Γαλλικο μπουλντογκ... ερωτησεις


Panos0685

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2008
490
1
42
Anthousa Athens
Νομιζω ειναι μεγαλο κεφαλαιο και λιγο οφ τοπικ. :)
Η φιλοσοφια "αυτο ειναι πετ και το δινω χ ευρω ενω αυτο εκθεσιακο και το δινω 2χ βοηθαει τα λαμογια να κανουν ακυρες γεννες και να λενε αυτο ειναι πετ και το δινω 250 ευρω επειδη δεν με ενδιαφερουν οι εκθεσεις απλα αγαπω τα σκυλακια.

Οπωσδηποτε καποιο κουταβι θα εχει αλλη τιμη απο ενα αλλο αλλα οχι για αυτον το λογο εκτιμω.Οταν μιλαμε για την ιδια γεννα δεν μπορει το ενα κουταβει να ειναι πριγκηπας και το αλλο βατραχος.(φανταζομαι , ελπιζω να μην κανω λαθος).

Και για να μην παρεξηγηθω κ εγω με αυτο το σκεπτικο πηρα το κουταβι μου και τωρα καταλαβαινω οτι ειναι λαθος χωρις να το εχω πληρωσει(το λαθος).

Και εννοειται δεν αναφερομουν σε εσενα δεν νομιζω να θιχτηκες? :)

Μακη αυτο ακριβως εννοω.Στο παραδειγμα που αναφερεις πληρωνεις 500 ευρω το δικαιωμα επιλογης στην ουσια οχι το κουταβι.Σωστα?
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.821
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
α) πρώτη επιλογή από εκτροφέα του εξωτερικού (email) χωρίς να τον γνωρίζεις σε οποιαδήποτε φυλή και για οποιοδήποτε κόστος δεν μπορεί να πάρει ο Θεός ο ίδιος.

β) Δεν έχω χρόνο και διάθεση να το εξηγήσω τώρα. Θα σου πώ μόνο ότι η άλλη εναλλακτική κουτάβια στην τιμή των 1000 ευρώ όλα) βοηθάει πάλι τα λαμόγια να κάνουν γέννες και να λένε "οι εκτροφείς είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΙ " ... δεν υπάρχει τέλεια λύση. Το κουτάβι αυτό δεν θα το πάρει κανένας φίλε μου. Αυτή την στιγμή έχω κουτάβια με 250 ευρώ. Για αυτό θές να μου πείς ότι ευθύνομαι εγώ ? Δεν ευθύνεσαι εσύ που δεν έχεις στομυαλό σου κάν ότι το rottweiler γεννιέται και θηλυκό και με ουρά ? Η εναλλακτική μου είναι να πνίγω τα θηλυκά μόλις γεννιούνται να στο πώ απλά.
 


Panos0685

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2008
490
1
42
Anthousa Athens
Οκ δεν καταλαβαινω γιατι θιγεσαι ομως.Τελικα επιβεβαιωνεται οτι καποιες συζητησεις δεν γινονται μεσα απο forums γιατι οι παρεξηγησεις ειναι αναποφευκτες.Εγω να μαθω 5 πραγματα προσπαθω απο καποιους σαν και εσενα που εχουν πειρα και γνωσεις δεν κανω τον εξυπνο. ;)
Απλα ειναι δυσκολο μεσα απο τον γραπτο λογο.Παμε για καφε καλυτερα :cool:
 








thanos

New Member
18 Μαϊου 2009
2
0
συγγνωμη , επειδη αν καταλαβα καλα , ενας πολυ καλος εκτροφεας french bulldog στην αττικη , δεν ζει πια, ποιον αλλον θα προτεινατε εσεις ?
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
Τον ΚΟΕ!
Πάρε τηλέφωνο στο 210 8145165 και ζήτα να σου στείλουν λίστα εκτροφεων.

:)
 


SchnauzerGR

Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
24
0
Τον ΚΟΕ!
Πάρε τηλέφωνο στο 210 8145165 και ζήτα να σου στείλουν λίστα εκτροφεων.

:)

Χλωμα τα πραματα εως αστεια

εκανα 3 τηλεφωνα στον ΚΟΕ ζητωντας τηλεφωνα εκτρωφεων
και τις 3 φορες με διαβεβαιωσαν οτι θα μου αποστειλουν mail με τα τηλεφωνα των εκτρωφεων... αυτο εγινε πριν 2 εβδομαδες.... ακομα περιμενω!
μετα απο πολυ προσωπικη ερευνα βρηκα εναν εκτρωφεα ο οποιος μου ζητησε 1400 ευρω για σκυλι pet !!!!!!!!!!!!!! απο οτι φαινεται η αγορα ενος γαλλικου στην ελλαδα ειναι μονοδρομος προς τα πετ σοπ μιας και σοβαροι εκτρωφεις της φυλης δεν υπαρχουν. Αντε περαστικα μας
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
Υπάρχουν εκτροφείς, αγαπητέ φίλε. Εάν ερχόσουν στην τελευταία έκθεση του ΚΟΕ θα τους έβλεπες και συ. :)

Εγώ οποτε πήρα τηλέφωνο στον ΚΟΕ εξυπηρετήθηκα. Τώρα γιατί δεν εξυπηρετήστε εσείς, δεν το γνωρίζω. Σίγουρα δεν είναι η ιδανική κατάσταση στον Όμιλο, αλλά ούτε ανενεργός, ούτε ανύπαρκτος είναι.

Γαλλικό μπουλντογκ από pet shop είναι καλύτερο ανέκδοτο και από το «Αλβανός τουρίστας». Καλά ψώνια!:paja1:
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
Και πες ότι γλιτώνει κάποια ευρουλάκια. Έχεις δει τα γαλλικά που πωλούνται στα pet shops?
Μιλάμε για ΤΡΕΛΑ ρουξούνια με ένα σωρό προβλήματα υγείας (κατά βάση αναπνευστικά και αλλεργίες).
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
Oντως μπουλτογκ σε pet shop είναι τρελό ανέκδοτο..
Οχι ότι δεν είναι τα αλλα..
Αλλα μην βγάζουμε και το μάτι μας..
Εδώ ψάχνουμε να βρούμε μπουλτογκ γαλλικό η αγγλικό καλά... με το σταγονόμετρο..
 




frenchie

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2009
93
0
Pireaus
χμμμμ....για αλλη μια φορα, εμεις απο pet shop τον πήραμε τον κύριο λόγω αγνοιας, το έχω παραδεχτεί, είναι όμως ένας υπέροχος σκύλος...με τα οποια μικροπροβληματάκια του...και χαίρομαι που είναι μαζί μου και όχι με κάποιον άλλον ιδιοκτήτη...εννοώ...δεν τον αλλάζω με τίποτα!!!
Από τη μετέπειτα εμπειρία μου κατάλαβα ότι είναι βάναυσο για οποιοδήποτε κουταβάκι να περνάει έστω και 10 μέρες μέσα σε ένα κουτί 1Χ1 (πολύ λέω...) σε βιτρίνα pet shop...προφανώς πρέπει να είναι ολέθριο και για την ανάπτυξή του...και γιαυτό πλέον δεν αγοράζω τίποτα από pet shop που έχουν ζωάκια στη βιτρίνα τους...
 


SchnauzerGR

Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
24
0
Υπάρχουν εκτροφείς, αγαπητέ φίλε. Εάν ερχόσουν στην τελευταία έκθεση του ΚΟΕ θα τους έβλεπες και συ. :)

Εγώ οποτε πήρα τηλέφωνο στον ΚΟΕ εξυπηρετήθηκα. Τώρα γιατί δεν εξυπηρετήστε εσείς, δεν το γνωρίζω. Σίγουρα δεν είναι η ιδανική κατάσταση στον Όμιλο, αλλά ούτε ανενεργός, ούτε ανύπαρκτος είναι.

Γαλλικό μπουλντογκ από pet shop είναι καλύτερο ανέκδοτο και από το «Αλβανός τουρίστας». Καλά ψώνια!:paja1:
Τι να σου πω φιλε μου εμενα 3 φορες που τους πηρα τηλεφωνο και τις τρεις φορες δεν ασχοληθηκαν μαζι μου. απο κει και περα στην εκθεση που εγινε προσφατα ηρθα αλλα δεν θελω να σχολιασω το τι εγινε οταν προσεγγισα εναν .... εκτρωφεα - εμπορο γαλλικου (μονο ετσι μπορω να τον χαρακτηρισω ....1500 ευρω για πετ!!! αυτο δεν ειναι ανεκδοτο?????) .

Οσο για σκυλι τελικα μιλισα χτες με φιλικο μου εκτρωφεα αλλης ρατσας στο εξωτερικο και ειπε οτι θα κοιταξει μας βρει εκτρωφειο στη χωρα του, και θα κανει αυτος ολη την ερευνα για το σκυλι οποτε αν ολα πανε καλα θα παρουμε απο εκει ,παλι καλα που εχω διασυνδεσεις... δεν θα αφηνα τον φιλο μου να παρει απο πετ σοπ ακομα και αν του το χαριζανε! ειδικα οταν μιλαμε για μια ρατσα που μπορει να βγαλει ενα τονο προβληματα υγειας.
 
Last edited:


puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Εκτροφεις υπαρχουν και στην ελλαδα 1-2 πλεον ..και πολυ καλοι και στο εξωτερικο...οι τιμες ομως για καλα γαλλακια στο εξωτερικο να ξερεις οτι ανερχονται στα 1500-1700 ευρω..
Κι εγω με τον κοε ταλαιπωρηθηκα πολυ στο παρελθον και ουσιαστικα μου εδεινε τηλ που πλεον δεν υπηρχαν καν...
Μονο αν πας σε μια εκθεση σιγουρα θα βρεις καποιον εκτροφεα...και εδω που τα λεμε μονο τη margarita webber θα βρεις...Η οποια εχει ξεκινησει εκτροφη κατι λιγοτερο απο χρονο τωρα και πλεον κατεχει και σκυλια του Γκιουλπαλογλου που χασαμε προσφατα..
Ειναι μια απο τις καλυτερες εκτροφεις στα λαμπραντορ και ειμαι σιγουρος οτι θα γινει και μια υπεροχη εκτροφεας και στα γαλλακια...
Δεν ξερω αν εχει γεννα και μια κοπελα που εχει ξεκινησει προσφατα στη Συρο και την ειδα σε κανα δυο εκθεσεις...
Ψαξου λιγο ..οπως ειπαν και παραπανω πηγαινε σε μια εκθεση(θα ξαναρχισουν απο σεπτεμβρη) και προπαντως μη βιαζεσαι...η καλη επιλογη γαλλικου θα σε γλιτωσει απο παρα πολλα μελοντικα προβληματα..