Αυτιά κουταβιού Αμερικάνικου Ακίτα




Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
@Penguin, συγνώμη για το off, αλλά επειδή είδα το avatar σου, ήθελα να ρωτήσω: έχεις saluki? Αν ναι άνοιξε θέμα και πες μας λίγο περισσότερα (με φωτογραφίες εννοείται), είναι πανέμορφα σκυλιά...
οχι, αλλα σας ζηλεψα και ειπα να βαλω την μεγαλη μου αγαπη.

υ.γ. οταν σε 15 χρονια απο τωρα αποκτησω περιφραγμενο στρεμμα και σαλουκι να εισαι σιγουρη θα ανεβασω οοοοοοολες τι φωτογραφιες.
 


richtaris

Well-Known Member
27 Ιουλίου 2015
52
108
35
Έχω την εξής απορία.
Αν κάποιος πάει σε ένα Πετσόπ για να αγοράσει σκύλο, του ρίχνει ο πετσοπας το γνωστό παραμύθι (είναι από εκτροφείο κτλ) και ο πελάτης ζητήσει κάποιο χαρτί ή παραστατικο του εκτροφείου και γενικότερα θέλει να το ψάξει λίγο παραπάνω, τι απαντά ο πετσοπας;
Είμαι περίεργος
Επειδη εχω κανει κι εγω ακριβως το ιδιο που εκανε ο Spyros-Akita, σου λένε ξερα - κοφτα δεν μπορώ να σου δωσω κανενα στοιχειο, εγω ειχα επιμεινει κιολας, και του ειπα οτι θα δωσω και προκαταβολη, αλλα να μου πουν το ονομα του εκτροφεα κι ελεγαν δεν μπορουν...
 
  • Like
Reactions: Spyros-Akita


franko1990

Active Member
21 Ιανουαρίου 2017
27
5
33
Φίλε franko μη μπαίνεις σε mode άμυνας.Έχεις καταλάβει από πού προέρχεται το κουτάβι σου; Γνωρίζεις τί είναι puppy mill; Εγώ ποντάρω στο ότι καλώς ή κακώς έχεις άγνοια επί του θέματος, εξ ου και η άμυνα. Και ακριβώς επειδή το κουτάβι σου αποκτήθηκε με τον "χειρότερο" τρόπο που θα μπορούσε κανείς να επιλέξει, γι αυτό ακριβώς βλέπεις αντιδράσεις όχι θυμού, αλλά απόγνωσης μιας και οι πηγές ενημέρωσης είναι άπλετες, αλλά εσυ δυστυχώς δεν τις χρησιμοποίησες.
Δεν υπαρχει αμυνα εδω απλα κουράζουν κάποιο γιαυτο απανταω τωρα η αλλη ειναι απτην φιλοζωική και γράφει μπαρούφες θα την απαντησω το κουταβι ειναι πανέμορφο το πείρα σε πολύ καλι τιμή (καπιους τους καεί αυτο) απτο εκτροφείο ετσι οπως το ειδα με τα ματια μου φάνηκε μια χαρα..του κουτάβι ειναι υγιής και δεν βλέπω κανένα σημάδι οτι δεν ειναι γνήσιο το έχω πάρει και σε κτηνιατρο απτους καλύτερους στήν πόλη... Τωρα τη προσπαθείτε να κανετε δεν μπα να λέτε... εγω ειμαι 100% χαρούμενος για αυτο που πήρα
 


Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Δεν υπαρχει αμυνα εδω απλα κουράζουν κάποιο γιαυτο απανταω τωρα η αλλη ειναι απτην φιλοζωική και γράφει μπαρούφες θα την απαντησω το κουταβι ειναι πανέμορφο το πείρα σε πολύ καλι τιμή (καπιους τους καεί αυτο) απτο εκτροφείο ετσι οπως το ειδα με τα ματια μου φάνηκε μια χαρα..του κουτάβι ειναι υγιής και δεν βλέπω κανένα σημάδι οτι δεν ειναι γνήσιο το έχω πάρει και σε κτηνιατρο απτους καλύτερους στήν πόλη... Τωρα τη προσπαθείτε να κανετε δεν μπα να λέτε... εγω ειμαι 100% χαρούμενος για αυτο που πήρα
Δηλαδή λες αυτά που θες, μας λες και μαλακες που πληρώνουμε "ακριβα" το κουτάβι από τον εκτροφέα!
Αδερφέ, πάρτα όλα από την αρχή. Σκασίλα μας στο κάτω κάτω το ότι πήρες ένα κουτάβι σε πολύ χαμηλή τιμή. Έτσι κι αλλιώς αυτο ήθελες, έναν σκύλο που να στον λένε καθαρόαιμο όσο πιο φθηνά γίνεται. Ενημερώσου λίγο, η ημιμάθεια είναι ο χειρότερος εχθρός του ανθρώπινου εγκεφάλου.
Φιλικά.
 




franko1990

Active Member
21 Ιανουαρίου 2017
27
5
33
Φίλε ακόμη κ με την τροφή , πρόλογο έφαγες , δεν υπάρχει χειρότερη κ πιο υπερεκτιμημένη τροφή !!
Φιλε εσύ τωρα πετάχτηκε να πείς την μ**** σου ε?? Τη θες να έχουν στο εκτροφείο acana i orijen?? Στην Ευρώπη τα καλύτερα εκτροφεία έχουν royall cannin πσαξτω.. (Για λόγους marketing fisika
Δηλαδή λες αυτά που θες, μας λες και μαλακες που πληρώνουμε "ακριβα" το κουτάβι από τον εκτροφέα!
Αδερφέ, πάρτα όλα από την αρχή. Σκασίλα μας στο κάτω κάτω το ότι πήρες ένα κουτάβι σε πολύ χαμηλή τιμή. Έτσι κι αλλιώς αυτο ήθελες, έναν σκύλο που να στον λένε καθαρόαιμο όσο πιο φθηνά γίνεται. Ενημερώσου λίγο, η ημιμάθεια είναι ο χειρότερος εχθρός του ανθρώπινου εγκεφάλου.
Φιλικά.
Τι ζόρι τραβας ρε φιλε?? τι να παρω πισω....αλλη δουλειά δεν έχεις να κάνεις ...εμας βρηκες??
 


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Ααα..Και κανε μου μια χάρη σε παρακαλώ...
Βρες έναν καλό εκπαιδευτή...Γιατι Δεν σε βλέπω καθόλου καλά..
Ελα μωρε, εγω ειμαι τις φιλοζωικης, εσυ εισαι ο μ@λ@κ@ς που εδωσε 1000 για ενα κοπροσκυλο τωρα σιγα... εμας θα ακουσει;

εδω τα καλυτερα εκτροφεια του εξωτερικο δινουν royal canin.
 
  • Like
Reactions: Spyros-Akita




Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Φιλε εσύ τωρα πετάχτηκε να πείς την μ**** σου ε?? Τη θες να έχουν στο εκτροφείο acana i orijen?? Στην Ευρώπη τα καλύτερα εκτροφεία έχουν royall cannin πσαξτω.. (Για λόγους marketing fisika

Τι ζόρι τραβας ρε φιλε?? τι να παρω πισω....αλλη δουλειά δεν έχεις να κάνεις ...εμας βρηκες??
Χαχα..Γαμω το Ελλαδιστάν μου Μέσα!!!!
Ψαξε βρε άνθρωπε τι είναι τα puppy mills, ψάξε τι σημαίνει το pedigree, ψάξε για τους εκτροφείσς.. Και όταν με το καλό καταλάβεις ότι ένας εκτροφέας Δεν εκτρέφει ΠΌΤΕ πάνω απο 2 Ράτσες (που Και πάλι κατ' εμέ είναι λαθος) ελα να τα ξαναπούμε..
 
  • Like
Reactions: Penguin


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Πως πάει η φιλοζωική??
ολα ποπα μανμου, σε 10' βγαινω την βραδυνη μου 3ωρη τσαρκα να ταισω αδεσποτα.

(περα απο την πλακα μπραβο σε οποιον/οποια κανει κατι εστω παρομοιο)
 


franko1990

Active Member
21 Ιανουαρίου 2017
27
5
33
Ελα μωρε, εγω ειμαι τις φιλοζωικης, εσυ εισαι ο μ@λ@κ@ς που εδωσε 1000 για ενα κοπροσκυλο τωρα σιγα... εμας θα ακουσει;

εδω τα καλυτερα εκτροφεια του εξωτερικο δινουν royal canin.
Ετσι μπράβο εχει και αλλα θεματα το φόρουμ παιδιά..
 


franko1990

Active Member
21 Ιανουαρίου 2017
27
5
33
Χαχα..Γαμω το Ελλαδιστάν μου Μέσα!!!!
Ψαξε βρε άνθρωπε τι είναι τα puppy mills, ψάξε τι σημαίνει το pedigree, ψάξε για τους εκτροφείσς.. Και όταν με το καλό καταλάβεις ότι ένας εκτροφέας Δεν εκτρέφει ΠΌΤΕ πάνω απο 2 Ράτσες (που Και πάλι κατ' εμέ είναι λαθος) ελα να τα ξαναπούμε..
Τα εχω ψαξει φιλαράκι δεν ειναι αστροφυσική...ηρέμισε
 


Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Τα εχω ψαξει φιλαράκι δεν ειναι αστροφυσική...ηρέμισε
Το έχεις ψάξει? Και για πες μου, τι συμπεράσματα έχεις βγάλει?
Για να ξέρω ρε αδερφέ..Μην χαραμίσω τα λεφτά μου σε εκτροφείς Και τα ρέστα..
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Προσωπικα, δε μ ενδιαφερει αν το σκυλι σου ειναι γνησιο ή πλαστο. Μακαρι να ειναι υγιεστατο και στο χαρακτηρα οπως το θελεις.
Η αληθεια ειναι ομως οτι το σκυλι σου ειναι απο κουταβεμπορα και οχι απο εκτροφεα. Καλο θα ηταν να σε νοιαζει η προελευση του σκυλου σου.
 
  • Like
Reactions: zenio and Orilis


franko1990

Active Member
21 Ιανουαρίου 2017
27
5
33
Το έχεις ψάξει? Και για πες μου, τι συμπεράσματα έχεις βγάλει?
Για να ξέρω ρε αδερφέ..Μην χαραμίσω τα λεφτά μου σε εκτροφείς Και τα ρέστα..
Φιλε δεν ξέρω πάντως πιο πάνω λεει 2 pizzes Philadelphia 12 euro απ'την pizza fun φαίνεται καλο deal..
 


franko1990

Active Member
21 Ιανουαρίου 2017
27
5
33
Προσωπικα, δε μ ενδιαφερει αν το σκυλι σου ειναι γνησιο ή πλαστο. Μακαρι να ειναι υγιεστατο και στο χαρακτηρα οπως το θελεις.
Η αληθεια ειναι ομως οτι το σκυλι σου ειναι απο κουταβεμπορα και οχι απο εκτροφεα. Καλο θα ηταν να σε νοιαζει η προελευση του σκυλου σου.
Οκ ευχαριστώ
 


Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Φιλε δεν ξέρω πάντως πιο πάνω λεει 2 pizzes Philadelphia 12 euro απ'την pizza fun φαίνεται καλο deal..
Το ότι μου λες εσύ για Προσφορές,είναι πραγματικά γελοίο.
Καλή συνέχεια,εύχομαι τύχη στο σκυλί, γιατί είναι το μόνο της υπόθεσης που δεν φταίει πουθενά.
 
  • Like
Reactions: lamb-angelo




ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Φιλε εσύ τωρα πετάχτηκε να πείς την μ**** σου ε?? Τη θες να έχουν στο εκτροφείο acana i orijen?? Στην Ευρώπη τα καλύτερα εκτροφεία έχουν royall cannin πσαξτω.. (Για λόγους marketing fisika

Ειπα να πεταχτώ κ εγώ φίλε , η μαλακια τζάμπα είναι , μόνο εσυ την πλήρωσες ! Τα καλύτερα ευρωπαϊκά εκτροφεία ταΐζουν μπαρφ , που το παίζεις κ έξυπνος κ πηγές πήρες κουτάβι από το υπαίθριο πετ σοπ , κ έμαθες κ το μάρκετινγκ !