Αστείες συνήθειες των σκύλων μας




Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
ΧΑχαχαχαχαχα! Δηλαδη θεωρησε οτι ειναι αρκετα βολικη αυτη η σταση για υπνο?!! Χαχαχαχαχα! Απιστευτος!
Εγω απλα μπαινω στο σαλονι και τον βλεπω να κοιμαται ετσι! Εχουμε και αλλες στασεις ακομα πιο αστειες που κοιμαται σχεδον ορθιος αλλα δεν εχουμε προλαβει να τις αποθανατισουμε!
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
χαχαχαχαααχαχ!! κατι τέτοιο εννοεις?
και χειρότερα μη σου πω....



Επίσης έχουμε και τη λεγόμενη "στάση του μαστούρη"

Σας διαβεβαιώ ότι κοιμούνται και τα δύο στη συγκεκριμένη φωτό! (Έχω κάπου κι άλλη μία που τους έχουμε βάλει μπουκάλια μπύρας μπροστά τους αλλά δε μπορώ να τη βρω ρε γμτ... :D )


Edit: Οk, o Diego είναι εκτός συναγωνισμού!!!! :D
 
Last edited:




Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Ευτυχώς που διάβασα και τις δικές σας περιπέτειες παιδιά, γιατί έλεγα πως μόνο ο δικός μου είναι σεσημασμένο κλεφτρόνι. :p Κάλτσες, παπούτσια, εσώρουχα, πετσέτες, και χαρτιά, αλλά θέλει να τον κυνηγήσεις, αλλιώς δεν έχει νόημα. Επίσης γαβγίζει στον πατέρα μου όταν εκείνος τραγουδάει (θεάρεστη πράξη, γιατί ο μπαμπάς είναι απίστευτα φάλτσος) ;) Κυνηγάει σκυλιά και γάτες στην τηλεόραση. Πατάει το τηλεκοντρόλ και ανοίγει την τηλεόραση όταν θέλει να δεί (μας έχει κοψοχολιάσει στις 3 το πρωί) :eek: Σηκώνεται στα δύο του πόδια και γυαλίζεται στον καθρέφτη του ασανσέρ. Νομίζει ότι είναι γάτα και γλύφεται για να καθαριστεί ! Κάνει τον κοιμισμένο όταν ανάβουμε το θερμοσίφωνο για μπάνιο (μήπως τυχόν η καμπάνα χτυπάει για αυτόν). Το καλύτερο του νομίζω όμως ότι είναι μία φορά που τον έψελνα για κάτι που είχε κάνει, οπότε άπλωσε το μπροστινό του πόδι και μου έκλεισε το στόμα. Τουλάχιστον οι στάσεις που παίρνει όταν κοιμάται είναι φυσιολογικές ... Πάλι καλά να λέμε !!! :D:D:D
 
  • Like
Reactions: d-friend


ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
Κάνει τον κοιμισμένο όταν ανάβουμε το θερμοσίφωνο για μπάνιο (μήπως τυχόν η καμπάνα χτυπάει για αυτόν).
χα χα χα καλά αυτό είναι κορυφή!!

εμένα απλά την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια προς το σαλόνι...
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Amalia...΄'εχω πεθάνει με τον δικό σου..απίστευτες φωτογραφίες..
Εμείς πάλι....ως "ώριμοι άντρες" δεν κλέβουμε...κοιμόμαστε σε σοβαρές στάσεις...αλλά!!!
Ο Keagan κοιμάται πάντα με μία μεγάλη μπάλα μέσα στο στομα του για να μην του τη πάρει ο Τσούφι...όλο το βράδυ με τη μπάλα στο στόμα..
Επίσης, μετά από 8 χρόνια δεν έχει καταφέρει ακόμα να μάθει να ξύνει το χώμα με τα πίσω πόδια , όπως κάνουν οι αληθινοί άντρες...(βλέπει τον Τσούφι να το κάνει και ζηλεύει)...οπότε...προσπαθεί επί χρόνια να τον μιμηθεί αλλά ακόμα μπερδέυει τα πόδια του και πέφτει κάτω!!!!
Α...όταν είναι πολύ αφηρημενος πέφτει πάνω σε κολώνες, δέντρα και πόρτες...και επειδή ντρέπεται που το παθάινει ...πέφτει κάτω και κάνει τον κοιμισμένο...(του στυλ..."δεν τράκαρα...απλά ήθελα να κάτσω κάτω"...)...

Ο Τσούφι...είναι υπέρ του "Τα σας μας και τα μας μας"...
Αυτό σημάινει ότι όλα είναι δικά του...από παιχνίδια, κόκκαλα, στρώματα, λουριά...μπωλ φαγητού και νερού...
Σε σημείο που τον έχω πιάσει να έχει πάρει το στρώμα του Keagan να το έχει τοποθετήσει πάνω στο δικό του στρώμα και να έχει ξαπλώσει επάνω με θριαμβευτικό ύφος...
Και δεν συζητώ ότι μπορεί να μπουκωθεί με 3 και 4 μπάλες προκειμένου ο Keagan να μην έχει ΚΑΜΙΑ!!!

Προς το παρόν αυτά..όταν θυμηθώ θα γράψω και αλλα!!!!
 
  • Like
Reactions: d-friend




Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
και χειρότερα μη σου πω....



Επίσης έχουμε και τη λεγόμενη "στάση του μαστούρη"

Σας διαβεβαιώ ότι κοιμούνται και τα δύο στη συγκεκριμένη φωτό! (Έχω κάπου κι άλλη μία που τους έχουμε βάλει μπουκάλια μπύρας μπροστά τους αλλά δε μπορώ να τη βρω ρε γμτ... :D )


Edit: Οk, o Diego είναι εκτός συναγωνισμού!!!! :D
Σοφία? Τι τους δίνεις και εμάς δεν μας δίνεις?
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Ο Τσούφι...είναι υπέρ του "Τα σας μας και τα μας μας"...
Αυτό σημάινει ότι όλα είναι δικά του...από παιχνίδια, κόκκαλα, στρώματα, λουριά...μπωλ φαγητού και νερού...
A, φένετε ότι ο Τσούφι δεν έχει γνωρίσει την αρχηκλέυτρα των μπώλ, την μαντάμ Ζήβα. Μπροστά της ο Τσούφι δεν πιάνει μία στο κλέψιμο μπώλ. χε χε χε χε
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
Α...όταν είναι πολύ αφηρημενος πέφτει πάνω σε κολώνες, δέντρα και πόρτες...και επειδή ντρέπεται που το παθάινει ...πέφτει κάτω και κάνει τον κοιμισμένο...(του στυλ..."δεν τράκαρα...απλά ήθελα να κάτσω κάτω"...)...
κατερινα πεθανα...δεν μπορω να ηρεμησω απο τα γελια....!!!!!
 




Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Ο Keagan κοιμάται πάντα με μία μεγάλη μπάλα μέσα στο στομα του για να μην του τη πάρει ο Τσούφι...όλο το βράδυ με τη μπάλα στο στόμα..
Επίσης, μετά από 8 χρόνια δεν έχει καταφέρει ακόμα να μάθει να ξύνει το χώμα με τα πίσω πόδια , όπως κάνουν οι αληθινοί άντρες...(βλέπει τον Τσούφι να το κάνει και ζηλεύει)...οπότε...προσπαθεί επί χρόνια να τον μιμηθεί αλλά ακόμα μπερδέυει τα πόδια του και πέφτει κάτω!!!!
Α...όταν είναι πολύ αφηρημενος πέφτει πάνω σε κολώνες, δέντρα και πόρτες...και επειδή ντρέπεται που το παθάινει ...πέφτει κάτω και κάνει τον κοιμισμένο...(του στυλ..."δεν τράκαρα...απλά ήθελα να κάτσω κάτω"...)...

Ο Τσούφι...είναι υπέρ του "Τα σας μας και τα μας μας"...
Αυτό σημάινει ότι όλα είναι δικά του...από παιχνίδια, κόκκαλα, στρώματα, λουριά...μπωλ φαγητού και νερού...
Σε σημείο που τον έχω πιάσει να έχει πάρει το στρώμα του Keagan να το έχει τοποθετήσει πάνω στο δικό του στρώμα και να έχει ξαπλώσει επάνω με θριαμβευτικό ύφος...
Και δεν συζητώ ότι μπορεί να μπουκωθεί με 3 και 4 μπάλες προκειμένου ο Keagan να μην έχει ΚΑΜΙΑ!!!
Κατερίνα εσύ δεν χρειάζεται να κάνεις γυμναστική - με τόσο γέλιο θα έχεις απίστευτους κοιλιακούς !!! :D:D Ο καΰμένος ο Keagan, έχει θέματα με τον Τσούφι, έχει και εμάς που γελάμε μαζί του ... :p
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Άστα...δυστυχώς ο keagan είναι λίγο Forest Gump...και για αυτό του έχω και αδυναμία...είναι ο πιο "αλλού" σκύλος που είχα ποτέ στη ζωή μου..
Μέχρι στιγμής έχουμε περάσει 3 φορές διάσειση από πεύκο και μία φορά καρούμπαλο από κολώνα της δεη..στο δρόμο...
 


mariatr

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
51
1
05042010065..jpg05042010064..jpgDSC01797..jpg
Ο Παρης ειναι 8 μηνων και ηδη εχει κερδισει τον τιτλο του κλεφτη και του απατεωνα:):):) κλεβει τα παντααααα η φωτο τα λεει ολα ....
Απο τις καλυτερες στασεις υπνου του δεν κανει ομως να εξαιρεσουμε και το ροχαλητο σαν τρενο κανει ωρες ωρες :D χαχαχαχαχα
 


superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
οραιο θεμα....
εμενα ο μπαμπης μου τις κλεψιεσ τις εχει κοψει χρονια.αλλα εχει τις εξης συνηθειες εχει ενα κολημα να κοιμαται σε καρεκλα ρε δε πα να του κανεος τη καλυτερη κρεβαταρα αυτος οπου και αν ειναι θα βρει μια καρεκλα για να ξαπλωσει.δεν ξερω τι σκαλωμα τρωει.επισης κατι που μαρεσει πολυ ειναι οτι καθε μερα 8μιση ωρα οτι μερα και αν ειναι θα παει και θα χωνει τη μουτσουνα του στα μαλια της γυναικας μου να τη ξυπνησει.εκεινη την ωρα ξυπνει συνηθως οποτε κ να τη παρει ο υπνος εχει το μπαμποξυπνητηρι.τον εχω παρατηρησει και εχει πολυ γελιο οταν προσπαθει να τη ξυπνησει σε μενα δ το χει κανει ποτε.και ο τζαγκασ μου στα νιατα του οταν μπορουσε δε ξερω τι παθενε οταν περναγε διπλα απο το αμξι μου παντα πηδαγε πανο στην οροφη κ καθοτανε μεχρι ν του πο να κατεβει.και καμια φορα ανεβενε σε κανα δεντρο.γ.π που ειχε το συνδρομο του σκυλου-γατα!!!
 
  • Like
Reactions: d-friend


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Ο δικός μου πέρα απο τις κλεψιές απο πέρυσι όταν πηγαίνουμε για μπάνιο στη θάλασσα αν είναι έξω στη παραλία και αρχίσω να κάνω αφρό με τα πόδια μου τρέχει σφαίρα μέσα κολυμπάει γύρω - γύρω απο τα πόδια μου και δαγκώνει τους αφρούς.
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Άστα...δυστυχώς ο keagan είναι λίγο Forest Gump...και για αυτό του έχω και αδυναμία...είναι ο πιο "αλλού" σκύλος που είχα ποτέ στη ζωή μου..
Μέχρι στιγμής έχουμε περάσει 3 φορές διάσειση από πεύκο και μία φορά καρούμπαλο από κολώνα της δεη..στο δρόμο...
Ο Keagan είναι η σκυλίσια αδελφή ψυχή μου ! :D Αν και εγώ είμαι περισσότερο άγαρμπη παρά αφηρημένη ... :p Φαντάσου να μου τον έδινες να πάμε βόλτα - θα μας έβρισκες και τους δύο στο νοσοκομείο !!! :D:D
 


ananoulis

New Member
18 Αυγούστου 2011
1
1
Χαίρομαι που θίγεται στο φορουμ το συγκεκριμένο θέμα! έχω να σας πω πολλά για τα δύο λατρεμένα σκυλούδια μου. Η Τάμυ είναι μια κανισούλα που από κουτάβι ζει μέσα στο σπίτι, φέτος έγινε 7 ετων. Ο Μπέν ο γκριφονάκος, είναι πρώην αδέσποτο. Η Τάμυ λοιπόν, κάθε φορά που είναι να φάει κονσέρβα, πρέπει πρώτα να της τραγουδίσουμε και να της πούμε "μπράβο!", διαφορετικά δεν τρώει μπουκιά! Ένα άλλο χαριτωμένο που κάνει, είναι ότι έχει το δικό της αρκουδάκι που το παίρνει μαζί της και όταν πηγαίνει για ύπνο!!! Επίσης, έχει φοβερή φάση, όταν έχουμε κόσμο στο σπίτι και παρακολουθεί με προσείλωση τις συζητήσεις. Ο Μπέν είναι η φίρμα της περιοχής! όλος ο κόσμος τον ξέρει με το όνομά του. Είναι ο ιδιωτικός μου φρουρός! Με συνοδεύει κάθε μέρα στη δουλειά, του αρέσουν οι βόλτες με το αυτοκίνητο στη θέση του συνοδηγού! Τέλος, ο Μπέν είναι εξαιρετικός εντοπιστής ποντικών. Όταν τον ρωτάμε:" Μπέν, πού είναι τα ποντίκια;" ψάχνει σαν τρελός!
 
  • Like
Reactions: d-friend




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95