Βοήθειααα!!!


crida

Member
17 Μαϊου 2011
6
0
Καλησπέρα!
Μολις εφερα ενα pug μικρούλη σπίτι πρωην αδεσποτο στο σπιτι οπου εχω μια γατα....αυτος τη γατα ουτε που τη πλησιαζει ο καημενουλης....η γατα είναι τρελαμενη κ μολις τον δει τον κηνυγαει κι ολο του χειμαει!!!!!! Τελικα εγω ειμαι στο σαλονι με τον κατατρομαγμενο σκυλακο κ η γατα με τον αντρα μου στη κρεβατοκαμαρα...τι να κανω???λετε να τον συνηθισει η γατα η να ψαχνω να τον δωσω αλλού??:(
σας παρακαλω οποιος μπορει ας μου πει καμια λύση...
ευχαριστω!
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Καλησπέρα και μην αγχώνεσαι !! η γατα πιστεύω θα συνηθίσει:)το πολύ να είναι έτσι για 1 βδομάδα ... μετα όλα καλα θα πανε είναι λογικα να είναι έτσι στην αρχή .. μην τα φέρεις απότομα σε επαφή και τον πρώτο καιρό μην τα αφήσεις μόνο τους αφου έκανες το καλό και τον έσωσες μην τον αφήσεις σίγουρα όλα θα πάνε καλα έτσι γίνεται στην αρχη
αντε καλή συμβίωση :):)
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Δυστυχώς δεν έχω γάτα, και δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Γνωρίζω όμως πολλές περιπτώσεις σκύλων που συμβιώνουν πολύ αρμονικά με γάτες, άρα σίγουρα δεν είναι αδύνατον. Πάντως ένα μεγάλο μπράβο που έσωσες το σκυλάκι, είτε αποφασίσεις να το κρατήσεις, είτε το δώσεις για υιοθεσία. :)