Απώλεια σκυλου/ενεργειες




magi

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2006
607
2
Athens
Παρόλο αυτά, τα πιο ωραία κοριτσάκια husky έχουνε στην Alaska,
σιγά μην πήγαινε στην Σιβηρία
 




Malamatenia

Well-Known Member
12 Ιουλίου 2007
199
0
Όχι, κι ας τη μοιράζαμε όλη μέρα! :cry: :cry:
Αλλά είπε οτι μας φανέρωσε τη Λώρα, επειδή τη βρήκαν στο δρόμο.. :? :D
Εσείς το βρήκατε?
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
και τι ειναι ειπαμε η φανουροπιτα?
καταλαβαινω οτι ειναι απο τον Αγιο Φανουριο!
η πιτα τι ειναι?
 




vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Είναι πίτα που την κάνεις στο όνομα του Αγιου για να σου φανερώσει κάτι που έχασες..Την πάνε και στην εκκλησία νομίζω και έχει συγκεκριμένα συστατικά(7 στον αριθμό ή κάτι τέτοιο)
Επανερχόμαστε στο θέμα... :oops:
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Πόσο λιγούρης είναι άραγε αυτός ο άγιος Φανούρης, που για μια πίττα σου φανερώνει τα χαμένα?
Οι ντετέκτιβς κοστίζουν μια περιουσία!!!
Πως και δεν του έχουν κάνει μήνυση για αθέμιτο ανταγωνισμό???
:roll:

By the way, άγιος Φανούρης δεν υπήρξε ποτέ... :wink:

:lol: :lol: :lol:
 




Malamatenia

Well-Known Member
12 Ιουλίου 2007
199
0
Ούτε εγώ τα ξέρω καλά, το καλοκαίρι τα έμαθα που τη φτιάξαμε, νομίζω είναι για τη μάνα του Αγ.Φανουρίου...
Το γέλιο είναι οτι μας βλέπανε κάτι γιαγιάδες από το χωριό να τη μοιράζουμε στην εκκλησία, και ρωτάγανε τις θείες μου "για την κοπέλα τη φτιάχνετε"?(και καλά για να βρώ γαμπρό! :wink: )!! Ρεζίλι γινήκαμε! :lol:
Θα με δουν του χρόνου ξανα και θα λένε: "Ακόμα να την ξοδέψουν αυτή!" :lol: :lol: :lol:
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Δεν υπάρχει τέτοιος άγιος, θα υπάρχει η μάνα του???

Ούτε άγιος Σώστης υπάρχει, η ομόνυμη εκκλησία έχει δημιουργήσει παρεξηγήσεις!!!

Η Βασίλισα Αμαλία, σώθηκε στην θέση άγιος Σώστης από επίθεση ληστών, και έχτισε το εκκλησάκι για να τιμήσει τον άγνωστο άγιο, που της έσωσε την ζωή, διότι ως γνωστόν οι άγιοι ανέκαθεν ενδιαφερόντουσαν πιο πολύ για την ζωή και την υγεία των βασιλιάδων παρά του υπολοίπου του λαού. Ελέω Θεού Βασιλεία.

Ο άγιος Φανουριος είναι ο οποιοσδήποτε άγιος, που σου φανερώνει κάτι που ψάχνεις... Ανάλογα το τι ψάχνεις, όλο και κάποιος άγιος (λιγούρης) συγκινείται να σε βοηθήσει να το βρεις, εαν τον ταϊσεις!!!

Θα πρότεινα, να τους ψήνουμε κάνα μπιφτέκι, μήπως φιλοτιμηθούν οι άγιοι να βοηθήσουν κανέναν φτωχό, κανέναν ανάπηρο, κανέναν γέρο ή τα παιδιά που πεινάνε, τους άστεγους κλπ, διότι ατάιστοι μας έχουν γραμμένους...
Είναι γνωστόν άλλωστε ότι ο ίδιος ο Θεός έχει προτίμηση στην τσίκνα και στα γλυκάδια!!! Με την μυρωδιά του καμμένου λίπους, στους βωμούς, ο Θεός την καταέβρισκε, με αποτέλεσμα να βοηθάει Μωυσήδες και Αβραάμηδες, ενώ τώρα... μας έχει γραμμένους στα παλαιότερα των υποδημάτων του!!!
 


irma

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
681
89
Επίσης πολύ σημαντικό:

Βάζετε αγγελία και στη Χρυση Ευκαιρία (οι περισσότεροι δεν έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ) και κοιτάτε πάντα και στα χαρίζονται και πωλούνται(ειδικά όσοι έχετε ράτσας αλλά όχι μόνο) και παίρνετε τηλέφωνο και ας σας φαίνεται ότι δεν είναι ακριβώς η ηλικία ή το μέγεθος.

Παίρνετε τηλέφωνο στο δήμο σας, και στους άλλους δήμους, αν έχει πρόγραμμα στειρώσεων-φιλοξενίας και πηγαίνετε και στους χώρους που τα φιλοξενούν γιατί τυχαίνει να το έχουν και να μην το μάθετε ποτέ!!

Και τρίτον μη χάνετε τις ελπίδες σας βασιστείτε στους κακούς! Ακόμα και να το έχει πάρει κάποιος για δικό του υπάρχει πάντα ο κακός γείτονας που είναι πρόθυμος να σας ενημερώσει.