Βραδινός ύπνος


GzM

Active Member
1 Ιανουαρίου 2012
32
0
ελπιζω να μν υπαρχει προβλημα που το κλουβακι ειναι το ιδιο με το οποιο κανει τισ τσαρκεσ τησ..?!?!
 


miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
γαυγιζει σπαρακτικα...
Βάλε της να ακούει λίγο Γονίδη... να γουστάρει ! χαχαχα!

ελπιζω να μν υπαρχει προβλημα που το κλουβακι ειναι το ιδιο με το οποιο κανει τισ τσαρκεσ τησ..?!?!
Δεν ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα ή όχι.
Εγώ θα προτιμούσα να έχει ένα σταθερό σημείο, το οποίο το συνδυάζει με τον ύπνο της.
Στη θέση σου θα έπαιρνα ένα 2ο πάντως που θα ήταν του ύπνου.

Σίγουρα θα σου πουν και άλλοι πιο έμπειροι το αν είναι "πρόβλημα" ή όχι... :)
 
Last edited:


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
ελπιζω να μν υπαρχει προβλημα που το κλουβακι ειναι το ιδιο με το οποιο κανει τισ τσαρκεσ τησ..?!?!
Δε νομιζω .. ισα ισα.. αφου παει μονη της οταν ετοιμαζεστε για τσαρκα θα το "αγαπησει" και πιο ευκολα.
Εγω την εχω στο crate του μεγαλου ( το xxl) και ειναι σαν να εχει επαυλη η αχαριστη :p+
mimimoula ac/dc της εχω βαλει... να ταιριαζουν τα ουρλιαχτα χαχχαα
 


GzM

Active Member
1 Ιανουαρίου 2012
32
0
οοοκ!!!αναμενουμε κι αλλα φωτα λοιπον!!!για οσα διαβασα και παλι ευχαριστω...οσο για τον γονιδι...προτιμαει best..
 






hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
να ρωτησω κατι γτ κολλαει στο θεμα.. και εγω δεν εχω παρει ακομα crate και χρησιμοποιω αυτό του ταξιδιου για υπνο το θεμα ειναι οτι μολις ξυπναει πηγαινει και παιρνει την κουβερτα του απο μεσα (εχω δοκιμασει να βαλω ενα μαξιλαρι το ιδιο) και για υπνο δεν πηγαινει μονος του εκει... τον βαζω εγω πριν κοιμηθω. βεβαια οταν λειπω για 1-2 ωρες τον βαζω εκει μεσα δε διαμαρτυρεται. το πρωι ομως με ξυπναει αυτος γτ θελει τσισα του. ενω αυτο δεν το εκανε το ειχε κοψει και περιμενε να σηξωθω και να τον βγαλω εγω.. σας φαινεται περιεργο ολο αυτο?
 


annie27mile

Well-Known Member
12 Οκτωβρίου 2011
181
2
Neapolh Nikaias
Τι εννοείς? Ότι παλιά κοιμόταν περισσότερες ώρες ενώ τον είχεις να κοιμάται στον ίδιο χώρο-δωμάτιο που κοιμάται και σήμερα? Μήπως όταν ξημερώνει μπαίνει φως στο χώρο και ξυπνά? Γιατί όταν είναι σκοτεινά ας πούμε ο δικός μου κοιμάται και μέχρι τις 11..
Όταν ξυπνάει κλαίει? Η μήπως χασμουριέται δυνατά από τη βαρεμάρα του γιατί τα έχω ζήσει και αυτά :D
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
παλαιοτερα που ηταν και πιο μικρος εκλαιγε κατευθειαν μολις ξυπνουσε αυτο το ειχε σταματησει για ενα διαστημα και τωρα το ξανα αρχισε.. ξυπναει και 6μιση το πρωι μερικες φορες. οχι δεν χασμουριεται γτ τον αφηνω επιτηδες να κλαψει μεχρι να καταλαβει οτι δεν θα του δωσω σημασια.ειναι φορες ομως που γαυγιζει κιολας. το κανει γτ κατουριεται η θελει κακα του. ειναι αποδεδειγμενο. κοιμαται στο σαλονι στο σπιτακι του και το πρωι μπαινει φως αφου ξημερωσει.
 


annie27mile

Well-Known Member
12 Οκτωβρίου 2011
181
2
Neapolh Nikaias
Ε είναι μικρό ακόμη και δεν αντέχει να κρατιέται ..σιγά σιγά θα μάθει να τα κρατάει και θα κοιμάστε περισσότερο! Αλλά καλά κάνεις και δεν δίνεις σημασία όταν κλαίει γιατί έτσι θα σου κλαίει συνέχεια αργότερα μόλις ξυπνήσει... Βάλε του και κάνα παιχνίδι στο σπιτάκι του να μασουλάει μόλις ξυπνήσει..
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
ααα ωραια ιδεα!! και αυτο που πέρνει την κουβερτα μολις ξυπναει και την σερνει και ολο το σπιτι ειναι φυσιολογικο???..πλεον κλεινω την πορτα για να μην μπορει να την παρει και καθεται και της γαυγιζει λες και θα ερθει φωναζοντας της! :p
 




hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
χαχαχα το κανει και αυττο!!!!! αλλα την κολλαω με χαρτοταινια και τον μαλωνω οταν δω οτι την παιρνει.τι μανια εχουν με αυτες τις πανες???
 


miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
εγώ παίρνω από το Jumbo κάποιες σε πολύ καλή τιμή και έχουν και αυτοκόλλητα αλλά... η Angie έχει βρει τον τρόπο και τις βγάζει με την μία!
Είμαι σίγουρη δε... ότι θα τον μάθει κ στην μικρή πολύ γρήγορα! :dohh::nerv:
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
και εγω αυτες παιρνω αλλα τις κολλαω με ταινια γυρω γυρω γτ του ειναι ποιο δυσκολο..αλλα το αποτελεσμα ιδιο..ασε που βαζω και εφημεριδα απο πανω γτ αλλιως δεν.
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
μηπως αυτο με την κουβερτα δειχνει οτι δεν του αρεσει το κλουβι?αλλα αυτο το κανει και με πατακια και με οτι βρει κατω
 


annie27mile

Well-Known Member
12 Οκτωβρίου 2011
181
2
Neapolh Nikaias
Μπα απλά του αρέσει να παίζει με τη κουβέρτα... και εγώ του έχω στο σπιτάκι καμιά φορά μαξιλάρι γιατί του αρέσει να κοιμάται πάνω του αλλά όταν ξυπνάει το βγάζει έξω και τρέχει σε όλο το σαλόνι μ'αυτό.. τα ίδια κάνει και με τα παιχνίδια που θα βρει στο crate.. πάντως το μόνο που δεν βγάζει είναι ένα χαλάκι μπάνιου μέσα στο σπιτάκι τ το οποίο το έχω μαγκώσει από τις 2 μεριές...
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Γεια σας και απο εμενα! Ειπα να μην ανοιξω νεο θεμα γιατι και εγω αυτο αντιμετωπιζω ακριβως.. εκανα το λαθος απ οτι φαινεται να κοιμαται μαζι μου ο κουταβος μας (μεσα στο δωματιο αλλα σε κρειτ) και τωρα που πηγα το κρειτ εξω απ το δωματιο και κλαιει.. και φυσιολογικο βεβαια..μηπως τελικα με την εμπειρια σας πλεον εχετε να μου προτινετε κατι περα απο αυτα που διαβασα;; καταλαβαινω οτι πρεπει να κανω υπομονη αλλα ειναι και η 3η μερα χωρις υπνο αχχαχα.. υπαρχει καποιο αλλο tip;; ευχαριστω!
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Γεια σας και απο εμενα! Ειπα να μην ανοιξω νεο θεμα γιατι και εγω αυτο αντιμετωπιζω ακριβως.. εκανα το λαθος απ οτι φαινεται να κοιμαται μαζι μου ο κουταβος μας (μεσα στο δωματιο αλλα σε κρειτ) και τωρα που πηγα το κρειτ εξω απ το δωματιο και κλαιει.. και φυσιολογικο βεβαια..μηπως τελικα με την εμπειρια σας πλεον εχετε να μου προτινετε κατι περα απο αυτα που διαβασα;; καταλαβαινω οτι πρεπει να κανω υπομονη αλλα ειναι και η 3η μερα χωρις υπνο αχχαχα.. υπαρχει καποιο αλλο tip;; ευχαριστω!
υποθετω οτι διαβασες να το ταισεις μεσα στο crate στο νεο μερος που το εβαλες, φυσικα σε στιγμες που δεν θα κλαιει...
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Ναι ναι!!! Τα εχω κανει αυτα!! Οσο ειμαι τριγυρω μη σου πω οτι θελει να την βγαζει μεσα μπας τσιμπησει καμια λιχουδια.. ηρεμος και σοβαρος ειτε με ανοιχτη ειτε με κλειστη την πορτα.. φευγω ξαναγυρναω αυτος κυριος.. εχω βγει εξω εχω βαλει μπρος ρ αμαξι να ακουσει τον ηχο, ξαναγυρναω και ειναι οκ..θα παω να ξαπλωσω ομως θα περασει λιγη ωρα κ θα αρχισει ενα κλαμματακι το οποιο μεχρι τις 6 το πρωι οποτε θυμαται θα το κανει..:confused: καμια φορα θα κατουρησει και μεσα.. το ιδιο οταν φευγω απ το σπιτι που τον κλεινω εκει.. οταν γυρναω ειναι στην τσιτα μπορει να εχει κατουρησει κ εχει σαλια..δεν θελω να τον εχω και ελευθερο στο σπιτι γιατι εχει σκαλες και ειναι γιγαντοσωμη φυλη τον προσεχω με τα ποδια του..ειναι 5 μηνων και ειναι δικο μου το λαθος που απ την πρωτη στιγμη δεν τον αφηνα κ λιγο μονο του να μαθει..