Γεια σας και παλι!


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Τρομερή φωτογραφία ο μπόμπος!

Και το θέμα αυτιά είναι σημαντικό..Ακόμα κι αν επιτρεπόταν, είναι κρίμα. Μιλάμε για ακρωτηριασμό χωρίς λόγο.

Καλό θα ήταν να καταλάβεις ότι έσφαλες, κι από δω και πέρα να συμβουλεύεις κι εσύ φίλους, γνωστούς κι αγνώστους για το πόσο λάθος είναι αυτή η πράξη.
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Για να ελαφρυνω την ατμόσφαιρα δείτε που έκανε κάτι ο μικρός έχθες και γελαγα όλο το βράδυ!!!Τονίζω πως το έκανε ολομόναχος χωρίς καμία παρατρυνση!!στο σκαμπο αυτό κάθομαι να φτιάχνω το τζάκι και ο μικρός κάθεται πάντα δίπλα μου,οπότε μια στιγμή που σηκώθηκα να παω στην κουζινα έκανε την έκπληξη!!

View attachment 42056
Αχααχαχαχαχα!
Ειναι τελειος!
Απλα προσπαθησε να σου παρει την "θεση" αλλα οπως κ να'χει πεθανα στο γελιο!
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Να σου ζήσει ο σκύλαρος σου!
Γερός και δυνατός να είναι! :)

(μεταξύ μας πάντως, τα αυτάκια του....ε..., χάλια τα έκοψαν....)
 


mortezes

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2009
632
1
Καλοριζικος.
Μπορεις να βαλεις μια φωτογραφια του πατερα που ειναι 58 κιλα ?
 


ramos

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2012
167
2
Να ξεκαθαρισω κάτι,φυσικά και τις πράξεις αυτές δεν τις κάνουμε για να τις διαφημισουμε αλλά πολλοί έχουν στο μυαλό τους τον συνδιασμο άγριο σκυλι-κομμενα αυτια:Μοστρά αδιάφορου ιδίοκτητη!απλά δεν είμαι έτσι...aganthe όντως μπορούσε και καλύτερα αλλά θα μεγαλώσει η κεφάλα και θα ισορροπησει λίγο...mortezes δεν έχω φωτό του αλλα θα δω μήπως βρω!θες να τον δεις?
 


ramos

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2012
167
2
mortezes βρηκα τυχαια στο fb του παιδιου που τον πηρα φωτο και του μπαμπα και της μαμας μαζι!
δεξια η μαμα αριστερα ο μπαμπας!η φωτο ειναι λιγο μακρυνη και δεν φαινεται ποσο ψηλοι ειναι και οι 2!75339_1712747577812_7268990_n.jpg
 






ramos

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2012
167
2
Χάνεται το ύψος στη φωτός και δεν μπορείς να καταλάβεις!θα τόυ ζητήσω καμία καλύτερη και πρόσφατη!
 




ramos

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2012
167
2
Δεν νομίζω αλλά σου λέω πως είναι λίγο παλιά η φωτό!τη μαμα εγώ την είδα αδυνατισμενη από την γέννα κ ο μπαμπάς τώρα μου φάνηκε λίγο πιο καρδαμωμενος!
 
Last edited:


mortezes

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2009
632
1
Σε ποια φαση ειναι 58 κιλα ο πατερας ?
Στην φωτογραφια η οπως ειναι σημερα, που τον περιγραφεις ?
 








Karkalas

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
147
2
Ρίο, Πάτρα
Για τα αυτιά τα είπαν οι προηγούμενοι.

Και κατά την άποψή μου λογικό ήταν να "διαφημίσεις" την πράξη σου περί φιλοζωικής, στην προσπάθειά σου να εξηγήσεις πως δεν είσαι ελέφαντας.

Όσον αφορά τον πατέρα του κουταβιού σου, αποκλείεται να είναι 58 κιλά.

Εκτός αν έχει κόκκαλα από μολύβι :p

Σημασία πάντως δεν έχουν τα κιλά.

Είναι όμορφο το κουταβάκι σου να το χαίρεσαι και να το προσέχεις όσο περισσότερο μπορείς.

Όλα τα άλλα τα θεωρώ υπερβολές (αυστηρές εκπαιδεύσεις κτλ) ειδικά από τόσο μικρή ηλικία, αλλά όχι πως είναι κακό αυτό που κάνεις.

Φαίνεσαι να γουστάρεις το σκύλο σου, και αυτό έχει σημασία. Να του αφιερώνεις χρόνο.
 


ramos

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2012
167
2
Να'σαι καλά φίλε karkalas!ακριβώς για αυτό το είπα και δεν ήθελα να ακούσω κανένα μπράβο!στη φωτό είναι λιγότερα κιλά αλλά είναι μακρυνη χωρίς κάποιο σημείο αναφοράς για να καταλάβεις ύψος και όγκο!όπως είπες μικρή σημασία έχει όμως!με την εκπαίδευση που είναι πειθαρχημένη και όχι θετική όπως είναι της μόδας προσπαθώ να βάλω τις βάσεις σε έναν μεγαλόσωμο και πολύ κυριαρχικο αρσενικο!να ξερεις πως ο μικρός είναι πολύ τυχερός που είναι μαζί μου και τον έχω όλη μέρα μαζί μου και στην αγγαλια μου έστω με κομμένα αυτια παρά σε αυλές και κτηματα ως είθισται για τέτοια σκυλιά και ας ειχε απειραχτα αυτακια!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ειλικρινά, πάντως, δε νομίζω να τον έκανε λιγότερο τυχερό που είναι μαζί σου και τον έχεις όλη μέρα μαζί σου και στην αγκαλιά σου, με ολόκληρα τ'αυτιά του, παρά σε αυλές και κτήματα ως είθισται για τέτοια σκυλιά.

Διότι συνήθως 1+1 καλύτερο από 1 σκέτο.

Οπως και να'χει, δεν γίνεται να του τα ξανακολλήσεις και ας είστε καλά από εδώ και πέρα! (Αλλά μην υπερασπίζεσαι και με τόσο σθένος μια, παράνομη πλέον,επιλογή και μάλιστα με επιχείρημα που εύκολα αντικρούεται)
 


Karkalas

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
147
2
Ρίο, Πάτρα
Προς υπεράσπιση του ramos, όχι πως σημαίνει κάτι αυτό που θα πω, απλά να ακουστεί και η άλλη άποψη.

Πριν λίγο καιρό βρέθηκα στην πολύ ευχάριστη θέση να κάνω έρευνα για τον επόμενο σκύλο που θα αποκτούσα.

Είχα σχεδόν καταλήξει σε ντόμπερμαν, το οποίο επουδενί θα κρατούσα άκοπο...

Κάποιες ράτσες τις έχουμε συνδέσει με κάποιο τρόπο στο μυαλό μας, και δεν είναι εύκολο να αλλάξει αυτό.

Ντόμπερμαν, ντόγκο, κτλ, είναι κατά τη γνώμη πολλών ανθρώπων πολύ κατώτερα εμφανισιακά όταν είναι άκοπα.

Προσωπικά λοιπόν, πήρα την προκαταβολή πίσω για το ντόμπερμαν που είχα κλείσει, διότι λυπήθηκα να το "σφάξω". (προς τιμήν του εκτροφέα)

Επειδή όμως πέρασε και από το δικό μου το μυαλό να το κάνω αυτό, δε μπορώ να "πετροβολήσω" τον ramos που το έκανε.

Ας το αγαπάει το σκυλάκι του, και θα είναι ακριβώς όσο ευτυχισμένο θα ήταν και με τα αυτιά του.

Μόνο αν ο φίλος τα έχει κόψει μόνος θα τον κατηγορήσω, διαφορετικά δεν έκανε κάτι κακό κατ'εμέ.

Και είναι αστείο και υποκριτικό να το συγκρίνουμε με την περίπτωση ενός παιδιού με μεγάλα αυτιά.

Άλλο παιδί, κι άλλο σκυλί, μη κοροιδευόμαστε..
 


ramos

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2012
167
2
kritikopoula mazi ta legame kai sto prwto m perasma apo to forum...dn to uperaspizomai kopela m,apla thewrw pws dinoume polu megaluterh ektash sto thema apo osh tha eprepe!nai einai en merh akrvthriasmos opws to lete alla dn ephreazei to skuli k tn zwh t!tha s pw to exhs,apo prin tn parw hmoun apofasismenos na to kanw,otan loipon eftase h mera k phga sto giatro zoristhka para polu,tn pernw loipon meta kai pame spiti.to prwi eklaige kuriws logo ths narkwshs gt enw den eixe sunelthei prospathouse na proxwrhsei k dn mporouse para Apo Pono K egw me tn kopela m kathomastan apo panw t k klaigame k emeis k mas kathgorousame gia to ti kaname sto paidi!to meshmeri p sunhlthe k epaize san xazo to xeperasame alla dn to ksanapername!to asteio ths upotheshs,exw filo pou ekane plastikh sta autia tou gt htan poly petaxta!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981