Βόλτα στα Βασιλικα την Κυριακή 10/4


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.887
Θα κάνουμε μία, ειδικά για σας.
Πάρτι αποχαιρετισμού. Δηλαδή, όχι ακριβώς. Δεν θα σας χάσουμε κιόλας, ελπίζω.
Και καλή επιτυχία στο κορίτσι σας. Εχει όλων μας τις ευχές :)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.887
Επειδή την βλέπω την ερώτηση να ξαναέρχεται:
Εθνική ---> έξοδος Βαρυμπόμπης ---> αριστερά προς το βουνό (ή δεξιά για όσους έρχονται προς Αθήνα) και όλο σα πάνω...
Υπάρχει μόνο μία διασταύρωση που μπορεί να μπερδέψει και στην οποία συνεχίζεις προς τα δεξιά -- προς Βαρυμπόμπη.
Στην ταμπέλα προς ταβέρνα "Λεωνίδας" κάνεις αριστερά και συνεχίζεις ακόμη πιο πάνω.
Αρκετά πιο ψηλά, μετά από κάμποσες στροφές, έχει αριστερά έναν μικρό χώρο στάθμευσης και μπροστά κάτι σαν άνοιγμα στο συρματόπλεγμα. Μην φανταστείς καμμιά θεόρατη πύλη. Εχει και μια ξύλινη ταμπελίτσα, που όμως δεν θυμάμαι τι γράφει :rolleyes:
Κάνεις ένα χοπ, στο χαντακάκι και με ένα πηδηματάκι μπαίνεις στον περιφραγμένο χώρο των κτημάτων.
Αρχίζεις την πορεία σου προς τα δεξιά. Προχωράς-προχωράς, μέχρι που κάνει ο δρόμος φουρκέτα και είναι σαν να γυρνάς προς τα πίσω.
Εχει κι ένα παγκάκι εκεί να ξαποστάσεις λίγο.
Κάνεις λοιπόν μεταβολή και προχωράς-προχωράς ολίγον ανηφορικά και κάποια στιγμή θα δεις δεξιά σου έναν μπλε κάδο σκουπιδιών και ένα τεράστιο πλάτωμα και στο βάθος ένα τσούρμο με σκυλιά, αραχτό σε κιόσκια και τραπέζια. Ε, αυτοί θα είμαστε εμείς. Δεν μας χάνεις με τίποτα όμως. Φαινόμαστε από μακριά ;)

Και συμπληρώνω για όποιον θέλει να προσπαθήσει να χρησιμοποιήσει gps. Μπορεί να δοκιμάσει, αυτή την δ/νση:
Ταβέρνα "Θέα"
24ο χλμ. Λεωφ. Κατσιμιδίου, Βαρυμπόμπη
Τηλ.: 2108169623

Προσπερνάς εννοείται και συνεχίζεις για κανά 5λεπτό ακόμη. Αριστερά σου θα δεις, κάποια στιγμή ένα μικρό άνοιγμα με αρκετό γρασίδι, που στο βάθος έχει ένα μόνο νομίζω κιόσκι και κούνιες αν θυμάμαι καλά...δεν σταματάς...συνεχίζεις για πολύ λίγο, στο επόμενο ακριβώς άνοιγμα στα αριστερά σου, που μοιάζει πιο πολύ με parking [για τρακτέρ :mad: ] και λογικά θα έχει και παρκαρισμένα αυτοκίνητα εκεί. Εκεί αρράζεις :)

Λοιπόν, εμπλουτίζω το θέμα με φωτό...
View attachment 19760View attachment 19758View attachment 19757View attachment 19759View attachment 19756
1.Τέλος διαδρομής 2. Το "parking" 3. Το ταμπελάκι 4. Το χαντακάκι 5. Και...το λιβάδι... :)
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
εγώ της έχω πεί
ταξιδιωτικούς οδηγούς έπρεπε να γράφει.....
θα σκίζανε στην κατηγορία των μυθιστορημάτων :lol:

εμείς δεν θα έρθουμε
είμαστε φραξιονιστές......
 


mairyk

Well-Known Member
27 Μαϊου 2008
198
1
47
Αθήνα
Θα κάνουμε μία, ειδικά για σας.
Πάρτι αποχαιρετισμού. Δηλαδή, όχι ακριβώς. Δεν θα σας χάσουμε κιόλας, ελπίζω.
Και καλή επιτυχία στο κορίτσι σας. Εχει όλων μας τις ευχές :)
Τέλεια .Ευχαριστούμε ! Αν προλάβω θα κάνω και σκυλοκουλουράκια ! Καλέ όχι τουλάχιστον ιντερνικός εδώ θα είμαστε και θα ανεβαίνουμε Αθήνα ( μην μας ρίξουν band οι δικοί μας ). Ειδικά στις συναντήσεις στο Τατόι θα ερχόμαστε όταν θα είμαστε εδώ.
Ευχαριστούμε για τις ευχές σας .Θα ανεβάσω φώτο από την έκθεση. Θα σκίσει το κορίτσι μας ! Είναι 9 ετών σε άψογη κατάσταση ! ( Είμαι λίγο ψώνιο με τα σκυλιά μας ! )
 


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Ρε παιδία ΟΚ εγώ θα ακολουθήσω επακριβώς τις instructions :p για να το βρω αλλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΓΑΛΑΤΣΙ Η ΠΟΥ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΓΑΛΑΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙI :D :D :D ...sorry για το έντονο του ύφους αλλά εμα πιααααααααααααα xaxaxaxaxaxaxaxa... :D :D :D :p
 


valeria

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2009
563
3
Αθηνα
Ρε παιδία ΟΚ εγώ θα ακολουθήσω επακριβώς τις instructions :p για να το βρω αλλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΓΑΛΑΤΣΙ Η ΠΟΥ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΓΑΛΑΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙI :D :D :D ...sorry για το έντονο του ύφους αλλά εμα πιααααααααααααα xaxaxaxaxaxaxaxa... :D :D :D :p
Μπες Αττικη Οδο κ μετα Εθνικη και βρισκομαστε στην εξοδο για Παρνηθα αν θελεις και παμε παρεα!!!
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Τελικά δεν είναι μόνο οι γυναίκες που δεν μπορούν να προσανατολιστούν.....:D:D:D

Ησύχασα τώρα......:p
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
".......... Κάνεις ένα χοπ, στο χαντακάκι και με ένα πηδηματάκι μπαίνεις στον περιφραγμένο χώρο των κτημάτων........"
Φροντίστε το πηδηματάκι να είναι μεγάλο....
Γιατί αυτό το χαντακάκι σήμερα ήταν πλημμυρισμένο με νερό, ίσαμε τον αστράγαλο, και κάποιος είχε τοποθετήσει σάπιες σανίδες μαζί με κάτι ακόμα πιο σάπια κλαδιά δέντρων που γλιστράνε σαν διάολοι και παραλίγο να φάμε τα μούτρα μας όταν μπαίναμε.... κάναμε βλέπεις το λάθος να τα πατήσουμε... :D
Ελπίζω μέχρι αύριο, να έχει σταματήσει η διαρροή του νερού....
Να περάσετε καλά!
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Φροντίστε το πηδηματάκι να είναι μεγάλο....
Γιατί αυτό το χαντακάκι σήμερα ήταν πλημμυρισμένο με νερό, ίσαμε τον αστράγαλο, και κάποιος είχε τοποθετήσει σάπιες σανίδες μαζί με κάτι ακόμα πιο σάπια κλαδιά δέντρων που γλιστράνε σαν διάολοι και παραλίγο να φάμε τα μούτρα μας όταν μπαίναμε.... κάναμε βλέπεις το λάθος να τα πατήσουμε... :D
Ελπίζω μέχρι αύριο, να έχει σταματήσει η διαρροή του νερού....
Να περάσετε καλά!
Σιγα μην εχει σταματησει! Αυτα τα νερα τρεχουν εδω και εβδωμαδες τωρα- οπος εξαλλου καθε χειμονα-ανοιξη.
Της σανιδες, και παλεττες και οτι αλλο, καθε χρονο της βαζουν!
 


Lumpie

Well-Known Member
25 Απριλίου 2009
404
3
Χαλάνδρι
Θέλουμε να έρθουμε και εμείς για λίγο. Αυριο Εχει η Brandie τα γεννεθλιά της!
Αλλά κανονικά θα πρέπει να είναι δεμένη. Δεν ξέρω πόσο θα αντέξω εγώ να την έχω δεμένη. Θα μου βγαλει κανένα χέρι ή θα με ρίξει κάτω.
Το σκέφτομαι.
 




fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Κατα τις 4 θα ειναι κανεις εκει?Εχω να παω σε ενα τρεπεζι(για μασαμπουκα) και λεω μετα να ερθουμε να σας γνωρισουμε κιωλας!!!
Εγω θα κανω την ερωτηση μου...μεσα στα Βασιλικα που περιπου πατε?Και απο ποια πορτα μπαινετε την κανονικη την πανω μετα την στροφη ή την κατω που εχει ενα απαγορευτικο με μπαρα?
 


tiroris

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2011
54
0
51
Πειραιάς
δεν είχα δει το θέμα της συνάντησης και ξαφνικά εκεί που βολτάραμε στα βασιλικά είδα ένα μπούγιο με σκυλόφατσες, εχε πλάκα αναρωτήθηκα να είναι απο το φόρουμ, και ναι !!!
δεν γνώρισα και πολλούς αλλά την επόμενη θα σας γνωρίσω όλους.
Εχω και μερικές φωτογραφίες αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να της ανεβάσω εδώ ή θα ανοιχτεί ξεχωριστώ θέμα.

ΥΓ. απο όλες τις φατσούλες που γνώρισα σήμερα η πιο όμορφη ήταν η ....











Ελλάς :)

να την χαίρεστε !!!
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
νταξξξ!! ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ!!!!
ΤΕΛΕΙΑ!!!!
κοιμομαστε ορθιοι... θα μπω μετα να ανεβασω φωτο, (εδω δεν ανεβαζουμε? η αλλου?)
και να σχολιασω τα ρεζιλικια μας με τον γκρικ λοβερ!!! ...
παω να την πεσω καμια ωρα.. αγκαλια μετο αρρωστακι μου...

ηταν τελεια... αλλα δεν καταφερα να ανταλλαξω κουβεντα με κανενα.. την επομενη φορα θα τον φερω στο crate με ροδες.. :S
 


Theo

Well-Known Member
24 Νοεμβρίου 2010
356
1
Αθηναίων Πολιτεία
Χαρήκαμε που σας γνωρίσαμε και από κοντά.

Η σπείρα των Νέας Γης και των γαλλικών μπουλντόγκ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ !!!

Ζητούμε συγγνώμη από τον Λίο και τον Γκόγκολ που τους "αναστατώσαμε" με τη γυναικεία χάρη μας !!:D
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Πολύ ωραία η παρέα σήμερα και η μέρα! Γινόταν γενικά ο χαμός και εμείς τον κάναμε χειρότερο αλλά άξιζε! Άντε στην επόμενη σύντομα!
(Εδώ ανεβάστε φωτογραφίες)
 




Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
μμμμ να περιμένεις τους Νιουφιογονείς... Εγώ φυσικά τα μπερδεύω! Μόνο την Φαίδρα ξεχωρίζω λόγω χρώματος φυσικά....:p