Βελγικος ποιμενικος Μαλινουα


Peyote

New Member
17 Νοεμβρίου 2008
2
0
Γεια σας είμαι ο Γιώργος από την Κατερίνη
Είμαι νέο μέλος του φόρουμ... και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος κανέναν κάλο εκτροφεα για να αγοράσω ενα Βελγικο ποιμενικο Μαλινουα.

Επισεις ηθελα να σας ρωτησω εαν ξερετε ποσο περιπου κοστιζουν;
(με γονεις που να μην εχουν καμια διακρισει)

Δεν ξερω ομος τι να παρω Αρσενικο η θυλικο; (εγω κλινω προς το θυλικο.. πιστευω οτι θα ειναι ποιο υπακουει και πιο πιστι απ'οτι ενα αρσενικο με την ιδια παντα εκπαιδευσει) εσεις τι λετε; κανω λαθος;

Ευχαριστω εκ των προτερων
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
καταρχας πες μας τι εμπειρίες εχεις με σκυλια και για ποιο λόγο θες το σκυλι

τα μαλινουα δεν ειναι σκυλια για τον καθενα και σιγουρα δεν ειναι σκυλοι πρωταρη

εχουν τρομερη ενεργεια, εκπαιδευσιμότητα και θεληση να ευχαριστησουν αλλά ολα αυτα με την καθοδηγηση ενος εμπειρου κυναγωγου

ο χαρακτηρας ειναι πολυ σχετικος και εχει να κανει τοσο με τις γραμμες αιματος οσο και με καθε σκυλο ανεξαρτητα αλλα γενικα τα αρσενικα ειναι δυσκολοτερα στην εκπαιδευση και χρειάζοντε ακομη πιο σταθερο και γνωστη ιδιοκτητη από οτι τα θυληκα

τιμες ειναι σχετικες και ποικιλουν αναλογα το τι ζηταει ο καθε εκτροφέας

για εκτροφεια μπορεις να απυθυνθεις στον ΚΟΕ 2108145165 και στον ομιλο της φυλης 6944575512

σημειωση

αν βρεις μαλινουα με γονεις από εκθεσιακες διακρισεις μακρυα

ειναι η μονη εργασιακη φυλη η οποια δεν εχει εκφυλιστει ακόμη από αυτες
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
προσφατα εβλεπα pedigree σκυλων και ειδα μαλινουα να προέρχετε απο Τερβύρεν γονεις οι οποίοι προέρχονταν απο γονείς μαλινουά :confused::confused::confused::confused::confused:

επίσης σε προσφατη επισκεωη μου σε εκτροφείο ειδα κουτάβι μαλινουά μακρυτριχο :confused::confused::confused::confused::confused::confused:

η σελίδα ειναι σοβαρή το ιδιο και ο εκτροφέας

ξερεις κανεις τι γίνετε ???

ισχύει ?????
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
απο οτι μου εχει πει μαλινουας εργασιακος

ανεπισημα γινονται ζευγαρωματα με αλλες φυλες για διαφορους εργασιακους λογους
τωρα αυτο το επισημο μπορει αν ειναι μονο για εργασια η εκτροφη των σκυλιων να μην ειναι απιθανο ( ; )
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
προσφατα εβλεπα pedigree σκυλων και ειδα μαλινουα να προέρχετε απο Τερβύρεν γονεις οι οποίοι προέρχονταν απο γονείς μαλινουά :confused::confused::confused::confused::confused:

επίσης σε προσφατη επισκεωη μου σε εκτροφείο ειδα κουτάβι μαλινουά μακρυτριχο :confused::confused::confused::confused::confused::confused:

η σελίδα ειναι σοβαρή το ιδιο και ο εκτροφέας

ξερεις κανεις τι γίνετε ???

ισχύει ?????
Βελγικος ποιμενικος FCI-Standard No 15
Groenendaeler και Tervuerense: long hair
Mechelaar: short hair
Laekense: rough hair


CROSSBREEDING – MATINGS BETWEEN VARIETIES:
Any matings between varieties are forbidden, except in exceptional circumstances, when this ban can be lifted by the appropriate and official breed councils (Text 1974, drawn up in Paris).
 


caucasian

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2008
77
0
kilkis
καλησπερα peyote και καλοσορισες αν θελεις μαλινουα μπορω να σε βοηθησω.γνωριζω καποιον ο οποιος ασχολειται αποκλειστηκα με μαλινουα και εκπρωσοπει την ελλαδα στο mondioring καθαρα εργασιακες γραμμες