Αριθμός επωνυμιών εκτροφείων στην Ελλάδα και φυλές που δηλώνονται ότι εκτρέφονται




p__nat

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2019
278
754
Ειναι φορές που θες να βγεις από τα ρούχα σου.
Όλο αυτό δεν μπορούσε να το κάνει ο επίσημος φορέας, ο ΚΟΕ;
Ειναι δηλαδή τόσο δύσκολο;
Ας το κάνει copy paste ρε αδερφέ να το βάλει στο site του.

Δεν ξέρω βρε παιδιά....
Ζητάω πολλά;
Είμαι παράλογος;
Μήπως πρόκειται για προσωπικά δεδομένα και φοβούνται μην φάνε κράξιμο;

Ευχαριστούμε Τάκη για την ευγενική προσφορά :)
Χωρίς να έχω διαβάσει τα επόμενα σχόλια και αν έχει δοθεί απάντηση πάνω σε αυτό, το σχετικό έντυπο Δήλωσης Γέννας του ΚΟΕ περιλαμβάνει το παρακάτω πλαίσιο, στο οποίο ο εκτροφέας αποδέχεται την δημοσιοποίηση των στοιχείων του σε κάθε ενδιαφερόμενο.
Συνεπώς, είτε οι εκτροφείς δεν δίνουν αυτό το δικαίωμα, είτε ο ΚΟΕ για κάποιους λόγους (ποιούς άραγε) εξακολουθεί να επικαλείται το gdpr...
Screenshot 2020-06-26 at 1.31.46 PM.png
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Εγώ αυτό που ξέρω είναι πως θέλησα να ψάξω για Labrador στην Μεγάλη Βρετανία και πολύ εύκολα βρήκα αρκετούς εκτροφείς που έχουν γέννα thekennelclub.

Τι να σχολιάσω ; Αν θα ήθελα να υπάρχει και στην χώρα μας ;

Για ποια ενημέρωση του πολίτη σχετικά με την κυνοφιλία όταν ο υποψήφιος, που έτυχε να ακούσει για εκτροφείς, δεν μπορεί να τους βρει μέσα από το όργανο που ονομάζεται ΚΥΝΟΛΟΓΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ.
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Δεν ξέρω παιδιά, αλλά περίπου 25% των υποψηφίων κηδεμόνων των κουταβιών μου ενημερώθηκε από τον ΚΟΕ για τη γέννα που είχα (κρατάω στατιστικές). Και θα σημειώσω ότι δεν υπέγραψα κανένα χαρτί για τα προσωπικά δεδομένα. Μήπως με ευνοούν; :D :D
 




haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Με βάση το χαρτί που παρέθεσε η @p__nat , υπέγραψες και παραυπέγραψες όταν δήλωσες την γέννα :D
Ωραία, οπότε όποιοι στέλνουν δήλωση γέννας συμφωνούν με αυτό. Τότε γιατί υπάρχει εδώ τόσος κόσμος που παραπονιέται ότι δεν τους δίνονται από τον ΚΟΕ τα στοχεία των εκτροφείων που έχουν γέννες;
 


p__nat

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2019
278
754
Επειδή προηγουμένως επισύναψα κομμάτι του εγγράφου, το παραθέτω και ολόκληρο για να είμαι και τυπικά σωστή:
ΚΥΝΟΛΟΓΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΛΛΑ∆ΟΣ
ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΤΑΧΩΡΙΣΗΣ ΓΕΝΝΑΣ & ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΚΟΥΤΑΒΙΩΝ


Σύμφωνα με την διατύπωση, δεν φαίνεται απαραίτητο να αποδέχεται την δημοσιοποίηση των στοιχείων του σε κάθε γέννα, οπότε φαντάζομαι πως αν το κάνει έστω και σε μια δήλωση, ισχύει και για τις υπόλοιπες...
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf