Βοήθεια


Zisis12

New Member
27 Αυγούστου 2019
3
0
24
Καλησπέρα, είμαι ιδιοκτήτης ενός Κόκερ Σπάνιελ και ζητάω την βοήθεια σας ! Τον Μπάτζι τον έχουμε στην οικογένεια από κουτάβι και τώρα έχει φτάσει στα 11 ανθρώπινα χρόνια. Ολο αυτόν τον καιρό τον προσεχουμε πολύ και τον πηγαίναμε σε κτηνίατρο για κάθε πρόβλημα που προέκυπτε, ωστόσο τα πράγματα δυσκόλεψαν και δεν είχαμε την δυνατότητα να επισκεφθούμε τον κτηνίατρο. Βρήκα την λύση και ο μπάτζι εξετάστηκε από τον κτηνίατρο αλλά τα πράγματα δεν ήταν και τόσο καλά .. Μου τα είπε λίγο μπερδεμένα οπότε δεν κατάλαβα και πολλά. Το μόνο που κατάλαβα ήταν ότι χρειάζομαι 200€ για να φύγουν οι πληγές και άλλα 1000€ για ένα πρόβλημα στα αυτιά! Αυτά τα λεφτά αδυνατω να τα βρω καθώς είμαι φοιτητής και δεν ξέρω τι να κάνω ! Έχει πολλές πληγές που δεν κλείνουν και θα ήθελα την βοήθεια σας άμα ξέρετε τι άλλο μπορώ να κάνω ! Σας ευχαριστω εκ των προτέρων ! Παραθέτω φωτογραφίες με τις πληγές!!!
 

Attachments



Nanos

Member
27 Αυγούστου 2017
24
44
53
Ξαναρώτα τον κτηνίατρο να σου πει αναλυτικά την διάγνωση,
και μετά ψάχνεσαι.
Γιατί από τις φωτογραφίες μόνο, και με το "δεν κατάλαβα πολλά",
τι να υποθέσει κανείς?
 
  • Like
Reactions: Zisis12


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Το σκυλάκι σου δείχνει να είναι σε πολύ κακά χάλια!
Το δικό μου μυαλό, πάει στα χειρότερα.
Εχεις υποχρέωση, να φροντίσεις για την θεραπεία του.
Με όποιο τρόπο.
Πήγαινε και σε άλλο γιατρό, να πάρεις και δεύτερη και τρίτη γνώμη (και τιμή) και αν χρειαστεί, δανείσου.
Δεν γίνεται αλλιώς. Δείχνει να μην περνάει και πολύ καλά το φουκαριάρικο.
 
  • Like
Reactions: Zisis12


Zisis12

New Member
27 Αυγούστου 2019
3
0
24
Το σκυλάκι σου δείχνει να είναι σε πολύ κακά χάλια!
Το δικό μου μυαλό, πάει στα χειρότερα.
Εχεις υποχρέωση, να φροντίσεις για την θεραπεία του.
Με όποιο τρόπο.
Πήγαινε και σε άλλο γιατρό, να πάρεις και δεύτερη και τρίτη γνώμη (και τιμή) και αν χρειαστεί, δανείσου.
Δεν γίνεται αλλιώς. Δείχνει να μην περνάει και πολύ καλά το φουκαριάρικο.
Να σας πω την αλήθεια η διάθεση του δεν έχει επηρεαστεί καθόλου! Παίζουμε όλη την ώρα και δεν έχει κάποιο θέμα ! Απλώς έχει μια πολύ ενοχλητική μυρωδιά! Ούτε δείχνει να πονάει, απλώς συνέχεια ξύνει την πληγή του ! Θα προσπαθήσω να επισκεφθώ κι άλλους κτηνιάτρους όπως είπατε! Ευχαριστώ πολύ..
 


Zisis12

New Member
27 Αυγούστου 2019
3
0
24
Ξαναρώτα τον κτηνίατρο να σου πει αναλυτικά την διάγνωση,
και μετά ψάχνεσαι.
Γιατί από τις φωτογραφίες μόνο, και με το "δεν κατάλαβα πολλά",
τι να υποθέσει κανείς?
Συμφωνώ μαζί σας αλλά είπα μήπως και βρω μια διαφορετική λύση
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU