Βοήθεια (μάλλον γαστρίτιδα)


christiana4

Member
8 Νοεμβρίου 2011
16
0
παιδια δεν εχω ιδέα γιατύφο..όχι το σκυλάκι ήταν ανεμβολίαστο

πήρα και άλλο γιατρό και μου είπε πως πρέπει να μείνει στο ορό.
 
Last edited by a moderator:


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Τυφος σε 2 μηνων επι 1,5 εβδομαδα θα μιλουσαμε για θαυμα...Και δεν μιλησε για διαρροια αλλα μονο για εμετους.
 


christiana4

Member
8 Νοεμβρίου 2011
16
0
σε ευχαριστω!! βασικα παω και εγω καθημερινα και ειναι και οι νοσοκομοι εκει

ειναι επικινδυνο να του βγαλω τον ορο και να τον μεταφερω σε άλλο ιατρέιο?
 
Last edited by a moderator:




mariaa

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2010
861
1
πανω σε δενδρο
χριστιανα ,κατ¨αρχας σου ευχομαι τα καλυτερα, καταλαβαινω οτι εισαι πανικοβλημενη αλλα μπορεις να μας πεις τι ακριβως σου ειπε ο γιατρος οτι εχει?
αν μπορεις μεχρι να πας σε αλλο γιατρο , βρασε λιγο κοτοπουλο με ρυζι λιοστα σε ενα μπλεντερ και με μια συριγγα δωστου λιγο πολυ λιγο
και με συριγγα (χωρις την βελονα εννοειται)δωστου λιγο νερο να μην παθει αφυδατωση ,και οποσδηποτε σε γιατρο αυριο πρωι:(
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Πρεπει οπως λες να μεινει στον ορο διοτι απο τον τυφο (παρβοιο-γαστρεντεριτιδα) τα σκυλια πεθαινουν απο αφυδατωση. Αν ειναι οντως αυτο τοτε ισως γι αυτο ζει ακομη. Αφου κιολας λες οτι ηταν ανεμβολιαστο τοτε μαλλον προς κατι τετοιο υποψιαζομαι.

Φανταζομαι οτι πριν αρρωστησει το κυκλοφορουσες εκτος σπιτιου, ετσι?

Αντιεμετικα του δινουν στον ορο?
 
Last edited:


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
σε ευχαριστω!! βασικα παω και εγω καθημερινα και ειναι και οι νοσοκομοι εκει
To θέμα είναι να τον παρακολουθεί ο ιατρός και όχι μόνο οι νοσοκόμοι..(νοσοκόμοι σε κτηνιατρείο μπορεί να γίνεις και εσύ και εγώ και ο κάθε ένας χωρίς γνώσεις κτηνιατρικής και πτυχίο), στο λέω γιατί πολλά συμβαίνουν σε τύπου νοσοκομεία..στην Ελλάδα..
 


christiana4

Member
8 Νοεμβρίου 2011
16
0
απο που μπορω να προμηθευτω ορό??του είπα να το πάρω σπίτι γιατί είμαι φοιτήτρια και δεν έχω τόσα χρήματα για διαμονή κια μου είπε πωσ δεν γίνεται

οκ τηα τθ παρς αωριο κοτοποθλο λιωμενο με ρυζι! ο γιατροσ μου είπε για ιογενή γαστρίτιδα..και μου είπε αυριο για χειρουργειο για να δουν τον πυλωρο..πήρα και άλλο γιατρό και μου είπε να το πάρω κοντά του..είναι επικινδυνο να το βγάλω από τον ορό??

ναι αυτο το ξερω και γενικα πολλοι κοροιδευουν για να παρουν λεφτα..παιρνει και αντιεμετικα και αντιβιωσεις αποτι ξέρω..απο κύπρο είμαι
 
Last edited by a moderator:


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Αχ δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα
Ο ορος σε τετοιες περιπτωσεις χορηγειται ενδοφλεβια.πραγμα δυσκολο για καποιον που δεν εχει γνωσεις.
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Χριστιανα ολα αυτα πρεπει να τα ρωτησεις στον αλλον γιατρο που πηρες τηλεφωνο. Αυτος ξερει καλυτερα...:)
 


christiana4

Member
8 Νοεμβρίου 2011
16
0
τον ρωτησα και μου ειπε οτι δεν μπορει να μου πει αν ειναι καλα ι οχι να το βγαλω απο όρο και να το μεταφέρω
 


christiana4

Member
8 Νοεμβρίου 2011
16
0
εννοεις να μην τον βγάλω απο ορό??για να τον μεταφερω να παρω και μια δευτερη γνώμη?
 




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Τι δουλεια εχει το χειρουργειο βρε Χριστιανα στην ιογενη γαστριτιδα? Να ΔΕΙ τον πυλωρο??? Τι να δει αν εχει σφηνωσει κατι? Αφου σου ειπε ΙΟΓΕΝΗ! Παρτο και πηγαινε το αλλου, πριν αφησεις να γινει χειρουργειο σε τοσο μικρο κι εξασθενημενο κουταβι γιατι μου φαινεται χαμενη υποθεση αν τελικα το κανετε.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Μην κάνεις χειρουργείο αν δεν πάρεις και άλλες γνώμες..!!!

Δεν είναι πειραματόζωο το σκυλί πες του..και είναι πολύ δύσκολο τόσο μικρό σκυλί να σηκώσει την εγχείρηση..!!!
 


christiana4

Member
8 Νοεμβρίου 2011
16
0
απο που μπορω να προμηθευτω ορό?

σε ευχαριστω πολυ!

θα το βγάλω αύριο απο ορό
 
Last edited by a moderator:




Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Γιατί να το βγάλεις από τον ορό βρε κοπέλα μου?

Καταρχήν μην κάνεις κάτι απλά και μόνο επειδή στο είπε κάποιος σε ένα forum.
Κτηνίατροι δεν είμαστε, και μιας και μιλάμε για σοβαρή περίπτωση μην κάνεις ΤΙΠΟΤΑ αν δεν στο πει κτηνίατρος!

Που μένεις?
Ίσως μπορεί κάποιος να σου συστήσει κτηνίατρο!
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95