Γαλλικό Μπουλντόγκ (Bouledogue Francais)


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ψάξε αν υπάρχει ενεργός όμιλος

γράψου μέλος

παρακολούθησε τις γενικές συνελεύσεις

καταψήφισε το κατεστημένο

και σε 2- 3 χρόνια έχεις έναν αξιόλογο όμιλο

(λέμε και καμιά μαλακία να περνάει η ώρα) :D:D:D:D:D
 


puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Καλο εεεεε...χαχαχαχαχα!!!!!!!
Που θα παει...ειμαστε 2, ειμαστε 3, θα γινουμε 1113 και θα ανοιξουμε και το ριμαδοομιλο..χαχα!!!
 


Stavkouk

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2008
57
0
Παιδια ηρθα κ εγω!!!Απλα τα λατρευω τα γαλλικουλια!!!Ειναι η πιο ζουζουνιαρικη φατσα!!Που θα παει, θα βρω κ εγω ενα!!!
 






msantas

Well-Known Member
16 Ιανουαρίου 2011
170
0
37
Π.Φάληρο
τι το ήθελα και έβλεπα το σποτάκι στη makedonia tv με το απίστευτα όμορφο γαλλάκι!!!
2 χρόνια μου πήρε να μάθω το όνομα της ράτσας και 7 να το αποκτήσω,με φάγανε
οι κακές παρέες βλέπετε!!!:twisted:

Έρωτας μεγάλος...τρέλα.....απίστευτα όμορφα.....ζωηρά......κλπ...κλπ ....κλπ.....:D:D:D

Ps. Πετάξτε με ξανά στο Frenchie Crash Test και ξεχάστε με λέμε:D!!!!!!!!!:yes::yes::yes::picaron::cuniaoo:
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
τι το ήθελα και έβλεπα το σποτάκι στη makedonia tv με το απίστευτα όμορφο γαλλάκι!!!
2 χρόνια μου πήρε να μάθω το όνομα της ράτσας και 7 να το αποκτήσω,με φάγανε
οι κακές παρέες βλέπετε!!!:twisted:

Έρωτας μεγάλος...τρέλα.....απίστευτα όμορφα.....ζωηρά......κλπ...κλπ ....κλπ.....
Ps. Πετάξτε με ξανά στο Frenchie Crash Test και ξεχάστε με λέμε
Πας και εσύ ...αρρώστησες!
Σε ενάμισυ χρόνο το πολύ σε βλέπω και με δεύτερο... :D
 








filio

Active Member
22 Δεκεμβρίου 2010
28
0
Βόλος
Συμφωνω απολυτα με την frenchiefan ειναι σαν τα πατατακια ( κανεις δεν μπορει να φαει μονο ενα)!
Και εγω ετσι επαθα βεβαια ο πρωτος γαλλος μου ηταν ερωτας με την πρωτη ματια !
Αντε καλα να παθεις και εσυ!
 


stavros10

Member
18 Φεβρουαρίου 2011
8
0
νεος στο φορουμ στιν γυρα ειμαι κ εγω για ενα γαλικο μπουλντογκ παιδες πολυ ομορφο σκυλακι το σιγκεκριμενο αλλα απο οτι διαβαζο με πολλα πολλα εξοδα δυστιχος δν εχω τοσα φραγκα για να αποκτισο απο εκτροφεα αλλα δισταζο κ το πετ σοπ διοτι για να παρεις ενα σκυλο πρεπει να εισαι σιγουρος οτι εχει τιν υγεια του σσε τι καταστασι ηταν η μανα του κ διαφορα αλλα ψαχνο για καμια ευκαιρια π τιν θεωρο απιθανη !Αμα δν κατσει κ παρο γαλικο μπορειται να μου προτινετε μερικες ρατσες για διαμερισμα!ευχαριστο πολυ!
 


io maria

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2010
1.322
28
Γέρακας
Αν το αποκτησεις απο pet shop το μονο σιγουρο ειναι οτι θα σου κοστισει πολλα παραπανω φραγκα απο οτι αν το παρεις απο εκτροφεα. Το ιδιο και αν το παρεις απο ιδιωτη. (και ας εχει και την μανα και τον πατερα με χαρτια ο τυπος ειναι ασχετος και οπως δεν θα επαιρνες εμενα να σου φτιαξω το αμαξι που ξερω 5 πραγματα και θα πηγαινες σε επαγγελματια ετσι πρεπει να κανεις και για τον σκυλο σου) Το αρχικο κοστος αποκτησης σκυλου ειναι μηδαμινο μπροστα στα χρηματα που θα ξοδευψεις για την συντηρηση του (μιλαμε για τουλαχιστον 10-15 χρονια)
Ευκαιριες (σωστα σκυλια και οχι οτι ναναι) δεν προκειται να βρεις. Οσοι εχουν σωστα σκυλια και σωστα αποκτημενα δεν τα πετανε στο δρομο, δεν τα χαριζουν αλλα ουτε τα ξεπουλανε με 200 ευρω.
Να σου προτεινω καποια ρατσα για διαμερισμα δεν μπορω αλλα μπορω να σου προτεινω μερικα ωραιοτατα διακοσμητικα για το σαλονι....
 


stavros10

Member
18 Φεβρουαρίου 2011
8
0
το ειρωνικο υφος δν καταλαβα..μαρια δν θελω ενα σκυλο ετσι για να τον εχω ξερω οτι ειναι τεραστια ευθινη δν χρειαζεται να μου λες για διακοσμιτικα κ διαφορα απλως ρωτισα για ρατσα η οπια θα τιν παλεβει μεσα στο σπιτι !
 


elenian

Active Member
5 Σεπτεμβρίου 2009
29
0
@stavros10
Αφού δεν μπορείς να διαθέσεις τόσα χρήματα,και το καταλαβαίνω αυτό, γιατί δεν υιοθετείς ένα αδεσποτάκι;;; Και μικρό θα είναι ,αφού υπάρχουν πολλά μικρούλια και θα σώσεις και μια ψυχούλα.
 


io maria

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2010
1.322
28
Γέρακας
Δεν ηταν ειρωνικο Σταυρο. Απλα ηθελα να σου δειξω προτασεις για φυλη πολυ γενικα χωρις να ξερουμε τιποτα για σενα, τον τροπου ζωης σου, την εμπειρια σου με σκυλια. Ακομα και αν ξεραμε καποια πραγματα και παλι δυσκολα θα μπορουσε καποιος με απολυτη σιγουρια να σου προτεινει κατι. Το να λες οτι θες καποιο σκυλο για σπιτι ειναι τοσο γενικο οσο το να σου προτεινω καποιο διακοσμητικο για το σαλονι σου χωρις να ξερω το στυλ του σαλονιου σου, χωρις να ξερω τις προτιιμησεις σου και χωρις να ξερω αν θα ταιριαζε στον χωρο σου (οπως δεν μπορω να ξερω αν σου πω την ταδε φυλη αν θα ταιριαζει με τον χαρακτηρα σου). Καταλαβες τωρα πως το λεω? (οκ ηταν και περασμενη η ωρα και επρεπε να το αναλυσω λιγο παραπανω για να μην παρεξηγηθεις συγνωμη)
Απο εκει και περα ολα τα σκυλια μπορουν να ζησουν σε διαμερισμα αναλογα με το ποσο ασχολεισαι μαζι του. Μην κολλας στο μεγεθος. Οσο μικρο ή οσο μεγαλο και αν ειναι αν μπορεις να καλυψεις τις αναγκες του για βολτες και εκτονωση τοτε μπορει να μεινει μαζι σου.
Δεν παιρνας μια απο την ενοτητα με τα νεα μελη να μας συστηθεις και να το συζητησουμε (γιατι εδω ημαστε και off topic)

YΓ ξεχασα η γαιδαρα να σου πω καλωσηρθες.
 


elenian

Active Member
5 Σεπτεμβρίου 2009
29
0
μπορεί να μου πει κάποιος για την ουρά που έχουν τα γαλλάκια;;; μου είπαν ότι είναι αυστηρά έως 1 εκατοστό .
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
μπορεί να μου πει κάποιος για την ουρά που έχουν τα γαλλάκια;;; μου είπαν ότι είναι αυστηρά έως 1 εκατοστό .
Εαν ειχες μελετησει λιγο το προτυπο φυλης, που ειναι στην πρωτη σελιδα, θα εβλεπες και λεπτομερες αναφορα για την ουρα!
Οστοσο σου την παραθετω :
Ουρά: κοντή, χαμηλά στους γοφούς τοποθετημένη, κοντά στα οπίσθια. Στην βάση της χοντρή, σπασμένη ή σαν κόμπος, λεπταίνοντας προς το τέλος της. Ακόμα και σε κίνηση πρέπει να παραμένει κάτω από την οριζόντια. Μια σχετικά μακριά ουρά (αλλά όχι περισσότερα από μέχρι τους ταρσούς) ή οποία είναι σπασμένη και λεπταίνει προς το τέλος της, επιτρέπεται, αλλά δεν είναι επιθυμητή.
 


elenian

Active Member
5 Σεπτεμβρίου 2009
29
0
Ευχαριστώ και...φυσικά και το χα διαβάσει!!! Απλά η ερώτηση ήταν συγκεκριμένη.Μου είπαν ότι είναι αυστηρά έως ένα εκατοστό.Μέχρι τους ταρσούς δεν είναι αυστηρά έως ένα εκατοστό. Θενκ γιου ένιγουει!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3