Γενική αίματος που εμφανίζεται μηδενική!


Marco 4

Active Member
11 Μαρτίου 2014
39
42
Καλησπέρα σε όλους! Έχω πολύ καιρό να ποστάρω κάτι άλλα τώρα νιώθω χαμένη.
Πριν από 1 μήνα έκανα εξετάσεις για ασθένειες και γενικότερα αιματολογικές βιοχημικές.
Οι γενικές εξετάσεις και τις 3 φορές που του πήραν αίμα (λόγω πήγματος είπαν) δεν εμφανίστηκαν. Υπέθεσα ότι δεν του έπαιρναν σωστά το αίμα. Οι βιοχημικές ήταν εντάξει όλα οκ.
Χθες πήγα σε άλλη κλινική και έγινε πάλι το ίδιο! Μηδενική γενική! Δύο φορές το έβαλε στον αναλυτή κ τίποτα..
Τελικά το έστειλε για επίχρισμα κ το απόγευμα θα ξερω.
Άλλο ένα που με αγχώνει είναι ότι τότε είχα κάνει και Elisa εξετάση για λεισμανια στην κλινική παρασιτολογίας κ το αποτέλεσμα βγήκε "γκρίζα ζώνη" κ να επαναλάβω σε 20+ μέρες.
Χθές λοιπόν έστειλα κ σε άλλο εργαστήριο το νέο δείγμα κ περιμένω απάντηση σε 3 μέρες(θα πεθάνω από άγχος μέχρι να βγει)
Οι ερωτήσεις οπότε είναι
Έχει κάποιο μέλος αντίστοιχη περίπτωση με τις γενικές εξετάσεις?
Υπάρχει πιθανότητα να έχει όντως λεισμανια κ αυτό να φταίει??
Υπάρχει πιθανότητα να έχει γίνει λάθος στην πρώτη εξέταση για λεισμανια κ να μην είναι άρρωστο το αγόρι μου??
Οποιαδήποτε βοήθεια θα είναι σημαντική! Σας ευχαριστούμε πολύ
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Υπάρχει πιθανότητα να έχει γίνει λάθος στην πρώτη εξέταση για λεισμανια κ να μην είναι άρρωστο το αγόρι μου??
Ναι, υπάρχει και για αυτό κάνατε άριστα που απευθυνθηκατε και σε άλλο εργαστήριο.
Όσον αφορά τις μηδενικές τιμές των εξετάσεων, πρώτη φορά το ακούω, δεν γνωρίζω τι μπορεί να σημαίνει και αν ενδεχομένως σχετίζεται με καλαζαρ. Πάντως κανένας σκύλος μου που είχε καλαζαρ, δεν είχε τέτοιο πρόβλημα με τις εξετάσεις του, ούτε το έχω ξανακούσει σε άλλες περιπτώσεις γνωστών - φίλων με καλαζαρικα σκυλιά.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.592
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3