Βελγικό λυκόσκυλο - βοήθεια!




aggelos23i

Member
7 Σεπτεμβρίου 2011
20
0
ο γιατρος ειπε να του δωσω να γλειψει λιγο στην ακρη του δαχτυλου μου οποτε του δινω ξανα σε 15 μερες? για το οικονομικο της τροφης και γενικα δεν με απασχολει καθολου αρκει να βοηθησω το μωρακι μου!
 


aggelos23i

Member
7 Σεπτεμβρίου 2011
20
0
Τι σου είπε ο pouf και σου έφυγε το άγχος;
μου εφυγε το αγχος γιατι εχω αρχικα στα χερια μου την σωστη αλιφη για αποπαρασιτωση και για την τροφη που δεν το γνωριζα καν!
 




Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
ο γιατρος ειπε να του δωσω να γλειψει λιγο στην ακρη του δαχτυλου μου οποτε του δινω ξανα σε 15 μερες? για το οικονομικο της τροφης και γενικα δεν με απασχολει καθολου αρκει να βοηθησω το μωρακι μου!
Ποιος γιατρος το ειπε αυτο? !
Πανω στο κουτακι γραφει την ποσοτητα που πρεπει να φαει ο μικρος.. δες!
Επισης παρακολουθα τα κακα του... μπορει μια δοση να μη φτανει και να συνεχισει να εχει σκουλικακια...
 






aggelos23i

Member
7 Σεπτεμβρίου 2011
20
0
ναι το διαβασα για σιγουρια! λεει 2cm αλιφη ανα 1 κιλο αυτο ειναι περιπου 2 κιλα αν και θα το ζυγισω να σιγουρευτω!
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
μου εφυγε το αγχος γιατι εχω αρχικα στα χερια μου την σωστη αλιφη για αποπαρασιτωση και για την τροφη που δεν το γνωριζα καν!
Αν εμπιστεύεσαι ένα μέλος forum που δεν έχεις ιδέα ποιος είναι και ποια η σχέση του με τα σκυλιά περισσότερο από τον γιατρό σου, μάλλον πρέπει να βρεις άλλο γιατρό...
Το παραπάνω προφανώς δεν είναι καμιά σπόντα κακίας για τον pouf ο οποίος είναι καλός άνθρωπος μεν, παντελώς άγνωστος για σένα δε :)
 




aggelos23i

Member
7 Σεπτεμβρίου 2011
20
0
Αν εμπιστεύεσαι ένα μέλος forum που δεν έχεις ιδέα ποιος είναι και ποια η σχέση του με τα σκυλιά περισσότερο από τον γιατρό σου, μάλλον πρέπει να βρεις άλλο γιατρό...
Το παραπάνω προφανώς δεν είναι καμιά σπόντα κακίας για τον pouf ο οποίος είναι καλός άνθρωπος μεν, παντελώς άγνωστος για σένα δε :)
βασικα ειχα ηδη την αλιφη στα χερια μου απο τον γιατρο μου.. τον εμπιστευτηκα ομως γιατι το ειπαν και αλλοι 10 εκτος απο τον γιατρο :) εννοειτε οτι θα παει ξανα στον γιατρο του
 
Last edited:


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.169
2.992
ΑΤΤΙΚΗ
να σου ζήσει.....(κρίμα για όλα τα υπόλοιπα που δεν ήξερες...)!
Να παρακολουθείς την γενική κατάσταση του μικρού και αν δείξει κάποιο σημάδι προβλήματος...βουρ στο γιατρό!
Να ελέγχεις τα κακά του, αν δεν καθαρίσει άμεσα πρέπει να πάρει χάπι....
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Ποιός ακριβώς αρνήθηκε να σου πάρει πίσω το κουτάβι και να στο δώσει πίσω μετά απο 1,5-2μήνες?
Το γνωρίζει ότι μπορείς να τον καταγγείλεις?

off topic: Σήμερα μόλις έμαθα ότι γνωστός πήρε Dogo Αργεντινής 1μηνών, και πλήρωσε κιόλας...
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
γκρενενταλ ηταν και το προηγουμενο που ειχα αυτο να το! View attachment 26369
φίλε είναι πολύ μωρό, εγώ σε τέτοια ηλικία και η εκτροφέας μου που είχα πάει να τους γνωρίσω δε με άφησε καν να το πάρω αγκαλιά (δε βαριέσαι εφτά χρόνια τώρα όλο αγκαλιές είμαστε).
Πήγαινε το πρώτα στον κτηνίατρο κι εν συνεχεία δώστο στους γονείς του αλλά να πηγαίνεις να το βλέπεις καθημερινά οπωσδήποτε μέχρι να κλείσει τουλάχιστον πενήντα ημέρες.
 


aggelos23i

Member
7 Σεπτεμβρίου 2011
20
0
καλησπερα και σημερα! νομιζω οτι το κουταβι το επιασε η αλιφη που του εδωσα ενεργηθηκε 2 φορες και δεν εκλαψε καμια επισης τα κακα του ηταν μια χαρα χωρις σκουλικακια και οχι πολυ μαλακα οπως εχθες! βρηκα και μητρικο γαλα να του δωσω αν και υπαρχει πιθανοτητα να μου φερει αυτος που το πηρα την κανονικη μαμα του και να την κρατησω για κανα μηνα εγω μαζι με τον μικρο :D
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.682
19.923
...υπαρχει πιθανοτητα να μου φερει αυτος που το πηρα την κανονικη μαμα του και να την κρατησω για κανα μηνα εγω μαζι με τον μικρο :D
:eek::eek::eek:
Από εκεί που δεν δεχόταν να κρατήσει το μωρό, θα σου φέρει την σκύλα του; Για κανά μήνα; Σε βλέπω να μένεις και με τα δύο...:rolleyes:
 


aggelos23i

Member
7 Σεπτεμβρίου 2011
20
0
mareco βασικα ηρθε εδω σημερα το πρωι να δει το κουταβι πως παει γιατι τον ανισυχησα εχθες.. (και καλα εκανα) και μου ειπε οτι μου το εδωσε γιατι του εβαλε γαλα σε ενα μπολ και αυτο ηπιε και του λεω καλα ειναι λογος αυτος? και μου λεει αν θελω να μου φερει την μαμα του εδω να την κρατησω λιγο καιρο γιατι αυτος εχει προβλημα σπιτι απο γειτονες κλπ... και αυτος ηταν ο λογος που δεν κρατησε τα μικρα. και εγω του ειπα να μου την φερει! η μαμα του ειναι 10 μηνων αν δεν την θελει πισω ισως να κρατησω και αυτην.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.682
19.923
Εμένα όλα αυτά που φαίνονται ασυναρτησίες και δικαιολογίες.
Συν του ότι το σκυλί του είναι ακόμη κουτάβι και το ζευγάρωσε :mad:
 




ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
10 μηνών είναι η ΜΑΜΑ? Αχου ψυχούλα μου τι εγκληματίας είναι αυτός? Κ το έκανε επίτηδες το να αποκτήσει κουτάβια? Πωπω... Μήπως να του πρότεινες από μόνος σου να αλλάξει σπίτι ημ μικρή μετά τον μήνα? Αν όχι σε σένα, κάπου αλλού?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.149
Μηνύματα
896.308
Μέλη
19.953
Νεότερο μέλος
Έφη Ασπιώτη