Γατα... Ε, και;


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Σε αυτο δεν θα σου απαντησω, διοτι προφανως εχει πειστει οτι μισώ της γάτες και τον ελευθερο μου χρονο τις κυνηγάω με τον σκύλο μου για χαβαλε... :p
Αμάν αυτά τα edit εκ των υστέρων. Μπερδεύουν...
Το προφανές σου, είναι ελαφρώς κουλό.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Πέρα από τον Α-ΦΥ-ΣΙ-ΚΟ σκύλο μου που έχει τοξοπλάσμωση, που αν και δεν του έχω κάνει εξετάσεις, η πάθησή του αποδεικνύεται πανευκολα, ιδού:
Μάλλον έχω προσβληθεί κι εγώ, γιατί ο μόνος λόγος που δεν έχω 15 + γάτες είναι ότι θέλω να μπορώ να παρέχω τουλάχιστον τα απαραίτητα σε ότι ζει μαζί μου...

Αυτό που δεν έχω καταλάβει βέβαια είναι το από τι πάσχουν οι γάτες που έλκονται από σκύλους. Αν κρίνω από αυτή της παραπάνω φωτογραφίας, μάλλον από κρυογατσουλίαση αφού η φωτογραφία τραβήχτηκε χειμώνα που ήταν «κρύο, καιρός για δυο»
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Τέλεια!αχ να το δω αυτό με τον δούκα και τη μπάρμπι μου και να κλείσω ως σκυλογατομάνα! Πως στο καλό το κατάφερες αυτό κρητικοπούλα,,,,,
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Με γάτα νεαρή και νεοφερμένη στο σπίτι κι ενήλικο σκύλο... Το ανάποδο δεν μου έχει τύχει. Έχει βοηθήσει ότι ο Ρας έχει κάνει και τη νταντά σε νεογέννητα γατιά κι είχε τα "δωράκια" του κάθε φορά που τα περιποιούνταν...

Α! και μέχρι να σταματήσει να φυσάει η γάτα (το γνωστο κχχ), με πολύ αγωνία και συνεχή επιτήρηση όταν ήταν μαζί μέχρι να μπορέσω να τα εμπιστευτώ και τα δύο... Και με διέξοδο διαφυγής ΠΑΝΤΑ για τη γάτα...

Όλ'αυτά βέβαια για σκύλο που..."πάσχει από τοξοπλάσμωση" κατά το Discovery Channel σύμφωνα με αυτά που γράφει το μέλος AchiTG. Χμμμ θα ρωτήσω την κτηνίατρό μας, όοοόοοόταν..

Υπάρχουν και μέλη που τα κουτάβια τους ήρθαν και βρήκαν ήδη τη γάτα στο σπίτι. Δε ρωτάς αυτούς καλύτερα?
 
Last edited:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
AchiTG

Καταρχήν να χαίρεσαι που δεν θα σε κάνει έλκυθρο στο λουρί κυνηγώντας μια γάτα.

Δεύτερον, συχνά στη μάχη με τη γάτα χάνει ο σκύλος και βγαίνει με ένα μάτι λιγότερο.

Τέλος, προσπάθησε να συντηρήσεις αυτή τη συμεριφορά γιατί ναι, μπορεί να αλλάξει μελλοντικά. Έχω σκύλο που περνούσε μέσα από μια ντουζίνα γάτες τελείως αδιάφορα σαν να μην υπήρχαν. Ακολουθώντας όμως τα χούγια του δεύτερου σκύλου, τώρα κάνουμε "έλκυθρο" και με τους δύο - όχι σε τραγικό βαθμό, αλλά σαφώς θα προτιμούσα όπως ήταν πριν η κατάσταση.

Παρεμπιπτόντως στο σπίτι εκτός από τους 2 σκύλους έχω και μια γάτα - μεταξύ τους όλα τζάμι.
 
Last edited:


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Άλλο πράμα η χαριτωμενιά του σκύλου ρε παιδάκι μου,κοίτα πως έχει διπλώσει για να κοιμηθεί ..σου'ρχεται να πας να τον ξυπνήσεις για να τον χαιδέψεις!!!

Η γάτα από την άλλη ...typical,όοοχι δίπλα,όοοοχι αριστερά η δεξιά,έπρεπε να είναι από πάνω του!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Άλλο πράμα η χαριτωμενιά του σκύλου ρε παιδάκι μου,κοίτα πως έχει διπλώσει για να κοιμηθεί ..σου'ρχεται να πας να τον ξυπνήσεις για να τον χαιδέψεις!!!

Η γάτα από την άλλη ...typical,όοοχι δίπλα,όοοοχι αριστερά η δεξιά,έπρεπε να είναι από πάνω του!
Είδες? ατιμα πλάσματα... πρεπει να το παίξουν αφεντικά...
 


AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1
Το συγκεκριμένο thread λοιπόν, είναι μια γροθιά στο μέχρι τώρα κατεστημένο(!) και εισάγει μια νέα ριζοσπαστική θεωρία που θέλει το σκύλο να κυνηγάει τη γάτα, γιατί την βλέπει σαν υποψήφιο ζουμερό μεζεδάκι με γρήγορα πόδια, όπως ακριβώς βλέπει το λιοντάρι τη γαζέλα. Επιπροσθέτως, οι γάτες πρέπει να μπουν σε καραντίνα. Όλες. Αν δεν τις εξοντώσουν οι σκύλοι, θα γίνουν αντικείμενο μελέτης από τον Μόλντερ και τη Σκάλυ
Και εαν σου φαινεται τοσο ριζοσπαστικη η θεωρια, του οτι οι σκυλοι κυνηγανε τις γατες, τι να σου πω... Μαλλον υπαρχει μια διασταση αποψεων περι "μητερας φυσης" και βιολόγιας.
(αυτα περι μεζεδων, ειναι αποκυήματα της φαντασίας σου, δεν ανεφερα ποτε κατι τετοιο. Το παραδειγμα με το λιονταρι το εφερα για να δειξω το σημαινει ΦΥΣΙΚΟ και τι ΑΦΥΣΙΚΟ.

Οσο για τον Μολντερ και την Σκαλυ, ενα εχω να σου πω...
Περαστικα silver! (Δεν σε ειρωνευτικα, εσυ το κανεις.)
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Πω πω πω, αμέσως να κατηγορήστε τη μικρή... Να'ναι καλά όπου είναι... Να, για την αποκατάσταση της ατιμίας της
315056_147177262089145_1625780265_n.jpg
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Σκέφτομαι να το πω,να μην το πω,αν δεν το πω θα σκάσω οπότε θα το πω.

Πριν καιρό τα συμπαθούσα πολύ τα γερμανικά ποιμενικά.Τελευταία όμως,που βλέπω ότι έλκουν ένα συγκεκριμένο target group ανθρώπων(μέσα από αναρτήσεις),έχω αρχίσει να τα αντιπαθώ ρε γαμώτο!!!

Αντίστροφη ψυχολογία θα μου πείτε..κ δεν θα έχετε άδικο!


Ούφ,ξαλάφρωσα τώρα που το είπα!
 


AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1
Πέρα από τον Α-ΦΥ-ΣΙ-ΚΟ σκύλο μου που έχει τοξοπλάσμωση, που αν και δεν του έχω κάνει εξετάσεις, η πάθησή του αποδεικνύεται πανευκολα, ιδού: Μάλλον έχω προσβληθεί κι εγώ, γιατί ο μόνος λόγος που δεν έχω 15 + γάτες είναι ότι θέλω να μπορώ να παρέχω τουλάχιστον τα απαραίτητα σε ότι ζει μαζί μου...
Αφου θες κι εσυ ειρωνειες τοτε να πας να το κοιταξεις, γιατι δεν το εγραψα εγω το αρθρο...

AchiTG

Καταρχήν να χαίρεσαι που δεν θα σε κάνει έλκυθρο στο λουρί κυνηγώντας μια γάτα.

Δεύτερον, συχνά στη μάχη με τη γάτα χάνει ο σκύλος και βγαίνει με ένα μάτι λιγότερο.

Τέλος, προσπάθησε να συντηρήσεις αυτή τη συμεριφορά γιατί ναι, μπορεί να αλλάξει μελλοντικά. Έχω σκύλο που περνούσε μέσα από μια ντουζίνα γάτες τελείως αδιάφορα σαν να μην υπήρχαν. Ακολουθώντας όμως τα χούγια του δεύτερου σκύλου, τώρα κάνουμε "έλκυθρο" και με τους δύο - όχι σε τραγικό βαθμό, αλλά σαφώς θα προτιμούσα όπως ήταν πριν η κατάσταση.

Παρεμπιπτόντως στο σπίτι εκτός από τους 2 σκύλους έχω και μια γάτα - μεταξύ τους όλα τζάμι.
Ευχαριστω για την απαντηση vrmode, κατι τετοιο περιμενα να ακουσω απο την αρχη, αλλα μια η ζεστη, μια η τρόικα, και λιγο που μας "ψεκαζουν"... παραλιγο να με βγαλουνε απο γατοφονια μεχρι τρελο... τσπ!
 


AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1
Σκέφτομαι να το πω,να μην το πω,αν δεν το πω θα σκάσω οπότε θα το πω.

Πριν καιρό τα συμπαθούσα πολύ τα γερμανικά ποιμενικά.Τελευταία όμως,που βλέπω ότι έλκουν ένα συγκεκριμένο target group ανθρώπων(μέσα από αναρτήσεις),έχω αρχίσει να τα αντιπαθώ ρε γαμώτο!!!

Αντίστροφη ψυχολογία θα μου πείτε..κ δεν θα έχετε άδικο!


Ούφ,ξαλάφρωσα τώρα που το είπα!
Καλα εκανες και δεν το κρατας μεσασου, αλλα θα σε παρακαλουσα να μου πεις τα χαρακτηριστηκά του συγκεκριμένου target group ανθρώπων που αναφέρεις, αμα ειναι αρνητικα, να τον δωσω να παρω κανεναν αλλον! :)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Πω πω πω, αμέσως να κατηγορήστε τη μικρή... Να'ναι καλά όπου είναι... Να, για την αποκατάσταση της ατιμίας της
View attachment 39411
Και παλι τον εκμεταλλεύεται... ως θερμοφόρα!

Ελπίζω η νέα μαυριδερή παρεα του να μην εχει τετοια ψευδαίσθηση μεγαλείου! :p
 


AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1
Αμάν αυτά τα edit εκ των υστέρων. Μπερδεύουν...
Το προφανές σου, είναι ελαφρώς κουλό.
Απλα προσπαθησα να κρατησω το thread σε μια "ταξη"... τελος παντων.

Το προφανες μου ειναι κουλο, και φταίω εγω, επρεπε να επισημάνω με bold οτι κανω πλάκα για την γατουλα, απλα δεν περιμενα οτι θα ήσασταν τοσο αρνητικοι στο χιουμορ... ;)
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ghelly φοράει scalibor άρα είναι πιό πρόσφατη η φωτο...

AchiTG η ειρωνεία μου πάει περισσότερο προς το Discovery αλλά η αλήθεια είναι ότι σε παίρνει κι εσένα η μπάλα, από την άλλη δεν περίμενα να θιχτείς τόσο. (Μου φαίνεται τώρα τελευταία ή έχω γίνει πιο δηκτική, λόγω των λόγων που αναφέρεις κι εσύ έχουν γίνει κάποιοι πιο εύθικτοι ή όντως μας ψεκάζουν.) Απ'ότι βλέπεις κρατάω και μια πισινή, να ρωτήσω την κτηνίατρο, μπας κι έχει το άρθρο δίκιο, απλά δεν το νομίζω και βάση της γνώμης μου εκφράζομαι.
Απλα προσπαθησα να κρατησω το thread σε μια "ταξη"... τελος παντων.

Το προφανες μου ειναι κουλο, και φταίω εγω, επρεπε να επισημάνω με bold οτι κανω πλάκα για την γατουλα, απλα δεν περιμενα οτι θα ήσασταν τοσο αρνητικοι στο χιουμορ... ;)
Απ'ότι βλέπεις συνέβει και σε εσενα να μην αναγνωρισεις το χιούμορ του άλλου...

By the way, δεν είναι υποχρεωτικό να με συμπαθήσεις, δεν παίζω/ουμε κανένα παιχνίδι δημοτικότητας!
 
Last edited:


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Εμείς έχουμε humor,η mareco είναι η επιτομή της σοβαρότητος απλά!
Δε σηκώνει πολλά πολλά ..

Άν πεις κάτι που δεν πρέπει,υπάρχει το ενδεχόμενο να το πληρώσεις με τη ζωή σου!
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα είμαστε ε; Εγω πάντως που είμαι φανατική γατόφιλος το βρήκα ανάλαφρο και χιουμοριστικό το ερώτημα του νέου μέλους .
 


AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1
Ghelly φοράει scalibor άρα είναι πιό πρόσφατη η φωτο...

AchiTG η ειρωνεία μου πάει περισσότερο προς το Discovery αλλά η αλήθεια είναι ότι σε παίρνει κι εσένα η μπάλα, από την άλλη δεν περίμενα να θιχτείς τόσο. (Μου φαίνεται τώρα τελευταία ή έχω γίνει πιο δηκτική, λόγω των λόγων που αναφέρεις κι εσύ έχουν γίνει κάποιοι πιο εύθικτοι ή όντως μας ψεκάζουν.) Απ'ότι βλέπεις κρατάω και μια πισινή, να ρωτήσω την κτηνίατρο, μπας κι έχει το άρθρο δίκιο, απλά δεν το νομίζω και βάση της γνώμης μου εκφράζομαι.
Απ'ότι βλέπεις συνέβει και σε εσενα να μην αναγνωρισεις το χιούμορ του άλλου...

By the way, δεν είναι υποχρεωτικό να με συμπαθήσεις, δεν παίζω=ουμε κανένα παιχνίδι δημοτικότητας!
Ουτε και να σε αντιπαθω ομως, επειδη ισως καπου υπηρξε κακη συνεννόηση...

Οσο για το χιουμορ, ειναι κομματακι δυσκολο να το βγαλεις οπως θελεις μεσα απο τον γραπτο λογο και καμια φορα παρεξήγησε... απλα αν κανεις μια ανασκόπηση στο thread, θα καταλαβεις γιατι τα πηρα.

Καλα να μην καταλαβαινουμε το χιουμορ, οκ... αλλα το να βγαζουμε συμπεράσματα για τον αλλον και να τον κατατασουμε σε target group ή να τον κρίνουμε αρνητικα... νομιζω ειναι λιγο υπερβολικο!


Εμείς έχουμε humor,η mareco είναι η επιτομή της σοβαρότητος απλά!
Δε σηκώνει πολλά πολλά ..

Άν πεις κάτι που δεν πρέπει,υπάρχει το ενδεχόμενο να το πληρώσεις με τη ζωή σου!
Καλα που μου το πες! Αλλα μηπως θα επρεπε να το βαλουμε και στο thread Οδηγος για τα νεα μελη... μην χασουμε κοσμο αδικα! :p
 
Last edited:




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.608
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3