Βολτα σκύλου!


Varvara

Member
1 Απριλίου 2020
6
2
41
Καλησπέρα!!!!!!
Έχω ένα poodle 9 μηνών!!!ηθελα να ρώτησω σχετικά με τη βολτα του!!!!Ενω όταν ετοιμαζόμαστε να βγούμε χαίρεται στο δρόμο εκει που περπατάει εκεί κοκαλώνει!!εχω δοκιμάσει με τροφούλα περπατάει πάλι κοκαλώνει...και αναγκάζομαι και τον τραβάω για να προχωρήσει...κάνουμε ένα τετράγωνο πάει μια χαρά μετά παλι δε περπατάει...στη βραδινή του βολτα δε περπατάει σχεδόν καθόλου..Δεν τον έχει φοβίσει κάτι νομίζω και με το κόσμο και τα αλλά σκυλάκια κάνει πολλές χαρές....τι άλλο θα μπορούσα να κάνω;
 


Evangelia97

Member
18 Φεβρουαρίου 2020
21
1
26
Καλησπέρα!!!!!!
Έχω ένα poodle 9 μηνών!!!ηθελα να ρώτησω σχετικά με τη βολτα του!!!!Ενω όταν ετοιμαζόμαστε να βγούμε χαίρεται στο δρόμο εκει που περπατάει εκεί κοκαλώνει!!εχω δοκιμάσει με τροφούλα περπατάει πάλι κοκαλώνει...και αναγκάζομαι και τον τραβάω για να προχωρήσει...κάνουμε ένα τετράγωνο πάει μια χαρά μετά παλι δε περπατάει...στη βραδινή του βολτα δε περπατάει σχεδόν καθόλου..Δεν τον έχει φοβίσει κάτι νομίζω και με το κόσμο και τα αλλά σκυλάκια κάνει πολλές χαρές....τι άλλο θα μπορούσα να κάνω;
δεν ξερω αν ειναι σωστο αυτο που θα πω το ιδιο θεμα ειχα εγω αρχικα με το μαλτεζακι μου δεν ηθελε και στεκοταν ακουνητος και μαλιστα πολλες φορες ξαπλωνε κατω, γενικα του εδωσα λιγο χρονο να μαθει το εξω στην αρχη ειχα απογοητευτει μετα για εμενα κατι που επιασε ειναι οτι οταν περπατουσε ειχα το λουτι που αυξομειωνει αρχισα ετσι να τρεχω και εγω και αρχιζε σιγα σιγα ετρχε απο πισω μου και καπως ετσι εμαθε βολτα, μετα γνωρισαμε και φιλους και τωρα αν πχ βρεχει και δεν βγει καμια μερα γτ ειναι και ασπρος γινεται χαλια κατευθειαν στεναχωριεται
 


Εriana

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2019
283
905
Και μενα το κανει καποιες φορες. Προσωπικα δεν τον πιέζω. Τον αφηνω να καθεται μερικά λεπτα και μετα ξεκιναμε παλι. Μπορει να το κανει απο βαρεμαρα στην βολτα η οταν νιωθει κουρασμενος επειδη περπαταμε αρκετη ωρα. Ειναι και φορες που χρειαζεται περισσοτερη διαδραση μαζι μου και εγω απλα περπαταω μηχανικα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.811
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf