ΒΡΕΘΗΚΕ GOLDEN RETRIEVER


kiara

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2008
372
1
θεσσαλονικη
Εδώ και περίπου μία εβδομάδα κοντά στο σπίτι μου στην Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης βλέπω ένα golden retriever. Το εβλεπα για 2 μερες ομως μετα που το έψαχνα για να το ταίσω δεν το βρήκα.Σήμερα το Πρωι το ξαναείδα Νομιζω φοραει λουρακι ειναι χρυσαφί και ειναι λιγο ποιο ψιλο απο τα κανονικα τις ρατσας αυτης είναι παραμελιμενο και αδύνατο.Σημερα το μεσημερι θα το ψάξω πάλι να του βαλω λιγο φαγητο και να το βγάλω φωτογραφία. Αν κάποιος έχασε ένα σκυλάκι όπως άυτο μπορει να μου στείλει πμ εδω.
Είναι κρίμα να βλέπουμε αδέσποτα ημίαιμα στον δρομο, αλλα ακόμη ποιο κρίμα οταν είναι και καποιας ράτσας.

 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Είναι κρίμα να βλέπουμε αδέσποτα ημίαιμα στον δρομο, αλλα ακόμη ποιο κρίμα οταν είναι και καποιας ράτσας.
Γιατί το κρίμα είναι μεγαλύτερο για το golden και όχι για το ψωριασμένο κοπράκι που βρίσκεται παραδίπλα? Είτε ημιαιμο είναι κάποιο σκυλί, είτε "ρατσάτο", την ίδια κόλαση περνάει στο δρόμο.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Έλα ντε... :confused:
Μήπως εννοείς ότι τα καθαρόαιμα είναι σίγουρα παρατημένα? Ότι δεν έχουν γεννηθεί στο δρόμο?
Για όλα κρίμα είναι. Ανθρώπινο. Και πολύ μεγάλο μάλιστα.
 




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
αν το βρεις( διοτι προς το παρον, απλως το βλεπεις) , βαλε και μια φωτογραφια .
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Είναι κρίμα να βλέπουμε αδέσποτα ημίαιμα στον δρομο, αλλα ακόμη ποιο κρίμα οταν είναι και καποιας ράτσας.
Eλα και τούτο πάλι..

Kρίμα δεν είναι και τα "κοπρακια"?
Τα καθαρόαιμα έχουν περισσότερα δικαιώματα σε αυτήν την ζωή?
Δεν πάει έτσι..
Οταν ένα σκυλάκι είναι στον δρόμο είναι μια εικόνα που βγάζει ντροπή (για τους ανθρωπους) και λυπη, ότι και να είναι..
 






antonina_z

Member
3 Σεπτεμβρίου 2009
9
0
36
Ετσι παει!Το καλοκαιρι τα βαριουνται ολοι.Εχουν να πανε διακοπες και το σκυλι δεν το θελουν στα ξενοδοχεια!Αν δεν μπορεις στην τελικη βρε ανθρωπε να το παρεις μαζι η να το αφησεις σε ενα ξενοδοχειο ζωων βαλτου μια ταιστρα και μια ποτιστρα και πηγαινε 3 μερες διακοπες χιλιες φορες καλυτερα απο το να το παρατησεις στον δρομο.
 




kiara

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2008
372
1
θεσσαλονικη
Δεν το βρήκα εχθες σήμερα παλι θα ψαξω.
Βρε παιδια μην πιανεται μια κουβεντα και βγάζεται συμπεράσματα είχα τουλάχιστον 6 σκυλια και όλλα ήταν αδέσποτα ημίαιμα. Ακόμα και τη φίφι που την πήραμε 2 χρονων γιάτι δεν ήταν απλά στο δρόμο αυτος που την είχε την κακοποιούσε κιόλας ημίαιμο είναι. Απλα εννοω ότι είναι σίγουρα παρατημένο η χάθηκε.
ΥΓ. Στα μέρη μου δεν παρατάνε τα σκυλιά για να πάνε διακοπές αλλα όταν τελειώνουν οι διακοπές. Και το λενε κιολας μερικοι θα το πάρουμε στο εξοχικό και όταν φύγουμε θα το αφήσουμε ελευθερο αν το βρούμε καλώς αν όχι θα πάρουμε άλλο του χρόνου.(ετσι και αλλιως τσάμπα είναι).
Εγω εβαλα απλως το θέμα μήπως είναι κάποιου που το έχασε λογο τις ράτσας και το ψάχνει.
 
Last edited:


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Το καλοκαιρι τα βαριουνται ολοι.Εχουν να πανε διακοπες και το σκυλι δεν το θελουν στα ξενοδοχεια!Αν δεν μπορεις στην τελικη βρε ανθρωπε να το παρεις μαζι η να το αφησεις σε ενα ξενοδοχειο ζωων βαλτου μια ταιστρα και μια ποτιστρα και πηγαινε 3 μερες διακοπες χιλιες φορες καλυτερα απο το να το παρατησεις στον δρομο
Tο σκυλάκι μου έτσι το βρήκα στο δρομο, λίγο πριν το καλοκαίρι..
"Προϊόν" μιας τέτοιας ενέργειας..
 


kiara

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2008
372
1
θεσσαλονικη
Να και η φωτο του κούκλου τον ονομάσαμε winnie (η κόρη μου 2 χρονων μόλις το είδε είπε α ο winnie). Aν κάποιος νομίζει οτι μοιάζει με τον σκύλο που έχασε παρακαλώ ας εποικοινωνήσει στο τηλ 6976912512

ΥΓ Παρακαλώ τους μοντερ. αν γίνεται να μπεί η φώτο στην αρχη.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU