ΓΝΩΣΤΟ ΕΚΤΡΟΦΕΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ




madm

Active Member
19 Ιανουαρίου 2010
25
0
Εκτος απο τα συνηθισμενα ποστ περι εμπορων-παππυμιλλαδες-κοε και γενικα το ολο στορυ ενος τετοιου ποστ ας απαντησουν οι εμπειροτεροι και στην ερωτηση του ανθρωπου.

Απο προσωπικη εμπειρια το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να τον ΄απειλησεις' με καταγγελια , να τον πιεζεις τηλεφωνικα οσο περισσοτερο μπορεις να αναφερεις το συμβαν στο ΚΟΕ και οτι αλλο για να ασκησεις πιεση. Το πιο πιθανο ειναι να παραλαβεις το pedigree που ζητας αλλα κατα 99,95 θα ειναι ψευτικο.
Αυτο εκανα εγω μαζι με μια μηνυση σε πετ σοπ ...πηρα το pedigree και ηταν πλαστο(εννοωντας ψευτικα στοιχεια/στοιχεια αλλου σκυλου η οτι μπορεις να φανταστεις)
Αυτα τα εκανες επειδη ηταν πλαστο ή επειδη δε σου εδινε καθολου pedigree?
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
Να προσθέσω πως ενώ γνώριζες για Κ.Ο.Ε., δεν γνώριζες τι είναι και τι κάνει ο Κ.Ο.Ε. (αλλιώς δεν θα έλεγες "συνεργάζεται").

Για λοιπές καταγγελίες (ΙΝ.ΚΑ., Ε.Ε.Τ.Τ. ή Σ.τ.Ε.) πιο χρήσιμη θα ήταν μια απόδειξη λιανικής...έστω ένα συμβόλαιο...:rolleyes:

Δυστυχώς και το θέμα "σκύλος" το αντιμετωπίζουμε σαν καταναλωτές...και μάλιστα απαίδευτοι και απληροφόρητοι.
 


apnea5909

Well-Known Member
1 Δεκεμβρίου 2009
145
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
apnea5909.webs.com
Αυτα τα εκανα γιατι η περιπτωση σου ειναι ιδια με την δικη μου (της Χλοης ενος τσιουαουα 5 ετων ) που τα χαρτια της τα αργουσε δηθεν ο ελληνας εκτροφεας. Αργησαν 1 χρονο!!! Μετα αρχισε το παραμυθι οτι διεκοψε συνεργασια μαζι του λογω τιμων... και οτι ειναι δυσκολο να βρει τα χαρτια . Μετα απο ολα οσα εχω στο ποστ μου μου εδωσε χαρτια αλλα με ανυπαρκτες γεννες.
Στην ιδια φαση ειμαι και τωρα με τον ερμη αλλα δεν εχω διαθεση ουτε και χρονο να τρεχω για ενα ψευτικο πεντιγκρι....
 


madm

Active Member
19 Ιανουαρίου 2010
25
0
Αν καταλαβες οτι αυτο εννοουσα μαλλον λαθος κανεις.
Οι 3 πρωτες ερωτησεις του ανθρωπου ηταν -τι κανω τωρα?-
-αν μπορει να το καταγγειλει?-
-αν ακουγετε περιεργη η ιστορια της- και γενικα οχι ερωτησεις για το ποια η γνωμη μας για το συγκεκριμενο καταστημα/εκτροφειο επωνυμια ας εχει.
Ευχαριστω για τη βοηθεια κ τις διευκρινησεις apnea! Ακριβως αυτα ηθελα να μαθω
 


apnea5909

Well-Known Member
1 Δεκεμβρίου 2009
145
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
apnea5909.webs.com
Για λοιπές καταγγελίες (ΙΝ.ΚΑ., Ε.Ε.Τ.Τ. ή Σ.τ.Ε.) πιο χρήσιμη θα ήταν μια απόδειξη λιανικής...έστω ένα συμβόλαιο...:rolleyes:
Στο συμβολαιο του Ερμη δυστυχως για αυτους λεει οτι συνοδευεται απο pedigree αλλα και να τρεξω δυστυχως την ξερω την καταληξη.....
 


madm

Active Member
19 Ιανουαρίου 2010
25
0
Οσο για τους λογους επιλογης του συγκεκριμενου εκτροφειου..Πριν 2 χρονια που εψαχνα για το σκυλο στο ιντερνετ ηταν στα πρωτα αποτελεσματα το συγκεκριμενο site στο google και μετα απο πολλα τηλεφωνηματα με το κυριο αυτο για πληροφοριες για το σκυλο αποφασισα να το προτιμησω.Χωρις ιδιαιτερο λογο δηλαδη..Ειδα οτι ειναι εκτροφειο και μαλιστα με καλεσε να παω εκει να δω ο ιδιος τις εγκαταστασεις και τα σκυλια...
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Λοιπον , απο οτι βλεπω , τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα ...το ΚΤΙ μαλλον ειναι κανονικο εκτροφειο καποιων φυλων (οι ροτβαιλεραδες του φορουμ μαλλον θα γνωριζουν).

Ιδιοκτητης του ειναι ο κος Τσαντανης Κωστας
, εφοσον δεν εχει γινει πλαστογραφηση στοιχειων:

http://www.aggeliopolis.gr/athina/Koytavia_rottweiler_10084126.htm?ca=16_s

(το κινητο της αγγελιας ειναι ιδιο με το κινητο του site)

Αν googlaρεις τα ονοματα των γεννητορων της παραπανω γεννας , βγαινουν ''γνωστα'' στους Ελληνες rottweileroεκτροφεις σκυλια.

Τα ιδια βγαινουν και εδω :
http://www.kti.gr/ratsa.php?ratsa=%D1%CF%D4%C2%C1%DA%CB%C5%D1

(προσεξτε τον ιδιοκτητη των σκυλων)

Αρα μαλλον ο ανθρωπος ασχολειται σοβαρα με το σπορ (αν φυσικα μιλαμε για τον ιδιο ανθρωπο)

Τωρα , τι δουλεια εχει με αλλες φυλες ...δεν το ξερω:-|
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
Λοιπον , απο οτι βλεπω , τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα ...το ΚΤΙ μαλλον ειναι κανονικο εκτροφειο καποιων φυλων (οι ροτβαιλεραδες του φορουμ μαλλον θα γνωριζουν).

Ιδιοκτητης του ειναι ο κος Τσαντανης Κωστας
, εφοσον δεν εχει γινει πλαστογραφηση στοιχειων:

http://www.aggeliopolis.gr/athina/Koytavia_rottweiler_10084126.htm?ca=16_s

(το κινητο της αγγελιας ειναι ιδιο με το κινητο του site)

Αν googlaρεις τα ονοματα των γεννητορων της παραπανω γεννας , βγαινουν ''γνωστα'' στους Ελληνες rottweileroεκτροφεις σκυλια.

Τα ιδια βγαινουν και εδω :
http://www.kti.gr/ratsa.php?ratsa=%D1%CF%D4%C2%C1%DA%CB%C5%D1

(προσεξτε τον ιδιοκτητη των σκυλων)

Αρα μαλλον ο ανθρωπος ασχολειται σοβαρα με το σπορ (αν φυσικα μιλαμε για τον ιδιο ανθρωπο)

Τωρα , τι δουλεια εχει με αλλες φυλες ...δεν το ξερω:-|
τρικυ αυτα ειδα και γω
 


madm

Active Member
19 Ιανουαρίου 2010
25
0
Λοιπον , απο οτι βλεπω , τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα ...το ΚΤΙ μαλλον ειναι κανονικο εκτροφειο καποιων φυλων (οι ροτβαιλεραδες του φορουμ μαλλον θα γνωριζουν).

Ιδιοκτητης του ειναι ο κος Τσαντανης Κωστας
, εφοσον δεν εχει γινει πλαστογραφηση στοιχειων:

http://www.aggeliopolis.gr/athina/Koytavia_rottweiler_10084126.htm?ca=16_s

(το κινητο της αγγελιας ειναι ιδιο με το κινητο του site)

Αν googlaρεις τα ονοματα των γεννητορων της παραπανω γεννας , βγαινουν ''γνωστα'' στους Ελληνες rottweileroεκτροφεις σκυλια.

Τα ιδια βγαινουν και εδω :
http://www.kti.gr/ratsa.php?ratsa=%D1%CF%D4%C2%C1%DA%CB%C5%D1

(προσεξτε τον ιδιοκτητη των σκυλων)

Αρα μαλλον ο ανθρωπος ασχολειται σοβαρα με το σπορ (αν φυσικα μιλαμε για τον ιδιο ανθρωπο)

Τωρα , τι δουλεια εχει με αλλες φυλες ...δεν το ξερω:-|
Ναι φιλε μου ειναι ο συγκεκριμενος κυριος και ασχολειται με rottweiler και μαλιστα κατεβαινει σε εκθεσεις.. Ηξερα οτι ειναι γνωστος και γι'αυτο αναφερα "γνωστο εκτροφειο"
 


madm

Active Member
19 Ιανουαρίου 2010
25
0
Αρα ακομα και γνωστος να ειναι ο κυριος,ακομα και αν ειναι ενα κανονικο εκτροφειο δε μπορω να κανω τιποτα.Σωστα??
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Τι θες να πετύχεις;
Αν θες να πάρεις pedigree, 99% δεν μπορείς να κάνεις τίποτα!
Αν θες να τον κυνηγήσεις για εξαπάτηση, αν έχεις και κάποια αποδεικτικά στοιχεία σίγουρα μπορείς!

Όταν μίλησες με τον ΚΟΕ, αυτοί σου είπαν αν πρέπει κι αν μπορεις να κάνεις κάτι;
 








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
Γιατί μου φαίνεται πως όλες οι συζητήσεις στο φόρουμ σήμερα καταλήγουν σε κοινό παρονομαστή; :-|
 


madm

Active Member
19 Ιανουαρίου 2010
25
0
Με τον κοε μιλησα οταν πηρα να ρωτησω αν υπαρχει η συγκεκριμενη γεννα κ μου ειπαν απλα οτι δεν υπαρχει συγκεκριμενη ημερομηνια γεννας του κυριου Τσαντανη.Οταν εστειλα mail να τουσ πω το προβλημα μου απλα δεν απαντησαν τιποτα.
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
Με τον κοε μιλησα οταν πηρα να ρωτησω αν υπαρχει η συγκεκριμενη γεννα κ μου ειπαν απλα οτι δεν υπαρχει συγκεκριμενη ημερομηνια γεννας του κυριου Τσαντανη.Οταν εστειλα mail να τουσ πω το προβλημα μου απλα δεν απαντησαν τιποτα.
μπορει να μην πηραν το e-mail :maria::maria::maria::maria::paja1::paja1::paja1::paja1:
 


madm

Active Member
19 Ιανουαρίου 2010
25
0
Τι θες να πετύχεις;
Αν θες να πάρεις pedigree, 99% δεν μπορείς να κάνεις τίποτα!
Αν θες να τον κυνηγήσεις για εξαπάτηση, αν έχεις και κάποια αποδεικτικά στοιχεία σίγουρα μπορείς!

Όταν μίλησες με τον ΚΟΕ, αυτοί σου είπαν αν πρέπει κι αν μπορεις να κάνεις κάτι;
Αυτο που θα ηθελα ειναι και τα 2.Δηλαδη και να παρω pedigree για το σκυλο μου και να τον κυνηγησω.Το μονο αποδεικτικο που εχω ειναι αποδειξη καταθεσης στο λογαριασμο του....
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Πάρε τους τηλέφωνο(τον ΚΟΕ)....ίσως έτσι σου πουν κάτι παραπάνω....

Πάρε και κανένα ΙΝΚΑ ή τίποτα τέτοιο να δεις τι θα σου πουν κι αυτοι....


Το pedigree 99% πάντως το θεωρώ ξεγραμμένο, αφού δεν δηλώθηκε η γέννα....
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95