Βοηθήματα αρθρώσεων


Jennaouska

Well-Known Member
5 Οκτωβρίου 2015
51
8
Αθήνα, Κηφισιά
Καλησπερα σε ολους.
Ο σκυλακος μου ειναι ελληνικος ποιμενικος, 8 1/2 χρονων με τροφικες αλλεργειες (τρωει αποκλειστικα κτηνιατρικη υποαλλεργικη ξηρα τροφη). Επειδη ομως τελευταια παρουσιαζει ορθοπεδικα θεματακια (αμυδρη δυσκοπάθεια και αρχη αρθριτιδας), χρειαζεται να του δωσω καποια συμπληρωματα. Εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα απο κτηνιατρικα συμπληρωματα και ολα τον πειραζουν στο στομαχι. Τελευταια του εχω ξεκινησει το σιροπι Folrex που ναι μεν τον βοηθαει στον πονο, βλεπω διαφορά και δεν τον πειραζει στο στομαχι, δεν εχει συμπληρωματα που θα τον βοηθησουν (ειναι καθαρά αναλγητικο και αντιφλεγμονώδες). Η διατροφολογος του (ναι ναι ξεκινησε να τον παρακολουθει και διατροφολογος τον τσοπάνη μου γιατι θελω να του δινω μαγειρευτη τροφη πλεον) μου ειπε οτι ο λογος που τον πειραζουν ΟΛΑ τα κτηνιατρικα συμπληρωματα ειναι επειδη ολα εχουν μεσα καποιου ειδους πρωτείνη σε ελαχιστη μεν ποσοτητα αλλα αρκετη για να τον πειραξει (για γευση και για μυρωδια). Οποτε θα πρεπει να κοιταξω για ανθρωπινα σκευασματα αρθρωσεων πλεον. Μηπως εχετε καποιες προτασεις?Γνωριζω για το Osteoflex που και ο κτηνιατρος μου το εχει προτεινει, απλα το αφηνω σαν τελευταιο γιατι αναλογικα με τα κιλα του θα πρεπει να παιρνει πολλα χαπια την ημερα. Ευχαριστω εκ των προτερων!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU