοποίηση!

Όνομα αυτής; Καμία φώτο???
 


sakistrs

Member
1 Δεκεμβρίου 2015
20
24
38
Σελενα η Σκαρλετ ειναι του εκτροφειου αλλα εγω δεν αποφασισα ακομη...θελω να δω με την κοπελα μου τι θα μας βγαλει τις πρωτες μερες σαν χαρακτηρας κ να αποφασισουμε...φωτο συντομα!
 




Siegfried

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2013
301
330
Athens-Crete
Σελενα η Σκαρλετ ειναι του εκτροφειου αλλα εγω δεν αποφασισα ακομη...θελω να δω με την κοπελα μου τι θα μας βγαλει τις πρωτες μερες σαν χαρακτηρας κ να αποφασισουμε...φωτο συντομα!
ναι καλά,πες ότι παίζει παντόφλα και οτι θα αποφασισει η κοπέλα σου :)
 


Chris K.A.

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2014
566
1.037
42
Aθήνα
Ως νονός του θέματος και ως περήφανος πατέρας τιγρέ μπόξερ δεν έχω παρά να ευχηθώ τα καλύτερα!Αναμένουμε τις πρώτες φωτο!
 
  • Like
Reactions: sakistrs












sakistrs

Member
1 Δεκεμβρίου 2015
20
24
38
χααχαχαχα! Θα σας κρατησω σε αγωνια....Δεν ποζαρει ετσι...αφου ειπαμε,ειναι πριγκιπισσα!!!
 
  • Like
Reactions: johnk


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
χαχαχαχαχα κατα τ'αλλα ειναι 200+ χιλιόμετρα αποσταση! Εσύ δεν αντέχεις καν να περιμένεις, δεν σε σταματά η αποσταση!!! :p
Αντε, φτάνουν οι μερες!
 
  • Like
Reactions: sakistrs


sakistrs

Member
1 Δεκεμβρίου 2015
20
24
38
Εχθές λοιπόν πήγαμε και την πήραμε την μικρή.Πιο ήσυχη πεθαίνεις.Θέα. και όλο το βραδυ με ανοιχτό crate δεν έκανε τίποτα,ούτε λερωσε απλά μπήκε μέσα σαν να το ήξερε κ έλιωσε.Σας την παρουσιάζω λοιπόν.