Από τα καλύτερα...... Cane Corso










arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Και εδώ ένα Cane Corso απο το πρόσφατο παρελθόν.
Εκτροφής του Ernesto Di Maio

Tyson dell'Anteler







 


nathan

New Member
22 Ιουλίου 2013
1
0
Νομίζω σε αυτό το φανταστικό forum, αξίζει, ένα τέτοιο θέμα, για αυτή την φανταστική φυλή που λέγετε cane corso.....
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ (ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΑ) CANE CORSO . ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΥΤΕΥΕΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ Η ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΘΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΤΕ. ΚΑΛΟ ΤΟ ΣΤΗΣΙΜΟ ΣΤΑ 4 ΠΟΔΙΑ ΑΛΛΆ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΓΩΝΙΩΣΕΙς ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕ ΩΘΗΣΗ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ. ΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑΤΟ ΤΟΥΣ.
 




Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Ciceron iz Dinastii chempionov (εκτροφείο «iz Dinastii chempionov» Ρωσία)










JUNIOR CHAMPION of RUSSIA
CHAMPION of RUSSIA
GRAND CHAMPION of RUSSIA
10xCHAMPION RKF
BOB in SHOW of CHAMPIONS «GOLDEN COLLAR-2010» in Russia
CHAMPION of «EURASIA» 2010 & 2011
BOB & BIG in show «RUSSIA-2010»
CHAMPION of UKRAINE
GRAND CHAMPION of UKRAINE
CHAMPION of BELARUS
CHAMPION of ESTONIA
CHAMPION of BULGARIA
GRAND CHAMPION of BULGARIA
CHAMPION of MONTENEGRO
CHAMPION of SERBIA
CHAMPION of GEORGIA
CHAMPION of MOLDOVA
BALKANS CHAMPION
BALKANS WINNER
INTERCHAMPION
4xWINNER of «EURASIA»
BEST DOG of RUSSIA-2011, BEST in SHOW «GOLDEN COLLAR-2011» in Russia
World Winner'2013
 
Last edited:




arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ (ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΑ) CANE CORSO . ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΥΤΕΥΕΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ Η ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΘΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΤΕ. ΚΑΛΟ ΤΟ ΣΤΗΣΙΜΟ ΣΤΑ 4 ΠΟΔΙΑ ΑΛΛΆ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΓΩΝΙΩΣΕΙς ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕ ΩΘΗΣΗ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ..
Έχω βάλει βίντεο στην σελίδα 4.
Από τα corso που έβαλα, μόνο από αυτή την σκύλα βρήκα.
Αν είχες διαβάσει όλο το θέμα θα το έβλεπες............αλλά, σκοπός σου ήταν να υποβαθμίσεις το θέμα ή την ράτσα.
Δεν πειράζει.

Αν θέλεις να δεις corso να εργάζεται πάτα στο youtube ή στο facebook.

Μπορείς να πας να δεις και ζωντανά αν θέλεις.
Έχουμε και στην Ελλάδα καλά δείγματα ή μπορείς να πας Ιταλία όταν περνάνε εξετάσεις εργασίας, για να μπορέσουν να μπουν σε έκθεση.
Το να κρίνεις, χωρίς να γνωρίζεις, δεν σε τιμά.

Το cane corso στην Ιταλία, για να μπορέσει να διεκδικήσει τον τίτλο του πρωταθλητή Ιταλίας, πρέπει να έχει περάσει τις εξετάσεις εργασίας.
Γι'αυτό ο τίτλος του πρωταθλητή Ιταλίας είναι πολύ ανώτερος, από τον παγκόσμιο πρωταθλητή.
Υπάρχουν και σκυλιά που δεν πάνε ποτέ σε εκθέσεις, για ευνόητους λόγος, αλλά από φύλαξη είναι πολύ μπροστά.

ΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑΤΟ ΤΟΥΣ.
;;;;
Το ακούσαμε κ'αυτό. (διαβάσαμε)

Και δύο συμβουλές.
1)Δεν κάνει καλό τόση μαγκιά.
2)Όταν δεν έχεις γνώση, απαγορεύεται να έχεις γνώμη.
Φιλικά.
 
Last edited:


zteo

New Member
13 Σεπτεμβρίου 2013
3
0
Καλησπερα και απο εμενα εδω και καιρο λογω ενδεχομενης μετακομησης μου απο πολη σε ενα νησι για επαγγελαμτικους λογους σκεφτομαι να παρω και εναν σκυλο για φυλακα και συντροφια.Ετσι κατεληξα να αναζητησω ενα κανε κορσο μιας και τοσα καλα λογια γραφονται.
Με προβληματιζουν ομως μερικα πραγματα.Ενας φιλος μου ειπε οτι ειναι περιεργη ρατσα και δυσκολη στην εκπαιδευση.Επισης με προβληματιζει που θα βρω εκπαιδευτη εκει που θα ειμαι.
Να αναφερω οτι θα ειναι το τριτο μου σκυλι τα αλλα δυο ειταν καυκασιο το πρωτο και sarplaninac το δευτερο.
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Ενας φιλος μου ειπε οτι ειναι περιεργη ρατσα και δυσκολη στην εκπαιδευση.Επισης με προβληματιζει που θα βρω εκπαιδευτη εκει που θα ειμαι.
Μακριά από τέτοιους «γνώστες» που δεν ξέρουν τι λένε.
Μια χαρά σκυλιά είναι.
 


zteo

New Member
13 Σεπτεμβρίου 2013
3
0
Μακριά από τέτοιους «γνώστες» που δεν ξέρουν τι λένε.
Μια χαρά σκυλιά είναι.
Ειναι καλος γνωστης διοτι ειχε και εκπαιδευσε πολλα κυνηγοσκυλα και ροντβαιλερ.Εμενα με προβληματιζει απο οσα εχω διαβασει γιαυτο το σκυλι ειναι πως θα τιθασευεω την επιθετικοτητα του χωρις να την ευνουχισω.
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
εξαρταται απο τον χαρακτηρα του σκυλου το ποσο δυσκολο θα ειναι στην εκπαιδευση.απο εκει κ υστερα,ειναι σκυλια που θελουν προσοχη.αν δεν το χεις με τα σκυλια,απλα δεν παιρνεις τετοιο σκυλο.με γνωμονα βεβαια τα σκυλια που ειχες κ αν τα εβγαζες περα μαζι τους,δεν σε φοβαμαι.ορμα!

επισης κατα καποιο τροπο ,τα σκυλια ειναι ηδη ευνουχισμενα....μην το ψαχνεις κ πολυ.απο εκει κ υστερα ,χρειαζεσαι κατα βαση μια πολυ καλη βασικη υπακοη κ μια καλη επιλογη σκυλου.σκεψου τι ακριβως θες να κανεις με τον σκυλο κ ποσο "επιθετικο" τον θες...
 
Last edited:


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41




O Conan
Το πληρες ονομα DEI DAUNI CONAN
Αυτος ο πρωταθλητης Ιταλιας εχει δωσει το στιγμα του για τα καλα στα Cane Corso της Ευρωπης. Γιος του Paco και της Nikita, αποτελεσε σημαντικο οπλο για το εκτροφειο του Massimo Frascari (Dei Dauni). Πολυ γρηγορα ξεκινησε τις επιβασεις με τιις πανεμορφες θυληκες της Tanzarella(Del Rosso Malpelo) δινοντας μερικα απο τα καλυτερα σκυλια της Ευρωπης με τις μεγαλυτερες διακρισεις. Inbreeding στο 11,0839%. Εφτασε 11 ετων, πεθανε το 2013 και ο επισημος καταγεγραμμενος αριθμος των τεκνων του ανερχεται στο εξωπραγματικο 582 σκυλια...

Ο εκτροφεας αναφερει:

Conan dei Dauni, what a coincidence!
I had a dog born which had excellent features for an exhibition career in France but, at the last moment, the person who had been waiting for him for some time could no longer collect him. He grew and all potential purchasers preferred the lively, chubby puppies to him; he remained there, unsold. As I didn’t have space, I entrusted him to Betta, then we’d see.
Time passed and the dog, who was already beautiful, seemed to me to become extraordinary; but an owner’s eye you know ... so I “tested” him at Exhibition; at just 23 months old he became Italian Champion and collected a fair number of fiancées ... and that was just the start. As you know, blood is thicker then water! He’s the son of the great Paco and of Lady Nikita. His semen is available.

Και ενα βιντεακι απο την λεβεντια του!!


 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.792
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf