Γαστριτιδα


fidel2006

Member
23 Μαρτίου 2009
17
0
Αθηνα- Πετρουπολη
Θέλω να σας πω για κατι που με απασχόλησε να μου πειτε καμια γνώμη...
Ο Φιντελινος μου την Δευτέρα έκανε 3 φορές εμετο με αίμα! Σταδιακα μειώθηκε η όρεξή του για φαγητό με αποτέλεσμα να τρώει το μισό απο οτι πριν.Συνέχιζε όμως να εχει όρεξη για παιχνίδια και βόλτες.Χθες το βραδυ το μπασταρδακι :) δεν μ'αφησε καθολου να κοιμηθώ.Εκανε 3 φορες εμετο χωρίς αιμα αυτή την φορά.Διαρροια δεν ειχε. Τον πήγα στον γιατρό ο οποίος αφου τον εξέτασε λιγο και ειδε λίγο αιματάκι στον ποπό:):):):) του μου είπε ότι έχει γαστρίτιδα (η κατι τέτοιο) και μου έδωσε δύο σιροπια το epadozon kai to peptonirm και μου συνέστησε δίαιτα με κοτόπουλο και ρύζι για κανα δυο βδομάδες. Επειδή πηγα 1 φορα σε αυτον τον συγκεκριμένο σας φαίνονται λογικα αυτά που μου ειπε? Α του έκανε και δ΄υο ενεσεις με κάτι φάρμακα.
Please όποιος ξέρει ας πει κατι!
Ευχαριστώ!!!
 






izambella

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2009
97
0
ακούω δυάρια με αίμα και εμετό και παθαίνω πανικό.... πριν πόσο καιρό έκανες τα εμβόλια του και γιατί πήγες πρώτη φορά σε αυτό τον γιατρό και όχι σε αυτόν που τον παρακολουθεί????? :confused::confused::confused::confused: πώς ειναι τώρα το σκυλί?
 


fidel2006

Member
23 Μαρτίου 2009
17
0
Αθηνα- Πετρουπολη
ακούω δυάρια με αίμα και εμετό και παθαίνω πανικό.... πριν πόσο καιρό έκανες τα εμβόλια του και γιατί πήγες πρώτη φορά σε αυτό τον γιατρό και όχι σε αυτόν που τον παρακολουθεί????? :confused::confused::confused::confused: πώς ειναι τώρα το σκυλί?
Εκανε μονο εμετο με αιμα.
Τα εμβολια τα εκανα νοεμβρη-οκτωβρη.
Μετακομισα και δεν μπορω να πηγαινω σ'αυτην που πηγαινα.
Σ'αυτον τον γιατρο που πηγα τωρα ειχα ξαναπαει οταν τον πηρα για ορθοπεδικους(!) λογους και μου ειχε φανει καλος. Και ολως τυχαιως το ιατρειο του ειναι διπλα στο σπιτι που μετακομισα.
Το σκυλι ειναι μες την τρελή χαρα , εχει ορεξη για φαγητο πλεον για την ακριβεια πειναει σαν λυκος!
δεν μπορω να τον ψυχολογησω...
αν ειχε καμια σοβαρη αρρωστεια θα εκανε σαν τρελος οταν τρωω η οταν πλησιαζω στην κουζινα?
 






Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.462
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
Το κόκκινο αίμα στα κακά είναι από το παχύ έντερο, το μαύρο από το στομάχι, γι' αυτό ρώτησα.
Μήπως έφαγε κάτι που του τραυμάτισε το στομάχι; Κάποιο πλαστικό, κάποιο κόκαλο; Αυτό θα δικαιολογούσε εματό με αίμα.
Από γαστρίτιδες κλπ δε γνωρίζω...
 


fidel2006

Member
23 Μαρτίου 2009
17
0
Αθηνα- Πετρουπολη
Δεν πρεπει να εφαγε κατι πλαστικο. Απλα δυστυχως εχω την κακη συνηθεια να του δινω απο το φαγητο μου λιγο.Ισως τον πειραξε κατι απο αυτο.Παντως πλεον δεν ανησυχω ιδιαιτερα γιατι το ζωντανο ειναι μες την καλη χαρα.Τις προαλλες στον κτηνιατρο τρεις ενεσεις του εκανε και παρολα αυτα δεν σταματησε να κουναει την ουρα του! Και επανηλθε και η ορεξη του.Και εμετο δεν ξανακανε.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Tο φαγητό σου είχε μέσα καυτερά?
O γιατρός κοίταξε την στοματική του κοιλότητα?
Eπίσης τι διάγνωση έκανε?
και για ποιον λόγο του έκανε ένεση?
 




fidel2006

Member
23 Μαρτίου 2009
17
0
Αθηνα- Πετρουπολη
Η ενεση ηταν αντιεμετικη.Ξεχασα να το πω.Πραγματικα δεν ξερω τι μπορει να τον πειραξε.Το φαγητο ειχε παπρικα αλλα μιλαμε για δυο-τρεις πατατες.Παντως το σκυλι ειναι πραγματικα μια χαρα! Τι να πω...Το κανε εσκεμενα για να τον χαιδολογω και να τον κακομαθαινω!!!
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Οχι αυτό δεν γίνεται..

Δεν ρώτησα τι έχει για τον εμετό αλλα για τo αιμα..

Ο γιατρός τι είπε?
Ισως να ερεθίστηκε κάπως ο οισοφάγος η να γδάρθηκε με κάτι ο ουρανίσκος..
 


fidel2006

Member
23 Μαρτίου 2009
17
0
Αθηνα- Πετρουπολη
Ο γιατρός μου είπε οτι προφανώς δημιουργήθηκαν μικρες πληγες στο στομάχι από την διατροφή. Πάντως το σκυλί δεν ήταν καλά για 3 μερες. από την στιγμή που πήγα στον γιατρό και όρεξη εχει και εμετό δεν έχει ξανακάνει. Απλά εμένα μο φάνηκε υπερβολική η θεραπεία.Δεν ξέρω τι να πώ γιατρός δεν είμαι!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.117
Μηνύματα
895.869
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki