ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ! ΝΑ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΩ ΤΗΝ ΜΠΕΛΥ!


elber21

Active Member
25 Αυγούστου 2013
33
0
Αθήνα
Γεια σας κι από μένα!
Πριν από 2 εβδομάδες, πήραμε την Μπελύ, ένα θηλυκό Labrador από το εκτροφείο της Αίγινας. Γέννα 05.06.13. Είμαστε 10 κιλά τώρα και συνεχίζουμε.
Ξέρω, ξέρω, πήξατε στα Labrador! Τι να κάνουμε είναι ακαταμάχητα τα άτιμα!
Κατ'αρχάς θέλω να ευχαριστήσω τα μέλη του forum για τις πολύτιμες πληροφορίες που μοιράζονται εδώ. Σας διαβάζω πολύ καιρό τώρα.
Μία φώτο έτσι για αρχή.
 

Attachments







elber21

Active Member
25 Αυγούστου 2013
33
0
Αθήνα
Σας ευχαριστώ! Kyveli να σε ρωτήσω, κάπου πήρε το μάτι μου ότι του δίνεις Acana Pacifica. Κάνει για puppy? Πόσο είναι ο δικός σου? Εγώ ξεκίνησα με την Royal Canin για Puppy. Για πες μου τη γνώμη σου!
Καλά και ο δικός σου είναι κούκλος! Βλέποντας τον δικό σου κόλλησα με τα μαύρα, αρχικά άσπρο ήθελα!
 




ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Σας ευχαριστώ! Kyveli να σε ρωτήσω, κάπου πήρε το μάτι μου ότι του δίνεις Acana Pacifica. Κάνει για puppy? Πόσο είναι ο δικός σου? Εγώ ξεκίνησα με την Royal Canin για Puppy. Για πες μου τη γνώμη σου!
Καλά και ο δικός σου είναι κούκλος! Βλέποντας τον δικό σου κόλλησα με τα μαύρα, αρχικά άσπρο ήθελα!
,,,
ωραια η σκυλιτσα να την χαιρεσαι... 100 μαρκες ξηρας τροφης υπαρχουν και μπορει να λεω και λιγες,,,, οταν ξεκινας μια τροφη και μαλιστα επωνυμη δεν υπαρχει λογος να την αλλαξεις και να ψαχνεσαι για αλλη εφοσων το σκυλακι την τρωει με ορεξη και δεν εχει καποιο προβλημα να την χωνεψει,,, η τροφη που ταιζεις το σκυλο σου μπορει να μην κανει για τον δικο μου και το αντιστροφο.. λογοι για να την αλλαξεις ειναι ,,, οικονομικος,, τη βαρεθηκε ο σκυλος,, δεν τη χωνευει καλα,, σε ψησανε για καποια αλλη φθηνοτερη και καλυτερη,,, ο πρωταθλητης λαμπραντορ τρωει αλλη,, και χιλιοι αλλοι δυο λογοι... υπαρχουν σκυλια που μολις αλλαζουν τροφη εχουν διαροιες εμετους η δεν τη χωνευουν καλα.... υπαρχουν και σκυλια που αν τους αλλαζεις καθε μερα ξηρα τροφη δεν χαμπαριαζουν τιποτα,,, θελω να πω οτι ο καθε σκυλος ειναι και αλλη περιπτωση,, επισης μπορεις να προσθεσεις διαφορες τροφες σαν συμπηρωμα της κυριας τροφης εαν νομιζεις οτι η συνθεση της υστερει καπου,,, οπως αυγο,, η καποιο λαδι,, η γιαουρτι η κατι αλλο επιτρεπτο για σκυλους για παραδειγμα,,,
 




elber21

Active Member
25 Αυγούστου 2013
33
0
Αθήνα
Ferozasea μια χαρά την τρώει την τροφή της, με μεγάλη όρεξη! Και τα κόπρανα της μια χαρά τα βλέπω! Ξέρεις τώρα, απλά έχω μπει στο τριπάκι να της δώσω ότι καλύτερο μπορώ! Η εκτροφέας μου είπε να μετά τους 3 μήνες, να της βάζω λίγο λαδάκι με το φαγητό. Επίσης, όλο και κάτι συμπληρωματικό βάζω, ασπράδι αυγού ή κιμά.
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Ferozasea μια χαρά την τρώει την τροφή της, με μεγάλη όρεξη! Και τα κόπρανα της μια χαρά τα βλέπω! Ξέρεις τώρα, απλά έχω μπει στο τριπάκι να της δώσω ότι καλύτερο μπορώ! Η εκτροφέας μου είπε να μετά τους 3 μήνες, να της βάζω λίγο λαδάκι με το φαγητό. Επίσης, όλο και κάτι συμπληρωματικό βάζω, ασπράδι αυγού ή κιμά.
,,,,,,,,,,,,
μεινε εκει ,,, μια χαρα τα ειπε ο εκτροφεας,,,, το καλυτερο στη τιμη δεν σημαινει καιτο καλυτερο στη ποιοτητα,,,, και το καλυτερο για ενα σκυλο δεν σημαινει το ιδιο και για καποιον αλλο...
 








GSD For Life

Well-Known Member
23 Αυγούστου 2013
172
6
28
Μυτιλήνη
Καλέ τί όμορφα κουταβάκι είναι αυτό; Δεν την έχεις ταράξει στις αγγαλίτσες;;; Βάλε και άλλες φωτογραφίες να χωρτάσει το μάτι μας!!!! :D Να σου ζήσει πάντα γερή εύχομαι! Να περνάτε τέλεια πάντα!
 






elber21

Active Member
25 Αυγούστου 2013
33
0
Αθήνα
Καλέ τί όμορφα κουταβάκι είναι αυτό; Δεν την έχεις ταράξει στις αγγαλίτσες;;; Βάλε και άλλες φωτογραφίες να χωρτάσει το μάτι μας!!!! :D Να σου ζήσει πάντα γερή εύχομαι! Να περνάτε τέλεια πάντα!
Σας ευχαριστώ όλους! Την έχουμε ταράξει στις αγκαλιές και αυτή μας έχει ταράξει στα δαγκωματάκια! Βέβαια εκτός από μας, δαγκώνει τα πάντα, ότι βρει! Καλά οι αδυναμία της είναι οι γλάστρες. Τις έχει κλαδέψει όλες! Μερικές φώτο ακόμα!
DSCF1351a.JPG
DSCF1347a.JPG
DSCF1338a.JPG