Γενική Συνέλευση ΚΟΕ


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΤΑΚΤΙΚΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

Η Πρόεδρος του Σωματείου, με την επωνυμία Κυνολογικός Όμιλος Ελλάδος, που εδρεύει στον Άγιο Στέφανο, επί της οδού Κοιμήσεως Θεοτόκου 40 & Ειρήνης, σύμφωνα με το άρθρο 18 του Καταστατικού του Σωματείου, σας προσκαλεί να λάβετε μέρος στις εργασίες της Τακτικής Γενικής Συνέλευσης, που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 26 Μαΐου 2013 και ώρα 09.30 π.μ., στο Ξενοδοχείο “AQUA MARINA” που βρίσκεται επί της Λ. Ποσειδώνος 55-57 στο Μάτι Αττικής.


Την Κυριακή είναι η ΓΣ του ΚΟΕ.
Εκεί αποφασίζονται όλοι οι κανονισμοί για την εκτροφή των μικρών μας φίλων.
Είναι καλό να είμαστε μέλη όλοι, το κόστος είναι 20 ευρώ τον χρόνο και στα δύο χρόνια μπορείς να γίνεις τακτικό μέλος και να ψηφιζεις. Όλα τα τακτικά μέλη μπορούν και να ψηφίζουν αλλά και να κατεβάζουν προτάσεις για ψήφιση. Τα αρωγά μέλη έχουν δικαίωμα λόγου αλλά όχι ψήφου.
Εκει μία φορά τον χρόνο αποφασίζονται όλα αυτά που χειροκροτούμε και όλα αυτά που κατακρίνουμε
Είναι καλό να αποφασιζουμε τελικά εμείς το μέλλον των σκυλιών μας και την πορεία της εκτροφείς της φυλής μας,
αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να συμμετέχουμε.
Στο κάτω κάτω ποιος φταίει ? Οι εκατό που ψηφίζουν ότι νομίζουν καλύτερο ? ή οι 1000 που δεν πάνε ποτέ ?
Εγώ θα είμαι εκεί όπως κάθε χρόνο, ποιός θα μου κάνει παρέα ?
 


Handlergr

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2009
313
0
Athens, Greece
Kαι εγώ θα είμαι εκεί. Είμαι τακτικό μέλος και μέλος της Εξελεγκτικής Επιτροπής του ΚΟΕ.
Ελπίζω να δω αρκετούς από το forum. Καλά να τα λέμε μέσω του forum τα παράπονα και τα κακώς κείμενα, αλλά η ΓΣ είναι το ανώτατο όργανο του ΚΟΕ. Εκεί παίρνονται οι σημαντικές αποφάσεις.
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Φαίνεται μονόδρομος η πρόταση της συμμετοχής και γι αυτό αποφάσισα προ καιρού να συμβάλλω και εγώ.

Δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος αλλά εύχομαι να αλλάξω γνώμη την Κυριακή, βλέποντας από κοντά τον τρόπο που αποφασίζει το ανώτατο κυνολογικό όργανο της χώρας μας. πείθοντας με ότι με την συμμετοχή πολλών μπορούμε να αλλάξουμε και να διορθώσουμε τα όποια κακώς κείμενα...
 


fandasia

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2012
158
0
Δεν αλαζουν καποια πραγματα αγαπητε.Ημουν και εγω μελος προ καιρου αλλα τα παρατησα...
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Το κυνολογικό όργανο της χώρας μας είμαστε εμείς :)
Μπορούμε να λάμψουμε με την παρουσία μας ή με την απουσία μας !
Εμείς κατεβάζουμε προτάσεις, εμείς της ψηφίζουμε, αν δεν είμαστε εκεί απλώς το κάνουν άλλοι για μας σύφωνα με τα δικά τους πιστευω.
Για παράδειγμα φέρνω την αλλαγή που ζητάει κάποιο μέλος να ανοίξουν οι αναγνωρίσεις ξανά. Σίγουρα έχει ένα σκεπτικό κατά την γνώμη του σωστό.
Το δικό μου σκεπτικό λέει ότι αν ξαναανοίξουν οι αναγνωρίσεις θα γίνει του ΒΥΒ και του PETSHOP και ένα σωρό σκυλιά που δεν έχουν ελεχτεί θα πουν στην αναπαραγωγή.
Κάποιοι θα ψηφίσουν ναι και κάποιοι οχι το θέμα στο τέλος θα είναι ποιος έχει μαζέυει τα περισσότερα κουκιά.
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Φαίνεται μονόδρομος η πρόταση της συμμετοχής και γι αυτό αποφάσισα προ καιρού να συμβάλλω και εγώ....
Σαν να έχεις ένα (μεγάλο) δίκιο...

Και να φανταστείς ότι ήταν πριν από 2,5 χρόνια που ο φίλος μου, Handlergr, τι δεν είχε κάνει για να γίνω μέλος... και τώρα θα ψήφιζα... άσε που θα μιλούσα!!! Μετανιώνω γι' αυτή την "αβελτηρία" μου...
 




takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Δεν μας πήραν και τα χρόνια... :cool:

Γιάννη, με τον τρόπο που έγραψες την πρώτη πρόταση σου, εκφράζεις απόλυτα αυτό που αισθάνομαι...:)
 


Newfound

Well-Known Member
12 Μαϊου 2013
73
0
από θεσσαλονίκη έχει μέλη; πρέπει να έχεις συγκεκριμένες ράτσες η καθαρόαιμα για να γραφτείς; θα μου πείτε πως μπορώ να γραφτώ γιατί είμαι λίγο καινούργιος σε αυτα; (πολύ καινούργιος δηλαδη)
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Δεν χρειάζεται ούτε σκύλο να έχεις για να γραφτείς.
Έχει μέλη απο παντού αλλά οι εκλογές και οι Γεν.Συνελευσεις γίνονται Αθήνα
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Για παράδειγμα φέρνω την αλλαγή που ζητάει κάποιο μέλος να ανοίξουν οι αναγνωρίσεις ξανά. Σίγουρα έχει ένα σκεπτικό κατά την γνώμη του σωστό.
Το δικό μου σκεπτικό λέει ότι αν ξαναανοίξουν οι αναγνωρίσεις θα γίνει του ΒΥΒ και του PETSHOP και ένα σωρό σκυλιά που δεν έχουν ελεχτεί θα πουν στην αναπαραγωγή.
αυτό πράγματι θα είναι τραγικό...:(
 


Handlergr

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2009
313
0
Athens, Greece
Σαν να έχεις ένα (μεγάλο) δίκιο...

Και να φανταστείς ότι ήταν πριν από 2,5 χρόνια που ο φίλος μου, Handlergr, τι δεν είχε κάνει για να γίνω μέλος... και τώρα θα ψήφιζα... άσε που θα μιλούσα!!! Μετανιώνω γι' αυτή την "αβελτηρία" μου...

Φίλε JohnK θα συμφωνήσω με την επίσης φίλη mareco πως ποτέ δεν είναι αργά, ακόμα και την Κυριακή το πρωί για όποιον/α θέλει να γραφτεί. Δικαίωμα λόγου έχουν τα αρωγά μέλη, δικαίωμα ψήφου μόνο δεν έχουν.
Μακάρι να δω πολλά μέλη του forum εκεί!

@Νewfound από Θεσ/νίκη και γενικά από όλη την Ελληνική επικράτεια έρχονται μέλη επίσης. Δεν είναι υποχρεωτική η κατοχή (ή μη) καθαροαίμου (ή μη) σκύλου για να γίνει κάποιος/α μέλος.

Τέλος θα πω, ότι είναι πολύ εύκολο να περιμένουμε & να ζητάμε πράγματα από τον ΚΟΕ (και τον κάθε όμιλο), αλλά χωρίς να θέλουμε να κάνουμε πράγματα εμείς για εκείνον. Αν συμμετέχουμε ΟΛΟΙ που ενδιαφερόμαστε (ενεργά και όχι από το πληκτρολόγιο μας), μόνο τότε θα αλλάξουν τα πράγματα προς το καλύτερο.
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Για παράδειγμα φέρνω την αλλαγή που ζητάει κάποιο μέλος να ανοίξουν οι αναγνωρίσεις ξανά.
Κάτι παραπάνω γι αυτό το θέμα υπάρχει; γιατί ομολογουμένως μπερδεύτηκα κάπως.

Το άρθρο του Εσωτερικού κανονισμού για τις αναγνωρίσεις, είναι σε ισχύ ή τελεί σε αναστολή;

Όταν λες κάποιο μέλος, εννοείς τον ΟΦΕΠ που κάνει πρόταση για τροποποίηση του άρθρου;
 
Last edited:




takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Ο ΟΦΕΠ ποιό λογο έχει να ζητήσει κάτι τέτοιο;

Ζητάει 2 τροποποιήσεις του άρθρου...

1. Επιμήκυνση του χρόνου αναγνώρισης πέραν των 6 μηνών, σκύλων των ομίλων που έχουν αργή ωρίμανση ή μη απόλυτα εξακριβωμένο γενετικό παρελθόν (βλ. ΕΠ) και...

2. Δυνατότητα αναγνώρισης εθνικών φυλών μη αναγνωρισμένων από την FCI, στον τόπο διαμονής των σκύλων από επιτροπές με συγκεκριμένη σύνθεση
 


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Ευχαριστώ Τάκη!
Για να είμαι ειλικρινής, παρότι διαφονώ σε αρκετές θέσεις του ΟΦΕΠ, αυτές οι δύο με βρίσκουν σύμφωνο. Ειδικά η δεύτερη μπορεί να προσφέρει πολλά τόσο στον Ε.Π., όσο και στον ΜτΗ.
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Ευχαριστώ Τάκη!
Για να είμαι ειλικρινής, παρότι διαφονώ σε αρκετές θέσεις του ΟΦΕΠ, αυτές οι δύο με βρίσκουν σύμφωνο. Ειδικά η δεύτερη μπορεί να προσφέρει πολλά τόσο στον Ε.Π., όσο και στον ΜτΗ.
Το κατανοώ απόλυτα και μακάρι να περάσει...
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Τώρα που το σκέφτομαι κάπως χιουμοριστικά, άντε να πάει η επιτροπή σε κανένα κτηνοτρόφο (πχ στο Τίταρο :cool: )και να μην αναγνωρίσει τα σκυλιά του :D:D
 


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Τώρα που το σκέφτομαι κάπως χιουμοριστικά, άντε να πάει η επιτροπή σε κανένα κτηνοτρόφο (πχ στο Τίταρο :cool: )και να μην αναγνωρίσει τα σκυλιά του :D:D
Μαύρο φίδι στον κόρφο τους ;)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf