Γεια σας μπορείτε να μου πείτε τι ράτσα είναι το σκυλάκι σε αυτήν την φώτο..




Matinaki17

Member
18 Αυγούστου 2016
23
1
25
Αθηνα
@Matinaki17 καταρχας δεν καταλαβες, εγραψα να πεις στην θεια (αυτη τελος παντων που σου εδωσε του κουταβι και σε αυτη την ηλικια) να στειρωσει την σκυλα της...και καταρχην κι εσυ που λες οτι θα προσεχεις, ξερεις ποσοι προσεχαν αλλα ως δια μαγειας ζευγαρωσε ο σκυλος τους; υπαρχει και πολυ προσφατο θεμα που καποιος "την προσεχε,την ειχε κλεισμενη στην αυλη,αλλα καπως, δεν καταλαβε πως, γεννησε..."
εμενα μου μοιαζει με πολυ ομορφο σκυλακι...με 4 ποδια,2 αυτια,μια ουρα κτλ...αν μπορει καποιο απο τα παιδια που ξερουν να βρει και ρατσα στο ημιαιμακι απο αυτη την φωτο...θα μαθουμε...αν και προσωπικα δεν καταλαβαινω τον λογο που θελεις τοσο πολυ να μαθεις...αν σε ενδιαφερει για το μεγεθος του και τον ρυθμο αναπτυξης,θα σε βοηθησει ο κτηνιατρος που πρεπει να το πας αμεσα ετσι κι αλλιως.
Θα το πάω αλλά ακόμα και εκείνη ή κύρια δεν ήθελε να του κανει και ξέρω απο ζώα ξέρω πόλους που πρόσεχαν και δεν λέω μπορει να γίνει και στην δικια μου σκυλίτσα δεν αντιλεγο αλλά εγώ θέλω να είναι έτσι απο την φύση του και αν γίνει τα κουταβακια που θα κάνει θα τα φροντησο
 


Matinaki17

Member
18 Αυγούστου 2016
23
1
25
Αθηνα
Μοιαζει με τερριεδογκριφονακι.
Τα αδελφακια του τι απεγιναν?
Είχε κανει 7 το ενα το κρατισε μαζί με την μητέρα και τα αλλά τα έδωσε σε οικογένειες που ήθελαν πραγματικά ενα κουταβακι
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
ενταξει, οπως νομιζεις, ας αναλαβει καποιος με περισσοτερη ψυχραιμια απο μενα...
καλη ζωη με το κουταβι σου
 


Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
Θα το πάω αλλά ακόμα και εκείνη ή κύρια δεν ήθελε να του κανει και ξέρω απο ζώα ξέρω πόλους που πρόσεχαν και δεν λέω μπορει να γίνει και στην δικια μου σκυλίτσα δεν αντιλεγο αλλά εγώ θέλω να είναι έτσι απο την φύση του και αν γίνει τα κουταβακια που θα κάνει θα τα φροντησο
Συγγνώμη Πόσο χρόνων εισαι? Το προφίλ σου λέει 18 αλλά ο τρόπος ομιλίας σου δείχνει άτομο πολύ μικρότερης ηλικίας. Το σκυλάκι Καλώς ή κακώς το πήρες αυτό που οφείλεις κανείς τώρα είναι να ενημερωθείς για την σωστή του συμβίωση μαζί σας. Τα περί φύσης κλπ άστα γιατί όχι μόνο δεν βγάζουν νόημα αλλά ακούγονται και παιδικά. Ρώτα τον κτηνίατρο ρώτα άλλα άτομα ψάξε τα καλά και τα κακα και μετά αποφάσισε. Και κάτι τελευταίο Εάν ζεις με τους γονείς σου πρπει να είναι όλη η οικογένεια διατεθιμενη για τον σκύλο και όχι μια συμφωνία του στυλ "Θα πάρουμε σκυλο αλλά θα είναι αποκλειστικά δική σου ευθύνη"
 




Matinaki17

Member
18 Αυγούστου 2016
23
1
25
Αθηνα
Συγγνώμη Πόσο χρόνων εισαι? Το προφίλ σου λέει 18 αλλά ο τρόπος ομιλίας σου δείχνει άτομο πολύ μικρότερης ηλικίας. Το σκυλάκι Καλώς ή κακώς το πήρες αυτό που οφείλεις κανείς τώρα είναι να ενημερωθείς για την σωστή του συμβίωση μαζί σας. Τα περί φύσης κλπ άστα γιατί όχι μόνο δεν βγάζουν νόημα αλλά ακούγονται και παιδικά. Ρώτα τον κτηνίατρο ρώτα άλλα άτομα ψάξε τα καλά και τα κακα και μετά αποφάσισε. Και κάτι τελευταίο Εάν ζεις με τους γονείς σου πρπει να είναι όλη η οικογένεια διατεθιμενη για τον σκύλο και όχι μια συμφωνία του στυλ "Θα πάρουμε σκυλο αλλά θα είναι αποκλειστικά δική σου ευθύνη"
μολις μπικα 18 πρην κατι μερες που περασαν και ολοι η οικογενεια μου συφωνησε ξερω και προσπαθω να ενημερωθο και αυτος ειναι ο δικος μου τροπος εκφρασης.. Και δεν εχει ρολο ηλικια
 




Vromet

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2016
82
116
Στο φορουμ εχει πολλα και ενδιαφεροντα θεματα περι τουαλετας,δαγκοματος,φαγητου.εκπαιδευσης και αλλα πολλα που θα σε βοηθησουν με το κουταβι σου.Διαβασε οσα περισσοτερα μπορεις για να εχετε μια καλυτερη συμβιωση.Καλο διαβασμα:)
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Εχει κανει εμβολια?
Αποπαρασιτωση πηρε?
Αν οχι πηγαινε αμεσα σε κτηνιατρο!
 


Matinaki17

Member
18 Αυγούστου 2016
23
1
25
Αθηνα
Στο φορουμ εχει πολλα και ενδιαφεροντα θεματα περι τουαλετας,δαγκοματος,φαγητου.εκπαιδευσης και αλλα πολλα που θα σε βοηθησουν με το κουταβι σου.Διαβασε οσα περισσοτερα μπορεις για να εχετε μια καλυτερη συμβιωση.Καλο διαβασμα:)
Αυτο κανω διαβαζω τα περισοτερα και εχω πολυ υπομονη για την γλυκουλα μου
 




Matinaki17

Member
18 Αυγούστου 2016
23
1
25
Αθηνα
Το κουτάβι είναι μπουρδελέ!Κρατάει από πολλές φυλές,δεν μπορείς να ξεχωρίσεις κάποια!
Καλυτερα κι ολας απλος ηθελα ετσι να μαθω γιατι εδω σε αυτο το μερος που ειμαι μπορει και να μην πουν τπτ
 


Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
μολις μπικα 18 πρην κατι μερες που περασαν και ολοι η οικογενεια μου συφωνησε ξερω και προσπαθω να ενημερωθο και αυτος ειναι ο δικος μου τροπος εκφρασης.. Και δεν εχει ρολο ηλικια
Φυσικά και παίζει ρόλο η ηλικία αλλά και η ωριμότητα ενός ατόμου. Ποτέ μου δεν θα άφηνα τον 11χρόνο γιο μου να προσέχει αποκλειστικά ένα σκύλο ποσό μάλλον ένα κουτάβι. Το μόνο που μπορώ να σε συμβουλεψω είναι Ν διαβάσεις όσο περισσότερο μπορείς, να έχεις απέραντη υπομονή και να ακούς κάποιους ανθρώπους οι οποίοι ξέρουν κάτι παραπάνω από εσένα.
 
  • Like
Reactions: mareco


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
χωρις να το εχεις παει σε γιατρο και να το βγαζεις εξω στο χωριο οπως φαινεται μαλλον απο την φωτογραφια, θετεις το κουταβι σε πολλους κινδυνους για την υγεια του και σοβαρους μαλιστα...το γνωριζεις;
Καλυτερα κι ολας απλος ηθελα ετσι να μαθω γιατι εδω σε αυτο το μερος που ειμαι μπορει και να μην πουν τπτ
καλα, εδω ουτε που καταλαβα τι θες να πεις....αφου ειναι καλυτερα που λεμε οτι το σκυλακι σου ειναι απροσδιοριστο ημιαιμο,γιατι φαγωθηκες να μαθεις τι ρατσα ειναι; ποιοι να μην πουν; τι να μην πουν;
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
ρώτα τα πάντα τον/την κτηνίατρο σου. Πες του να σου πει και αυτός ότι νομίζει, ότι πρέπει να ξέρεις. Μάθε πως πρέπει να το εκπαίδευσης, να μάθεις και εσύ τι πρέπει να κάνεις και τι όχι, ακόμα καλύτερα αν έχεις την οικονομική δυνατότητα ζήτα την βοήθεια κάποιου εκπαιδευτή.
Μην σε νοιάζει αν είναι από ''κακή'' γέννα η από εκτροφείο με 455054560 χιλιάδες διακρίσεις τώρα πλέον είναι μια ψυχή που εξαρτάτε από εσένα. Κάνε την ζωή του όσο καλύτερη μπορείς και θα στο ανταποδώσει πίσω πολλαπλάσια.
 


Matinaki17

Member
18 Αυγούστου 2016
23
1
25
Αθηνα
Φυσικά και παίζει ρόλο η ηλικία αλλά και η ωριμότητα ενός ατόμου. Ποτέ μου δεν θα άφηνα τον 11χρόνο γιο μου να προσέχει αποκλειστικά ένα σκύλο ποσό μάλλον ένα κουτάβι. Το μόνο που μπορώ να σε συμβουλεψω είναι Ν διαβάσεις όσο περισσότερο μπορείς, να έχεις απέραντη υπομονή και να ακούς κάποιους ανθρώπους οι οποίοι ξέρουν κάτι παραπάνω από εσένα.
Ποσο εισαι εσυ? για να λες κατι τετοιο οπως ειναι τα μωρα ετσι ειναι και τα κουταβια θελει πολυ υπομονη και να προσπαθεις ακομα και σε ολα οσο ποιο δυσκολο να ειναι...
Και εχω παρα πολυ υπομονη...
ουτε εγω θα αφηνα ενα μικρο παιδι να προσεχει ενα κουταβι η καποιο αλλο ζωω
 


Matinaki17

Member
18 Αυγούστου 2016
23
1
25
Αθηνα
ρώτα τα πάντα τον/την κτηνίατρο σου. Πες του να σου πει και αυτός ότι νομίζει, ότι πρέπει να ξέρεις. Μάθε πως πρέπει να το εκπαίδευσης, να μάθεις και εσύ τι πρέπει να κάνεις και τι όχι, ακόμα καλύτερα αν έχεις την οικονομική δυνατότητα ζήτα την βοήθεια κάποιου εκπαιδευτή.
Μην σε νοιάζει αν είναι από ''κακή'' γέννα η από εκτροφείο με 455054560 χιλιάδες διακρίσεις τώρα πλέον είναι μια ψυχή που εξαρτάτε από εσένα. Κάνε την ζωή του όσο καλύτερη μπορείς και θα στο ανταποδώσει πίσω πολλαπλάσια.
θα ρωτισο τα παντα στον κτηνιατρο που θα το παω και θα κανω τα παντα για να ειναι καλα
 


Matinaki17

Member
18 Αυγούστου 2016
23
1
25
Αθηνα
χωρις να το εχεις παει σε γιατρο και να το βγαζεις εξω στο χωριο οπως φαινεται μαλλον απο την φωτογραφια, θετεις το κουταβι σε πολλους κινδυνους για την υγεια του και σοβαρους μαλιστα...το γνωριζεις;

καλα, εδω ουτε που καταλαβα τι θες να πεις....αφου ειναι καλυτερα που λεμε οτι το σκυλακι σου ειναι απροσδιοριστο ημιαιμο,γιατι φαγωθηκες να μαθεις τι ρατσα ειναι; ποιοι να μην πουν; τι να μην πουν;
εννω τους ανθρωπους μερικη δεν ξερουν την δουλεια τους και εχουμε μονο εναν κτινιατρο στο χωριο μου και δεν ειναι ευκολο για να μαθεις εδω τι πρεπει να κανεις για ενα σκυλακι η για καποιο αλλο ζωω
ειναι εξω στην αυλη μου και ξερω οτι υπαρχουν κινδυνοι για την υγεια του
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
εννω τους ανθρωπους μερικη δεν ξερουν την δουλεια τους και εχουμε μονο εναν κτινιατρο στο χωριο μου και δεν ειναι ευκολο για να μαθεις εδω τι πρεπει να κανεις για ενα σκυλακι η για καποιο αλλο ζωω
ειναι εξω στην αυλη μου και ξερω οτι υπαρχουν κινδυνοι για την υγεια του
αφου ξερεις οτι υπαρχουν κινδυνοι για την υγεια του γιατι το εχεις εξω στην αυλη σου;;;;;;;;;;;;για να το εχεις στην αυλη σου το πηρες απο την θεια;
καλα, στο υπολοιπο και παλι δεν βγαζω νοημα, αλλα ας μην κολλησουμε εκει...
 
  • Like
Reactions: bat-iris